V sobotu už bude polojasno nebo oblačno a teplo

Autor

Alena Zárybická upřesnila předpověď počasí pro zítřejší závod KPŽ v Ralsku: „Příliv vlhkého vzduchu od západu bude pokračovat i o víkendu, proto nebude obloha úplně vymetená, ale zato zůstane relativně teplo."

V sobotu už bude polojasno nebo oblačno a teplo

„Povětrnostní situace se nad Evropou celý týden prakticky nemění – od západu přichází fronty, které někdy přenesou deště víc, jindy míň. Proto se počasí místo od místa a čas od času mění. V sobotu bychom ale měli mít štěstí. Studená fronta bude přecházet už v noci na sobotu a za ní bude oblačnosti ubývat. Víc přeháněk by se ve vlhkém vzduchu mělo objevit spíš na horách. Na Českolipsku jsou velmi málo pravděpodobné. Jestli se vůbec objeví, tak to bude spíš až navečer. A jen velmi slabé.

Po ránu se teploty budou držet mezi 12 až 8 °C, přes den může být až 20 °C.  Pro Českolipsko vychází maxima tak o 1 či 2 stupně nižší, tedy na 18 nebo 19 °C. Vítr bude foukat od jihozápadu – ráno slabší, tak do 4 m/s. Přes den trochu zesílí, průměrná rychlost bude do 5 nebo 6 m/s.

Co víc si přát? Na konci září může mít počasí nejrůznější podoby. Ta, kterou si plánuje na sobotu, patří k těm opravdu nejvlídnějším. Tak si poslední závod sezony užijte!“

 

Tým Kolo pro život

Autor Tým Kolo pro život

Jsme bikeři, od roku 2000 se věnujeme organizaci největšího a nejoblíbenějšího amatérského cyklistického MTB seriálu u nás. Rádi tě uvidíme na startu!

Hlavní partneřiKooperativa
Škoda
Cardion
Česká pojišťovna
Strabag
PartneřiNutrend
lawi
Ski Resort Černá hora
DodavateléBeko
Loap
Kilpi
Sportobchod.cz
TKF
Toi Toi
3F
Rouvy
Odkolek
Lipence
Rajec
Birell
Technoma
Craft
Generální Mediální PartnerČeská televize
Hlavní Mediální PartneřiImpuls
iSport
Mediální PartneřiVelo
iVelo.cz
Cykloturistika
Cykloserver
mtbs.cz
Institucionální partneřiCzech Tourism
ČUS
MŠMT
Asociace Krajů České republiky
Marketingový partnerSport Invest