Gravel Blinduro Vysočina. Berany míří do Žďárských vrchů

Autor

Součástí cykovíkendu 11. – 12. 8. 2018 ve Vysočina Areně bude kromě závodů seriálu KPŽ a veletrhu Test and Expo také další akce Gravel Blindura na stále oblíbenějších štěrkoletech. Čeká vás jízda na silničním kole s tlustými plášti po lese. Trasu můžete vyzkoušet i na MTB kole. Uzávěrka on-line přihlášek je v pátek 3. srpna v poledne.

Gravel Blinduro Vysočina. Berany míří do Žďárských vrchů

Potřebujete jen berany, přilbu a dobrou náladu. Gravel Blinduro je (ne)závod pro cyklisty toužící odbočit dle libosti ze silnice na polní cestu nebo do terénu. Pro Gravel grinders. Štěrkoletce. Ale také pro bikery a bikerky, kteří rádi zkouší něco nového. Můžete se cestou kochat, můžete klábosit, můžete do toho šlápnout. Prostě jak kdo chce. Jen v erzetách si to každý dává za své. O výsledky tu moc nejde, natož o nějaký stres. Naopak! Je to víkend s kamarády, na krásném místě a s možností se hecnout v rychlostních zkouškách.

Trať je složená z měřených úseků a transferů. V sobotu (11. 8.) večer zahájí program prolog na rozjetí. V neděli (12. 8.) je na programu zhruba padesátikilometrový okruh, z toho je asi třetina rychlostních zkoušek po cestách i trailech. Účatníky seriálu Kolo pro život určitě potěší, že si v Novém Městě mohou stejný formát vyzkoušet i na horských kolech v rámci kategorie MTB!

Proč se zúčastnit?
Nic těžkého pro závoďáka, dost náročné, aby hobík nezapomněl.
Jede se na oči. Bez znalosti trati.
Uvolněná atmosféra
Krásné prostředí
Možnost půjčit si a vyzkoušet gravel bike při závodu
Složení startovních skupin si určí sami účastníci
Kategorie pro všechny od 15 let
Samostatné kategorie pro horská kola

Michal Prokop o gravelbiku:
„Dostal jsem po sezóně krosku, dal na ni širší pláště, a zjistil, že můžu i v tom našem hnusném počasí něco najet a ještě se vyblbnout. Dá se na tom projet skoro totéž co na xc biku a ještě to celkem letí. Baví mě to! Gravel bike je skvělý univerzální stroj. Třeba jako druhé kolo pro enduro jezdce. Potřebuješ najet kilometry? Po silnici bez problému. Nebaví tě loktovačky s kamióny? Odboč na polňačku. Zhoupnul/a by ses na trailu? Gravel ti nebrání. Berany protáhneš i tam, kam se s bikem nevejdeš."

Mrkněte na video z Gravel Blinduro Česká Kanada a nechte se inspirovat ZDE

Propozice k závodu a veškeré podrobné informace k závodu Gravel Blinduro Vysočina ZDE

On-line přihlášky do závodu ZDE

 

Tým Kolo pro život

Autor Tým Kolo pro život

Jsme bikeři, od roku 2000 se věnujeme organizaci největšího a nejoblíbenějšího amatérského cyklistického MTB seriálu u nás. Rádi tě uvidíme na startu!

Hlavní partneřiKooperativa
Cardion
ZA PODPORYPPF
OFICIÁLNÍ PARTNER MOBILITYŠkoda
PartneřiČeská spořitelna
Česká Pošta
Nutrend
lawi
T-mobile
Lesy ČR
ZPMV
Oficiální DodavateléAlpa
Beko
TKF
Lipence
Rouvy
Rajec
ČD CARGO
Alltraining
Horalky
Dodavatelé cenLoap
Kilpi
3F
Dermacol
Craft
CYKLISTICKÁ SEKCETREK
Generální Mediální PartnerTV NOVA
Hlavní Mediální PartneřiiDnes Premium
Impuls
Mediální PartneřiVelo
mtbs.cz
za podporyČEZ
Centrum rehabilitace a sportovni pece
kudyznudy
Marketingový partnerSport Invest