Vzhůru na Velkou Bukovou - Birell segment v Ralsku

Autor

Letošní poslední značený zážitkový úsek od Birellu čeká účastníky tras B a C při zdolání nejvyššího bodu závodu Ralsko MTB Tour České spořitelny (28. 9. 2019).

Vzhůru na Velkou Bukovou - Birell segment v Ralsku

Velká Buková, drobný kužel v nadmořské výšce 474 m na rozsáhlém podstavci slínovců a pískovců bude cílovou metou zážitkového Birell segmentu Ralsko MTB Tour České spořitelny. Na vrcholu s částečnými výhledy se nachází starý železný stožár navigační signalizace Hradčanského letiště.

Délka segmentu činí 907 m a během stoupání zdoláte 70 m převýšení. Za trochu námahy tento úsek trati určitě stojí. Jde o jediné opravdu náročnější stoupání na závodních trasách, které začínáte pískovou cestou, pokračuje kamenitým povrchem a postupně přechází až ve zpevněnou lesní cestu, kterou lemují překrásné bukové a smíšené lesy. Nahoře se vám otevře úžasný výhled na třpytící se hladinu Břehyňského rybníku a krajinu směrem na Doksy, včetně panoramatu Bezdězu a Králova stolce. Necelý kilometr zvládnete za cca 7 - 8 minut.

 

Předem si můžete výšlap na Velkou Bukovou projet ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

Tým Kolo pro život

Autor Tým Kolo pro život

Jsme bikeři, od roku 2000 se věnujeme organizaci největšího a nejoblíbenějšího amatérského cyklistického MTB seriálu u nás. Rádi tě uvidíme na startu!

Hlavní partneřiKooperativa
Škoda
Cardion
Česká pojišťovna
Strabag
PartneřiNutrend
lawi
Ski Resort Černá hora
DodavateléBeko
Loap
Kilpi
Sportobchod.cz
TKF
Toi Toi
3F
Rouvy
Odkolek
Lipence
Rajec
Birell
Technoma
Craft
Generální Mediální PartnerČeská televize
Hlavní Mediální PartneřiImpuls
iSport
Mediální PartneřiVelo
iVelo.cz
Cykloturistika
Cykloserver
mtbs.cz
Institucionální partneřiCzech Tourism
ČUS
MŠMT
Asociace Krajů České republiky
Marketingový partnerSport Invest