Jak se obléci v zimě na kolo - primární ochrana

Autor

S postupujícím podzimem se teploty vzdalují cyklistickým ideálům a bude hůř. Jestli chcete pravidelně jezdit na kole i v zimě, pořiďte si vyhovující zimní cyklistické oblečení, aby vám přes zimu na kole bylo teplo.

Jak se obléci v zimě na kolo - primární ochrana

Dnes se zaměříme na ty partie, které na kole promrzají nejvíce. Ukážeme si, na co především byste měli myslet, když chcete v zimě vyrazit na kolo, a dáme vám pár tipů na ověřené produkty.

 

Zimní cyklistické rukavice

Kvalitní rukavice na kolo jsou naprostým základem, velmi je oceníte zejména ve sjezdech. Potíž s rukama, potažmo s dlaněmi spočívá nejen v tom, že jsou přímo vystavovány mrazivému větru, ale zároveň se velice obtížně prohřívají. Jízda s prokřehlými prsty představuje silný diskomfort, který nikomu z vás nepřejeme.

cyklo rukavice do chladného počasí Lawi ZERED BIKES 1

opravdu teplé cyklistické rukavice POC Thermal Glove

špičkové rukavice v poměru kvality a ceny Castelli Perfetto

Zateplení chodidel

Podobně komplikované to může být i s chodidly, u kterých také platí, že snadno promrznou a obtížně se prohřívají. Proto dbejte na to, abyste je udrželi v teple. Pokud plánujete jezdit pravidelně přes zimu, nebojte se zainvestovat do zimních treter. Jestliže nemáte problém s promrzáním chodidel, mohou vám stačit kvalitní návleky na tretry. Pozornost věnujte také výběru správných ponožek, které jsou základem pro udržení teplotního pohodlí.

zimní cyklistické tretry Force Ice MTB

špičkové cyklistické tretry především do mokrého počasí MAVIC CROSSMAX ELITE CM

zateplené zimní cyklistické tretrey Fizik Artica X5

telpé softshell cyklistické návleky Specialized Element

nepromokavé cyklo návleky na tretry Lawi

teplé cyklistické ponožky VAN RYSEL