Kouzlo a nevšední atmosféra oderského závodu

Autor

Ne všechny závody se mohou pochlubit takovou specifickou atmosférou místa konání, jako má nadcházející MTB akce Kola pro život v Odrách. Zjevení Panny Marie, zázračná uzdravení či záhadné zmizení. To vše charakterizuje zvláštní místo zvané Mariastein neboli Panna Marie ve Skále…

Kouzlo a nevšední atmosféra oderského závodu

Důstojnost a nádhera okolní krajiny je cítit široko daleko. Stovky let uctívané poutní místo najdete hned na druhé straně mostu nedaleko parkoviště pro účastníky Oderské Mlýnice Lesy ČR 2019.

Podle pověsti byl v tomto místě při třicetileté válce zachráněn před žízní a ohněm voják. Po vroucí modlitbě se mu zjevila Panna Marie. Tato příhoda se roznesla po kraji a zázrak byl na světě.  Mlynář z blízkého Spálovského mlýna pořídil prý do jeskyňky obraz Panny Marie a jeho chromý "mlynářčík" z téhož mlýna o toto místo vzorně pečoval a chodil se sem pravidelně modlit. Postupem času se k milostivému obrazu přicházelo modlit a prosit o pomoc v nemocech a strastech stále více poutníků z celého okolí. Pověst dál vypravuje, že obraz byl později třikrát přenesen na oltář do kostela ve Spálově. Pokaždé ale záhadně zmizel i z uzamčeného kostela a byl vždy opět nalezen ve Skále u Odry. To bylo považováno za přání Bohorodičky a od té doby byl již obraz ponechán trvale na původním místě. Dnes ho zde sice nenajdeme, ale na stejném místě ve skále je vystavená soška Panny Marie a také udržovaný pramen čisté přírodní vody. Ten mnozí považují za zázračný a pro ledovou vodu se sjíždějí i lidé z dalekého okolí… 

Pokud vám vyjde chvilka, určitě se na toto poutní místo, které se nachází jen kousek od zázemí závodu, zajděte podívat a nasát úžasnou atmosféru a energii. Nezapomeňte se také osvěžit zázračnou vodou.  Třeba si potom o to víc užijete závod a den bude svěží a hezký.

 

 

 

 

 

Tým Kolo pro život

Autor Tým Kolo pro život

Jsme bikeři, od roku 2000 se věnujeme organizaci největšího a nejoblíbenějšího amatérského cyklistického MTB seriálu u nás. Rádi tě uvidíme na startu!

Hlavní partneřiKooperativa
Veolia
Cardion
ZA PODPORYPPF
OFICIÁLNÍ PARTNER MOBILITYŠkoda nové
Partneři211
Česká spořitelna
Balíkovna
Nutrend
lawi
T-mobile
Lesy ČR
Oficiální DodavateléBeko
Alpa
Playstation
TKF
Birell
Alltraining
Lipence
Rajec
ČD CARGO
Dodavatelé cenLoap
Kilpi
Dermacol
Horalky
Craft
CYKLISTICKÁ SEKCETREK
Orbea
Rock Machine
Generální Mediální PartnerTV NOVA
Hlavní Mediální PartneřiiDnes Premium
Impuls
Mediální PartneřiVelo
mtbs.cz
Trenujeme
za podporyCentrum rehabilitace a sportovni pece
FTVS
Marketingový partnerSport Invest