Peter Sagan oželí pohádkový plat a jde o level níže. Manažer ho ulovil na legraci

Autor

Je to definitivní. Konec spekulací. Peter Sagan se svou družinou nejbližších závodníků a členů realizačního týmu opustí po sezoně německý gigant Bora-Hansgrohe. Po pětiletém svazku.

Peter Sagan oželí pohádkový plat a jde o level níže. Manažer ho ulovil na legraci

Z jednoho z nejbohatších týmů World Tour míří trojnásobný mistr světa o třídu níž, do francouzské prokontinentální stáje Total Energies. Po přestupu si slovenská superstar určitě nebude účtovat ročně 5,5 milionu euro, ale škodný určitě nebude.

Gáže? 5,5 milionu eur nedostane, ale…

Obě strany mají transfer dobře spočítaný. U Sagana nejde jen o jeho kontrakt, ale vždy má podmínku, že chce s sebou i „svoje“ lidi. Takže vedle něj už francouzský tým oznámil příchod bratra Juraje, Itala Osse a Poláka Bodnara. S tím souvisí i angažování Saganova osobního mechanika, maséra a zřejmě i sportovního ředitele Jána Valacha.

Francouzská stáj ovšem díky Saganovi získá nového silného partnera v podobě Specialized a dá se předpokládat, že americký výrobce kol bude hradit plat rodáka ze Žiliny nebo alespoň jeho část. Ostatně tak byl celý proces nastavený ve formaci Bora Hansgrohe.

Peter Sagan v trikotu krále bodovací soutěže na italském Giru. Foto: giro di italia
Peter Sagan v trikotu krále bodovací soutěže na italském Giru. Foto: giro di italia

„Když jsem přišel do Bory, taky to byl menší tým. A během pěti let se všechno změnilo a já působil v jedné z největších stájí World Tour. Nejdůležitější věcí není současný status týmu, ale to, co chceme dělat,“ řekl trojnásobný mistr světa Peter Sagan.

V lednu mu bude dvaatřicet, s francouzským týmem se zatím dohodl na dvouleté smlouvě. Nijak si nepohorší, protože díky slovenské hvězdě dostane tým pozvání na všechny významné závody včetně klasik a Tour de France.

Proč? Protože mít na startu Sagana nebo nemít, to je pro organizátory pořád sakra velký rozdíl. I když už není bombarďákem, který vyhrává jeden závod za druhým.

Letos si na konto zatím připsal tři prvenství včetně slovenského titulu a jedné etapy na Giru, kde získal i dres pro nejlepšího sprintera.

První kontakt s Total Energies už před třemi lety

S manažerem francouzského týmu Jean-René Bernaudeauem měl možnost poprvé hovořit během Tour de France před třemi lety a před několika měsíci se spolu znovu potkali u Sagana v Monaku.

„Dokáže být v jednu chvíli vážný i legrační. Jednou z prvních věcí, kterou mi řekl, bylo: Chci, aby moji závodníci měli v cyklistice i legraci a bavili se. To je jeden z klíčů úspěchu,“ prozradil Sagan. „Ale nejdu tam samozřejmě jen kvůli legraci. Vím, že nás čeká spousta práce a umím být i vážný. Na druhou stranu mám srandu rád a je to asi poprvé, kdy mě manažer žádá o legraci,“ dodal slovenský cyklista.

Sedminásobný vítěz bodovací soutěže na Tour de France se nyní zotavuje po pádu na Staré dámě a ve zbývajících závodech sezony se chce s Borou rozloučit tím nejlepším způsobem. Cílí hlavně na mistrovství světa v Belgii, a pak na odložené Paříž-Roubaix, kde bude patřit k velkým favoritům.

Sagan určitě ještě ve světě velké cyklistiky neřekl poslední slovo. V novém týmu najde novou motivaci a dost možná mu komornější prostředí bude lépe vyhovovat. Třeba se ve francouzském týmu znovu vrátí na vítěznou vlnu. Odpověď přinese rok 2022.

Spása přišla z Tábora! Tomáš Bábek vsadil na švadleny s metrem místo větrného tunelu
Autor

Větrné tunely, 3D scannery, speciální čipy na těle… Vrcholová cyklistika jednadvacátého století je mimořádná věda. Ti nejlepší investují miliony eur. Zejména v případě dráhové cyklistiky se hledají tisíciny vteřin, které mohou v konečném důsledku znamenat rozdíl mezi slávou a zatracením. Lze elitě konkurovat s minimálními finančními prostředky. Už brzy bude jasná odpověď.

Pokračovat ve čtení

WeLoveCycling

Autor WeLoveCycling

WeLoveCycling.cz je online magazín, který Vám přináší zajímavé příběhy nejen ze světa cyklistiky. 

Hlavní partneřiKooperativa
Škoda
Česká spořitelna
Cardion
Strabag
ZA PODPORYPPF
PartneřiNutrend
lawi
T-mobile
Lesy ČR
ZPMV
Oficiální DodavateléBeko
TKF
Toi Toi
Lipence
Rouvy
Rajec
ČD CARGO
Birell
VLS
CST TIRES
Cafe Reserva
Dodavatelé cenLoap
Kilpi
3F
Dermacol
Craft
CYKLISTICKÁ SEKCEOrbea
TREK
Generální Mediální PartnerTV NOVA
Hlavní Mediální PartneřiiDnes Premium
Impuls
Deník.cz
Mediální PartneřiVelo
iVelo.cz
Cykloserver
mtbs.cz
Institucionální partneřiCzech Tourism
Austria Tourism
Asociace Krajů České republiky
za podporyČEZ
Marketingový partnerSport Invest