Užijte si krásy Hostýnských vrchů na vybraných segmentech!

Autor

Vybrat jediný zážitkový Birell segmentu a dechberoucí Active Tour segmentu na trase Bikemaratonu Drásal České spořitelny není jednoduchá věc. Vždyť na trati sobotního závodu Kola pro život je tolik bikersky zajímavých a oku lahodících míst… Do závodu se můžete hlásit ZDE

Užijte si krásy Hostýnských vrchů na vybraných segmentech!

Birell segment Pod Javorčím
Birell segment na Bikemaratonu Drásal České spořitelny určitě potěší cyklistické fajnšmekry. Místní tento úsek dobře znají a rádi se sem na biku vrací cestou na Rusavu. Zaujme svojí fyzickou náročností, ale také rozmanitostí přírody a terénu, díky které si na téměř tříkilometrovém úsek užijete na kole spoustu zábavy a potu.

Poté, co za poslední občerstvovačkou U Buku odbočíte z asfaltové silnice do terénu, čeká vás závěrečné náročné stoupání celé trati (ať už jedete Obra, A, E, B nebo C) na Hrubou Malíkovou. Odtud budete technickým sjezdem klesat k rozcestí Pod Javorčím, dále uhnete vlevo na chodník, který traverzuje svahem pod vrcholem Javorčí a dovede vás k rozcestí Pod Lysinou. Celý Birell segment má délku 2,9 kilometry, vede převážně smíšenými lesíky a patří k nejpestřejším úsekům celého maratonu.

Birel segment si můžete projet ZDE       

 

Active Tour segment Na Trojáku
Kde mají domov nejmystičtější snímky z Drásala od oficiálního fotografa seriálu Kolo pro život Miloše Lubase? Asi se nespleteme, když řekneme, že z louky nad Trojákem, kde bikeři tras A, E a partnerský FORCE OBR jedou na horizontu a následně sjíždějí od rozhledny Maruška na parkoviště s občerstvovací stanicí Na trojáku. Na tomto místě bude také vyznačený Active Tour segment s jedinečnými výhledy do krajiny.

 

Pro zajímavost, právě na tomto úseku se také pravidelně jezdí jedna z nejhezčích a nejvyhlášenějších zkoušek Barum Rally. Mrkněte na video od Škody Motorsport s úspěšným českým jezdcem Janem Kopeckým, který několikrát v Mladé Boleslavi zaváděl za volantem soutěžního speciálu ŠKODY AUTO hlavní trasu B Kola pro život! Uděláte si obrázek, jaká je to krása…. 

Video ZDE

 

 

 

Tým Kolo pro život

Autor Tým Kolo pro život

Jsme bikeři, od roku 2000 se věnujeme organizaci největšího a nejoblíbenějšího amatérského cyklistického MTB seriálu u nás. Rádi tě uvidíme na startu!

Hlavní partneřiKooperativa
Škoda
Česká spořitelna
Cardion
Strabag
ZA PODPORYPPF
PartneřiNutrend
lawi
T-mobile
Lesy ČR
ZPMV
Oficiální DodavateléBeko
TKF
Toi Toi
Lipence
Rouvy
Rajec
ČD CARGO
Birell
VLS
CST TIRES
Cafe Reserva
Dodavatelé cenLoap
Kilpi
3F
Dermacol
Craft
CYKLISTICKÁ SEKCEOrbea
TREK
Generální Mediální PartnerTV NOVA
Hlavní Mediální PartneřiiDnes Premium
Impuls
Deník.cz
Mediální PartneřiVelo
iVelo.cz
Cykloserver
mtbs.cz
Institucionální partneřiCzech Tourism
Austria Tourism
Asociace Krajů České republiky
za podporyČEZ
Marketingový partnerSport Invest