Lesy pro život

Autor

Lidé chtějí v lesích ve stále větší míře aktivně trávit volný čas, relaxovat, hledat a nacházet tolik potřebný klid. A právě k zajištění potřeb široké veřejnosti, která naše lesy navštěvuje, jsme vyhlásili program Lesy pro život.

Lesy pro život

V rámci tohoto Programu vznikají v lesích spravovaných státním podnikem stovky větších či menších staveb, odpočívadel, přístřešků, naučných tabulí. Pokračujeme v rozsáhlé obnově tůní, studánek, lesních zákoutí, vyhlídek.

Zveme veřejnost k návštěvě 300 studánek, které jsme buď zrekonstruovali, nebo jejich okolí zvelebili a opatřili zázemím. Přidáváme i na 80 tipů na procházku cestou s příběhem, tedy na výlet, kde se kromě zážitku v přírodě lidé dozvědí i něco zajímavého, leckdy až pohádkového.

Všechny tyto objekty jsou osazeny tabulkami s QR kódem, jehož naskenováním pomocí mobilní aplikace Klub nového lesa se návštěvníci dozvědí informace o navštívené studánce a jejím okolí či si přečtou příběh a další zajímavosti spojené s vybranou cestou. Navíc prostřednictvím tohoto kódu za každý navštívený objekt sbírají body a po naplnění svého „účtu“ si mohou vybrat v našem e-shopu symbolickou věcnou odměnu.

Více informací a mapu s jednotlivými objekty najdete na stránkách www.klubnoveholesa.cz.

Lesy České republiky jsou plné příběhů
Autor

Přečtěte si, jaký příběh vypráví třeba lesy v okolí Eliščiny studánky, která byla obnovena v rámci našeho projektu 300 studánek za 365 dní.

Pokračovat ve čtení

Tým Kolo pro život

Autor Tým Kolo pro život

Jsme bikeři, od roku 2000 se věnujeme organizaci největšího a nejoblíbenějšího amatérského cyklistického MTB seriálu u nás. Rádi tě uvidíme na startu!

Hlavní partneřiKooperativa
Veolia
Cardion
ZA PODPORYPPF
OFICIÁLNÍ PARTNER MOBILITYŠkoda nové
Partneři211
Česká spořitelna
Balíkovna
Nutrend
lawi
T-mobile
Lesy ČR
Oficiální DodavateléBeko
Alpa
Playstation
TKF
Birell
Alltraining
Lipence
Rajec
ČD CARGO
Dodavatelé cenLoap
Kilpi
Dermacol
Horalky
Craft
CYKLISTICKÁ SEKCETREK
Orbea
Rock Machine
Generální Mediální PartnerTV NOVA
Hlavní Mediální PartneřiiDnes Premium
Impuls
Mediální PartneřiVelo
mtbs.cz
Trenujeme
za podporyCentrum rehabilitace a sportovni pece
FTVS
Marketingový partnerSport Invest