26. 3. 2020

1. závod ROUVY Real Spring Classics

Jan Škarnitzl šampionem ojedinělého cyklistického závodu ve virtuálním prostředí.

1. závod ROUVY Real Spring Classics

Vimperk 24. 3. 2020

Vítězem prvního závodu digitální série ROUVY Real Spring Classics se stal dlouholetý profesionální biker Jan Škarnitzl z týmu Cyklostar Mercedes-Benz Praha Trek. Na trati obtížného Šumavského MTB maratonu České spořitelny, trasy cyklistického seriálu Kolo pro život, zvítězil s časem 0:45:01.

Svůj první virtuální závod si užil. „Byl to opravdu intenzivní zážitek. S ROUVY trénuji už několik dní, takže jsem celkem tušil, co nás bude čekat. Objel jsem různé profily tras, ale žádnou v závodním nasazení. Proto jsem využil startu v Real Spring Classics k otestování svých závodních limitů.“

Na start úvodního závodu cyklistického seriálu ROUVY Real Spring Classics se postavilo 211 závodníků, z toho 180 dojelo do cíle.

Záznam závodu na YouTube kanálu ROUVY ZDE.

Seriál cyklistických závodů ROUVY Real Spring Classics je pro profesionální i hobby cyklisty možností, jak ve virtuálním prostředí závodit v situaci, kdy jsou všechny sportovní akce zrušené. Řada závodníků je navíc v karanténě a jsou tak odkázání jen na domácí trénink. V závodech on-line mohou poměřit síly i ti nejlepší na profesionální úrovni. „Šel jsem do toho naplno a motivací byli ostatní startující, zvláště pak Matouš Ulman a Jan Vastl, kteří byli i největšími soupeři. Kolem třicáté minuty jsem pocítil ten trochu přepálený začátek a víc jsem sledoval grafiku ztrát jednotlivých jezdců i svých údajů, které aplikace poskytuje. Ale naštěstí se závod chýlil ke konci a to už jsem kousnul,“ dodal šampion úvodního on-line závodu Jan Škarnitzl.

Druhým v pořadí úvodního závodu seriálu byl Jan Vastl (Pushbikers XC Team), který na vítěze Jana Škarnitzla ztratil 20 vteřin. Třetí místo s časem 0:46:31 vybojoval Martin Stošek (FUTURE CYCLING – NORTHWAVE). Nejlepší ženou tohoto závodu byla Jana Pichlíková jezdící za tým KROSS Bike Ranch team.

Kompletní výsledky závodu ZDE

Cyklisti a další sportovci se stále mohou do jarní digitální série zapojit. Potřebují chytrý cyklistický trenažer, který je schopný nastavovat odpor v závislosti na náklonu, kolo a např. iPad nebo počítač. Předplatné do aplikace ROUVY je pro všechny nové účastníky v současné situaci na 30 + 14 ZDARMA. „Chceme, aby s ROUVY mohlo závodit co nejvíc lidí. S námi si mohou čekání na obnovení cyklistické sezóny zkrátit a pobavit se,“ řekl Petr Samek, výkonný ředitel vimperské firmy VirtualTraining s.r.o., která vyvinula software pro indoor cyklistický trénink ROUVY.

Všechny závody je možné sledovat v přímém přenosu s komentářem na YouTube kanálu ROUVY. Start je vždy v 18 hodin.


Termíny jednotlivých závodů a seznam tras:

23.3. Šumavský MTB maraton České spořitelny

25.3. Cape Naturaliste, Austrálie

27.3. Mt. Ventoux, Francie

29.3. Scarlino Scalo, Itálie

31.3. Vill-sur_Auzon – Monieux, Francie