21. 6. 2019

Aktuality před KPŽ Vrchlabí - Špindl Tour ŠKODA AUTO (22. 6. 2019)

Už zítra vjede Kolo pro život bránou do Krkonoš na své trasy. Přečtěte si všechny užitečné informace a zajímavosti pro účastníky akce a přijeďte strávit skvělý sportovní víkend do Vrchlabí. Nezapomeňte, že se budeme pohybovat v chráněném území KRNAP, buďte k přírodě ohleduplní :) Na všechny trasy se můžete přihlásit i dnes nebo zítra na místě.

Aktuality před KPŽ Vrchlabí - Špindl Tour ŠKODA AUTO (22. 6. 2019)

Tradiční předstartovní aktuality začínáme příjemnou zprávou. Start všech tras závodu Vrchlabí – Špindl Tour ŠKODA AUTO se po loňských stavebních úpravách opět vrací na tradiční místo – na historické náměstí T. G. Masaryka. Trasy zůstávají až na malé kosmetické úpravy stejné, stejně jako zázemí na letišti.

V PÁTEK NA KOLO S CYKLOKROUŽKY
Celorepublikový projekt Cyklokroužky zve v pátek (21. 6.) na sportovní odpoledne plné pohybu a zábavy pro všechny děti z okolí i zájemce z Junior Trophy. Akce je bezplatná a více se o ní můžete dozvědět ZDE.

JAK DO VRCHLABÍ
Zázemí vrchlabského závodu zůstává na tradičním místě plochy letiště Vrchlabí – Lánov. Na hlavních příjezdových silnicích do Vrchlabí a křižovatkách budou umístěny velké žluto-černé šipky KPŽ, které vás spolehlivě navedou do areálu zázemí, jehož součástí je i velké parkoviště pro závodníky a jejich doprovod. Prosíme, dodržujte pokyny pořadatelské služby.


Pán areálu

PROPOZICE


PREZENCE
Prezenční kancelář bude otevřena v pátek od 18:00 – 20:00. V sobotu od 8:00 do 10:30 (trasa B), 11:30 (trasa C, D a JT). Kdo se nepřihlásil on-line předem, může se registrovat na místě. Platba je možná v hotovosti i kartou.

ČT :D JUNIOR TROPHY
Dětské závody startují v areálu zázemí letiště od 9:00 nejstarší věkovou kategorií 12 - 13 let a uzavřou je v 12:00 nejmladší benjamínci na odrážedlech. Časy startů jsou orientační, proto přihlaste děti nejméně půl hodiny před startem jejich kategorie a buďte v startovním prostoru pro jistotu o něco dříve! Všechny děti se můžou v cíli těšit na pamětní medaili. Odpoledne můžou s rodiči pokračovat na nezávodní Family jízdě.

 

START
Všechny trasy vrchlabského závodu se k radosti pořadatelů i účastníků stěhují opět na náměstí T. G. Masaryka v centru města. První se na start postaví bikeři hlavní trasy B (11:00). Závod trasy C startuje o hodinu později v 12:00. Účastníci nezávodní trasy D (Family jízdy) májí kvůli plynulému odbavení na lanovce možnost startovat individuálně, kdykoliv v následujících časech: 10:00 - 10:40, 11:05 - 11:40, 12:05 - 12:30. Cesta z letiště na start bude vyznačena.

 

TRASY ZÁVODU
Všechny trasy jsou pečlivě označeny jednotným KPŽ značením. Žádáme závodníky, aby při pohybu na trati v Krkonošském národním parku dodržovali návštěvní řád. Je nepřípustné, aby cyklisté na trati, mimo vyhrazené „Odpadkové zóny“ odhazovali odpadky apod.
Pravidla chování v KRNAP si přečtěte ZDE

OBČERSTVOVACÍ STANICE
Jednou ze specialit pátého závodu KPŽ 2019 jsou občerstvovací stanice, na kterých kromě tradičních doplňků sportovní výživy od Nutrendu, budete moci zakousnout i něco „echt“ dobrého z krkonošského kraje. Více o vrchlabských občerstvovačkách ZDE.

ZAJÍMAVOSTI
V Boutique KPŽ v zázemí závodu si můžete kromě reklamních předmětů pořídit výroční Magazín Kolo pro život vydaný při příležitosti 20. sezóny KPŽ. 

  • Lifestylové články
  • Pohled do historie Kola pro život
  • Přehled novinek letošní sezony
  • Kalendář závodů 2019
  • Cena 49 Kč

CO BYSTE MĚLI VĚDĚT PŘED STARTEM

POČASÍ
Na víkend by se mělo příjemně ochladit. Ve Vrchlabí a jeho okolí čekáme teploty do 22°C a polojasné či zatažené nebe. Ideální počasí pro cyklisty. Prosíme rodiče dětí, které pojedou Family jízdu, aby pro jistotu do batůžku přibalili teplejší svršky a pláštěnky. Na lanovkách nebo ve vrcholových partiích Krkonoš a při sjezdech z nich se dá lehce prochladnout.
Více ve video předpovědi Aleny Zárybnické ZDE

Veškeré další informace, včetně mapek tras, převýšení a servisu pro závodníky najdete na našem CHATBOTU ZDE

Šťastnou cestu do Vrchlabí vám přeje organizační team Kolo pro život, místní pořadatelé, dobrovolníci a Krakonoš!

 

Generální partner

Hlavní partneři

PARTNEŘI

DODAVATELÉ

Partneři Cyklopůjčovny Kola pro život

Generální mediální partner

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Mediální partneři

Institucionální partneři

Realizaci podporuje

MARKETINGOVÝ PARTNER

Za podpory

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.