Slunce, deštík i vítr na finále ČT Déčko Junior Trophy 2019 v Ralsku

Autor

Závody ČT :D Junior Trophy, sprint na letištní ploše, nezávodní Family jízdu, soutěže na Ninja Faktoru České spořitelny, Bike Academy, Pumptracku Chupa Chupups, Stan lesní pedagogiky VLS a spoustu dalších aktivit si mohly včera užít děti v krásné české lokalitě pod Bezdězem....

Slunce, deštík i vítr na finále ČT Déčko Junior Trophy 2019 v Ralsku

Poslední závod seriálu ČT Déčko Junior Trophy 2019 se podruhé konal v Ralsku. A protože se jednalo o finále jubilejní sezóny série Kolo pro život, byla poslední dětská akce skvěle připravená a patřičně ohodnocená. Účastníci si do celkového bodování připsali 1,5 násobek bodů, a to mohlo výrazně promluvit do konečného účtování celoroční soutěže. Možná i proto do Ralska přijelo více než 250 malých bikerů a bikerek a taky dva králici.

Oblíbenou bělostnou dvojku Boba a Bobka neodradilo ani dopolední proměnlivé podzimní počasí.

Nejstarší kategorie zažily dokonce sluníčko, které se vylouplo po ranních mlhách zpoza mraků. Paprsky krásně prohřály závodní trať, která tentokráte měřila pouhých 750 metrů. Kratší verze byla záměrně zvolena pro poněkud obtížnější terén, který dal zabrat všem účastníkům.

Pro dvě nejstarší kategorie byly do závodění dokonce zakomponovány překážky z Bike Academie i dřevěného pumptracku. Piloti byli právě tuto novou technickou vložkou nadšení a pochvalovali si i krásně vystříhanou startovací rovinku.

V průběhu dopoledne se ale trochu změnilo nejen počasí, ale i výrazy závodníků na startu. Nebe se zatáhlo, sluníčko šlo na „sváču“ a ke slovu se dostal jemný podzimní deštík. Úsměv závodníka před povelem start vystřídala grimasa ve stylu „zase budu od bláta“

Závoďáci Juniorky naštěstí nejsou z cukru, a tak je nějaká ta přeháňka nerozhodí. Na startu tak někteří odevzdávali rodičům tmavé sluneční brýle, protože by přes ně asi nic moc neviděli. Všichni musí zatnout zubiska a makat stejně „na plňáka“ ať svítí slunce nebo padají trakaře, jako to dělá třeba Adam Papoušek.

Jízda na mokré trávě v kombinaci s umělohmotnými pedály sebou přináší, a to především pro pány kluky jedno nebezpečí. Jak vtipně glosoval spíkr Lukáš Beděrka: „Mokré plasťáky, rovná se kuličky na rámu.“ Každý kluk to asi pocítil, že když mu sklouznou nožky z pedálů, tak ho čeká poměrně citelný kontakt s rámovou trubkou kola. Proto je důležité již na startu si vše správně porovnat pro případ kolize.

Najdou se však i tací, kteří umí projet zatáčku stejně rychle jak za sucha, tak i na mokré trávě. Je zajímavé a radostné pozorovat, jak technický um všech závodníků během sezóny vzrůstá. Totálně nejšikovnějším závodníkem v Ralsku, co se zatáček a stylu týká, byl biker Denis Čermák, na kterého byla radost koukat. Tenhle borec řezal zatáčky o sto šest.

Někdo jede v dresu svého týmu a někdo jenom v tričku nebo v mikině. Junior Tropy je otevřená pro všechny kluky a holky a nezáleží na výkonnosti ani oblečení. Módní policii v Ralsku však neunikl origo bágo ohoz, který si na sebe vzala Zuzka Štědrá. Ta ze svého šatníku vybrala džínovou bundu, jakou nosí převážně rockeři nebo motorkáři. Zuzanka má prostě ráda klasiku i při závodění.

Kdo si myslí, že zatnout zubiska v Ralsku museli jenom závodníci na velkých kolech, je na velkém omylu. Aby dosáhli maximálního výkonu, museli chrup pořádně stisknout i ti úplně nejmenší, kteří zatím drandí v bezšlapátkové kategorii odrážedel. Přímo ukázkově to všem divákům podél trati předvedl Kryštof Ladman s číslem 6673.

Poslední závod, poslední pohled na stupně vítězů, kde kromě medailistů nechybí ani spíkr Lukáš Beděrka, který po celou sezónu komentoval všechny boje o cenné medaile Junior Trophy 2019 a je dobojováno. Lukáš může svůj mikrofon načas odložit, aby si ho opět zapnul až na Finálovém večeru Kola pro život 18. října v Praze. Tady budou slavnostně vyhlášeni všichni celkoví vítězové a medailisté letošního ročníku ČT Déčko Junior Trophy 2019.

Vám všem účastníků letošních dětských závodů děkujeme za to, že fandíte kolu, rádi sportujete, naše závody vás baví a těšíme se na startu příštího ročníku ČT :D Junior Trophy v roce 2020!!!

Fotografie z dětský závodů najdete již brzy ve Fotogalerii na webu Kola pro život ZDE

 

Texta foto: Bohdana a Martin Půlpánovi

 

Tým Kolo pro život

Autor Tým Kolo pro život

Jsme bikeři, od roku 2000 se věnujeme organizaci největšího a nejoblíbenějšího amatérského cyklistického MTB seriálu u nás. Rádi tě uvidíme na startu!

Hlavní partneřiKooperativa
Škoda
Cardion
Česká pojišťovna
Strabag
PartneřiNutrend
lawi
Ski Resort Černá hora
DodavateléBeko
Loap
Kilpi
Sportobchod.cz
TKF
Toi Toi
3F
Rouvy
Odkolek
Lipence
Rajec
Birell
Technoma
Craft
Generální Mediální PartnerČeská televize
Hlavní Mediální PartneřiImpuls
iSport
Mediální PartneřiVelo
iVelo.cz
Cykloturistika
Cykloserver
mtbs.cz
Institucionální partneřiCzech Tourism
ČUS
MŠMT
Asociace Krajů České republiky
Marketingový partnerSport Invest