Fotogalerie L’Etape Czech Republic by Tour de France 2021: Když jsou cyklisté pány silnice

Autor

Premiéra, která sklidila obdiv. L’Etape Czech Republic by Tour de France 2021 se během poslední prázdninové soboty prohnala Prahou a západní částí Středočeského kraje. Za účasti profesionálů a bezmála dvou tisíc hobby cyklistů. A nadšení byli všichni. Aktéři na silnici i fanoušci, kterých stály na krajnicích podle trasy stovky.

Fotogalerie L’Etape Czech Republic by Tour de France 2021: Když jsou cyklisté pány silnice

„Skvělé! Vážně skvělé. Čekala jsem, že to bude veliké, ale realita vysoce předčila mé očekávání. Atmosféra byla fantastická,“ rozplývala se v cíli Martina Sáblíková, trojnásobná olympijská šampionka v rychlobruslení, která ovládla kategorii žen a absolutně dojela třináctá.

Právě výjimečná atmosféra byla tím, co vyzdvihovali všichni do jednoho. Vítězný Daniel Turek, který 129 kilometrů s převýšením 1680 metrů pokořil za tři hodiny sedmnáct minut a třiapadesát vteřin!

Stejně jako Martina Sáblíková, šestinásobný paralympijský šampion Jiří Ježek, cyklisté peroucí se sami se sebou a vlastními předsevzetími zrovna tak.

A k úžasu zúčastněných intenzita povzbuzování a počet diváků s přibývajícími kilometry nijak neklesal. Na mnoha místech měli lidé před domy vytažené stolečky, rozložené občerstvení a vydrželi s povzbuzováním až do průjezdu posledního účastníka L’Etape Czech Republic by Tour de France 2021.

Sýkořice se vryla do paměti

Hlasivkami, dlaněmi či nejrůznějšími bubínky, píšťalkami či řehtačkami fanoušci všech věkových kategorií hnali zúčastněné do boje s drsnou tratí. Děti povzbuzovaly z korun stromů, babičky seděly v křesílkách či na lavičkách před domy.

I mimo občerstvovací zóny se cyklistům dostávalo podpory, a tak bylo na mnoha místech z rukou diváků k mání pivo či limonáda, případně něco k zakousnutí.

Zejména Sýkořice a zdejší horská prémie se vryla nesmazatelně do paměti zúčastněných. Nejen kvůli délce a náročnosti stoupání, ale zejména kvůli živelnosti příznivců.

Martina Sáblíková se neubránila hodně srdečnému úsměvu, borci neusilující o výsledek neváhali vytáhnout telefon a jedinečné scény si zvěčnit v podobě videa.

Podobné kulisy, byť v umírněnější podobě, byly k vidění i na dalších místech. Fanoušci oceňovali úsilí všech zúčastněných bez rozdílu.

Výjimečným způsobem fungovala solidarita v rámci pelotonu, kde panovala pohoda. Cyklisté si vzali k srdci nabádání pořadatelů, aby jeli s maximální ostražitostí. A oplátkou si užívali, že jsou pro jednou vládci silnice.

Měli vozovku jen sami pro sebe. V zatáčkách se nemuseli strachovat, zda v protisměru vyrazí auto.

A dosyta si užili trasu, která byla mimořádně pestrá a nabízela výjimečné pohledy na krajinu. Na mnoha místech radost z jízdy umocnil nově položený asfaltový koberec.

„Byl to jedničkový závod. A věřím, že si ho užili i lidé vzadu. I pro mě se jednalo o výjimečný zážitek. Takový balík na silnici v Česku nikdy nejel,“ vychvaloval akci Daniel Turek, závodník týmu Felbermayr Simplon Wells.

Foto: Markéta Navrátilová/Petr Čech Sport (12x)

Legendy Závodu míru. Vy patříte na Tour de France!
Autor

Dvanáct vítězných etap. Jeden celkový triumf v Závodě míru, nejprestižnější a nejnáročnější cyklistické bitvě komunistického bloku označované jako Tour de France východu. Jan Smolík, Antonín Bartoníček a Jiří Škoda patřili k hvězdám pelotonu. Stali se legendami cyklistické scény. Nikdy ovšem nedostali příležitost potvrdit status výjimečnosti na skutečné Tour de France.

Pokračovat ve čtení

WeLoveCycling

Autor WeLoveCycling

WeLoveCycling.cz je online magazín, který Vám přináší zajímavé příběhy nejen ze světa cyklistiky. 

Hlavní partneřiKooperativa
Škoda
Česká spořitelna
Cardion
Strabag
ZA PODPORYPPF
PartneřiNutrend
lawi
T-mobile
Lesy ČR
ZPMV
Oficiální DodavateléBeko
TKF
Toi Toi
Lipence
Rouvy
Rajec
ČD CARGO
Birell
VLS
CST TIRES
Cafe Reserva
Dodavatelé cenLoap
Kilpi
3F
Dermacol
Craft
CYKLISTICKÁ SEKCEOrbea
TREK
Generální Mediální PartnerTV NOVA
Hlavní Mediální PartneřiiDnes Premium
Impuls
Deník.cz
Mediální PartneřiVelo
iVelo.cz
Cykloserver
mtbs.cz
Institucionální partneřiCzech Tourism
Austria Tourism
Asociace Krajů České republiky
za podporyČEZ
Marketingový partnerSport Invest