Kolo pro život vstupuje do 23. sezony stylově a se spoustou novinek

Autor

S novinkami, s bohatou nabídkou spousty sportovních i společenských zážitků, a především s obrovským očekáváním naskočit opět do cyklistických sedel po dlouhé zimní přestávce vyhlíží sportovní nadšenci nadcházející víkend. V sobotu 23. dubna totiž Bikemaratonem Beroun Kooperativy odstartuje již 23. ročník nejoblíbenějšího sportovního seriálu pro širokou veřejnost v Česku. „Jsme připravení a natěšení. Po dvou sezonách, které byly výrazně ovlivněny pandemií koronaviru, se můžeme konečně těšit na plnohodnotné akce a připravit všem účastníkům i divákům opravdu maximální zážitek,“ říká Tomáš Pravenec z pořádající agentury Petr Čech Sport. 

Kolo pro život vstupuje do 23. sezony stylově a se spoustou novinek

Kolo pro život je nejen seriálem špičkově organizovaných cyklistických akcí, za cíl si dlouhodobě klade obecnou podporu sportu pro nejširší veřejnost a v neposlední řadě edukaci v oblasti cyklistiky a silničního provozu. „Již přes dvacet let je naším cílem dostat do cyklistických sedel celé Česko a představit cyklistiku jako ideální variantu trávení společného času, při které se pojí zábava, zdravý životní styl i starost o ochranu přírody,“ představuje svoji vizi šéf pořádající agentury David Trávníček. „Poslední roky, včetně válečných událostí posledních týdnů, jsou obrovskou zátěží pro psychické a návazně také fyzické zdraví každého z nás. O to více je nutno věnovat se sportu, začít u sebe a svých nejbližších. Jsem hluboce přesvědčen o tom, že jen zdravá, a tedy sportující společnost dokáže v budoucnu zvládnout další výzvy, které před nás budou postaveny,“ doplňuje Trávníček a dodává: „Chceme udělat maximum možného pro podporu sportu u dětí ve všech regionech, kde závody pořádáme. Jsem pyšný na to, že v tomto směru můžeme navazovat na poctivou práci minulých let. Odborníci z našeho týmu se v průběhu roku zaměřují na edukaci dětí ohledně bezpečné cyklistiky a v rámci spolupráce se školami se do našeho programu zapojuje čím dál více dětí. Každý závod bude v tomto duchu jedinečný, program i časový harmonogram budou tvořeny přímo dle dispozic jednotlivých akcí.“ 


Nejvýraznější změnou v samotném kalendáři akcí je pak jejich zúžení z 15 na 12. „K tomuto kroku jsme směřovali delší dobu, ukončení covidových opatření pak dala této myšlence definitivní zelenou,“ uvádí novinku ředitel týmu organizátorů Tomáš Pravenec: „Do budoucna chceme maximální počet akcí pojmout jako dvoudenní festivaly, které jsou oslavou cyklistiky pro to nejširší možné publikum. Letos se po dobrých zkušenostech z minulých let k tradičně dvoudennímu eventu v Novém Městě na Moravě přidají také akce na Orlíku a ve Znojmě. Bez výjimky u všech akcí pak máme jejich koncentrací do 12 zastávek možnost pohrát si více s programem, vylepšit již tak vynikající zázemí a ve spolupráci s našimi partnery pak nabídnout lákavé doprovodné aktivity.“ 


Právě partnerům pak směřuje množství poděkování ze strany organizátorů. „Říkat, že si jejich podpory vážíme, by bylo nudným klišé, a především by to nevystihovalo realitu. Partneři akce jsou bez jakékoliv nadsázky součástí našeho týmu. Prošly s námi těžké roky koronavirové pandemie a aktivně se podílely na veškerých aktivitách, kterými jsme Kolo pro život posouvali do dalších sfér v čele s virtuální cyklistikou. Jsem hrdý na to, že jsme ani jednoho partnera neztratili a zároveň jsem přesvědčen, že díky jejich podpoře stojíme před nejlepším ročníkem, který kdy KPŽ zažilo,“ uvádí David Trávníček, jehož slova podporuje také Alexandra Přibylová, koordinátorka sponzoringu a eventů v týmu hlavního partnera seriálu, pojišťovny Kooperativa: „Kolo pro život je pro naši firmu jednoznačnou srdcovkou a také jeden z nejdéle trvajících sponzoringových projektů vůbec. Zdaleka to není jen o skvěle zorganizovaných eventech a cyklistickém nadšení. Zásadní je pro nás dlouhodobá snaha ze strany týmu organizátorů uskutečnit vždy akci, která je jak z pohledu bezpečnosti, tak atraktivity pro široké spektrum lidí tou nejlepší volbou. Ohromně důležitá je pro nás již zmiňovaná podpora sportu u dětí, kterou Kolo pro život do svého programu stále více zapojuje. Osobně se nejvíce těším hned na první akci v Berouně, která je po dlouhém cyklistickém absťáku vždy čirou sportovní radostí.“ 


