15. 6. 2018

Aktuality před závodem Karlovarský AM bikemaraton České spořitelny

Jaroslav Kulhavý a Kristián Hynek budou hvězdami jednoho z nejhezčích bikemaratonů v seriálu Kolo pro život. Přijeďte si i vy zajezdit a zazávodit do Karlových Varů. Zde jsou důležité informace před zítřejším startem.

Aktuality před závodem Karlovarský AM bikemaraton České spořitelny

Místní karlovarští pořadatelé z A.M. bike v čele s Danem Danielčákem a Pepou Kolářem se již nemůžou dočkat soboty: „Počasí tu máme báječné a stále se zlepšuje. Trať závodu je v nejlepším možném stavu, teď už jen dokončujeme její značení. Bílé, velké naváděcí šipky z primalexu, jež jsou naší specialitou, nebudou na důležitých místech trati chybět. Nikdo by proto neměl bloudit. Trochu starosti nám dělá jen mimořádně suché květnové a červnové počasí, vody v říčce Teplé je pomálu. Naše chlouba, brod u Gejzírparku, jde zatím projít suchou nohou… Ale vodohospodáři z Povodí Ohře přislíbili, že nám pro závod trochu vody z vodní nádrže Březová upustí. Průjezd brodu by měl být tradičně s gejzíry vody. Předem má pan hrázný naše díky.“

Cesta do areálu zázemí v Meandru Ohře

Na příjezdových cestách budou velké žluto-černé naváděcí šipky. Prosíme, dodržujte při parkování pokyny pořadatelské služby. Děkujeme.


Areál zázemí

Prezence

Prezenční kancelář bude otevřena v pátek od 18:00 – 20:00. V sobotu od 8:00 do 10:30 (trasa B), 11:30 (trasa C a D).

Kdo se nepřihlásil předem, může tak učinit ještě na místě. Platba je možná i kartou.

 

 

Propozice

Dětské závody ČT :D Junior Trophy

Startují v areálu zázemí od 9:00 nejstarší věkovou kategorií. Dětské závody uzavřou v 12:00 nejmladší závodníci na odrážedlech. Pozor, časy startů jsou pouze orientační, buďte s dětmi ve startovní prostoru o něco dříve!

Trasa B a C

Trasy B a C startují z Divadelního náměstí v Karlových Varech. Béčko již v 11:00, Céčko o hodinu později v 12:00. Novinkou závodu je slavnostní zaváděcí okruh městem pro trasy B a C. Z Divadelního náměstí tedy závodníci „nevystřelí“ hned do příkrého stoupání k rozhledně Diana, ale protočí si nohy v poklidnějším tempu na kilometrovém zaváděcím okruhu po Karlových Varech.

Trasa D

Fitka má start přímo ze zázemí v areálu Meadru Ohře v 12:30. Příjemnou změnou trasy D - Fitness jízdy je dokončená cyklostezka, po které vede závěrečný úsek tratě z Doubí do cíle v parku u Meandru Ohře. Loni se zde muselo jet po frekventované silnici, letos to bude v poklidu a bezpečnější.

Značení tras závodu a výškové profily

Osobnosti na startu

V Karlových Varech se můžeme těšit na start nejlepších českých bikerů. Zlatý olympionik z Londýna a stříbrný z Ria Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) dopoledne od 9:30 do 10:15, coby patron dětských závodů ČT :D Junior Trophy, pozdraví a odstartuje mladé bikerské naděje a v 11:00 se postaví na start hlavního závodu trasy B. Spolu s ním bude na startu Béčka i čerstvý maratonský mistr republiky Kristián Hynek (Topeak-Ergon Racing) a mistryně republiky Jana Pichlíková (Erste Premier Petr Čech team). Hlavní závod trasy B a ceny vítězům předá jeden z nejlepších bývalých českých silničních cyklistů Antonín Bartoníček.

Jaroslav Kulhavý 

Kristian Hynek

Jana Pichlíková

 

Počasí

V Karlových Varech a jeho okolí se můžeme v sobotu těšit na parádní slunečné počasí s příjemnými denními teplotami okolo 23°C.

 

Šťastnou cestu do Karelových Varů vám přejí místní pořadatelé z A.M. bike a organizační team Kolo pro život!

Generální partner

Hlavní partneři

PARTNEŘI

DODAVATELÉ

CYKLISTICKÁ SEKCE

Generální mediální partner

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Mediální partneři

Institucionální partneři

Realizaci podporuje

MARKETINGOVÝ PARTNER

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.