Ve stejném duchu hovoří také Jana Tomas Sedláčková, členka správní rady Nadace PPF, za jejíž podpory se celý seriál koná: „Nadace PPF má za cíl podporovat úspěšné projekty k tomu, aby byly ještě úspěšnější. A jsem ráda, že KPŽ tuto definici stoprocentně splňuje. Naši podporu KPŽ směřujeme především do zajištění maximální bezpečnosti všech účastníků závodů a také na program pro rodiny v čele s dětskými cyklisty. Chceme nabídnout rodinám aktivní program, kterého se mohou účastnit společně, ale absolvovat jej v adekvátních podmínkách a odpovídající náročnosti. Je radost naplňovat tyto priority s profesionály, pro které je jejich práce koníčkem. Během společné spolupráce jsem poznala, že tým KPŽ vše dělá na sto procent a nic pro ně není nemožné. A takové projekty mě osobně baví nejvíce.“ 


Kolo pro život však svoji činnost nekončí u organizace závodů nebo doprovodných aktivit. Velkým tématem zůstává cyklistika jako sportovní fenomén moderní doby.  „Jsme projektem pro každého, kdo má kolo. Závodníci, rodiny s dětmi nebo aktivní senioři. Všech si vážíme a ke všem se snažíme nastavit takovou formu komunikace, která pro ně bude přínosná a jasná. Zároveň pomáháme startovat novým projektům, které mají ambici posouvat cyklistiku v Česku v dlouhodobém horizontu. Aktuálně například spolupracujeme s Fakultou tělesné výchovy a sportu UK, která rozvíjí možnost vzdělání v oboru cyklistika,“ prozrazuje další z novinek Tomáš Pravenec. „Společným cílem bude vytvořit zázemí pro vzdělávání odborníků v tomto sportovním odvětví s možností stát se trenérem s profesionální kvalifikací. Jednoduše chceme využít zájmu o cyklistiku a motivovat sportovní nadšence ke studiu této problematiky. Ti se budou moct učit se od mistrů oboru zastoupených například Kristiánem Hynkem,  Michalem Starkem nebo Svatoplukem Henkem,“ říká Hana Topolovová z UK FTVS. „A pro Česko by tak měla vyrůst vzdělaná skupina odborníků, která bude k cyklistice a aktivnímu životu vychovávat nové generace.“ 


Veškeré informace o akcích, cenách a novinkách naleznou zájemci na zde na webu nebo sociálních sítích projektu. 
 

Město Beroun doporučuje: Bikemaraton Beroun Kooperativy, cyklo akce pro každého
Autor

Konečně! Dlouhé zimní měsíce jsou definitivně za námi a pokud se nemůžete dočkat, až znovu vyrazíte do akce, pak pro vás máme skvělou zprávu. Seriál amatérských cyklistických závodů Kolo pro život startuje v pořadí svou 23. sezonu a znovu nabízí celou řadu akcí v nádherných kulisách české krajiny. A začínáme již 23. dubna. Na programu je Bikemaraton Beroun Kooperativy, který si získává každoročně na stále větší popularitě. Obyvatelé okolních vesnic startují díky společnosti AVE zcela zdarma, Berouňáci mohou využít slevu na startovné a děti z Berouna startují zdarma. 

Pokračovat ve čtení

Tým Kolo pro život

Autor Tým Kolo pro život

Jsme bikeři, od roku 2000 se věnujeme organizaci největšího a nejoblíbenějšího amatérského cyklistického MTB seriálu u nás. Rádi tě uvidíme na startu!

Hlavní partneřiKooperativa
Cardion
Strabag
ZA PODPORYPPF
OFICIÁLNÍ PARTNER MOBILITYŠkoda
PartneřiČeská spořitelna
Česká Pošta
Nutrend
lawi
T-mobile
Lesy ČR
ZPMV
Oficiální DodavateléBeko
TKF
Toi Toi
Lipence
Rouvy
Rajec
ČD CARGO
Alltraining
Horalky
CST TIRES
Dodavatelé cenLoap
Kilpi
3F
Dermacol
Craft
CYKLISTICKÁ SEKCETREK
Generální Mediální PartnerTV NOVA
Hlavní Mediální PartneřiiDnes Premium
Impuls
Mediální PartneřiVelo
mtbs.cz
za podporyČEZ
Centrum rehabilitace a sportovni pece
Marketingový partnerSport Invest