30. 8. 2019

Aktuality před závodem Plzeňská MTB 50 Kooperativy 2019

Plzeňský závod KPŽ je před námi. Můžeme se těšit nejen na krásné trasy v okolí města piva, bohatý sportovní i doprovodný program pro celou rodinu, včetně dnešního odpoledne s Cyklokroužky, ale po dvou mokrých ročnících také na krásné slunečné počasí! Seznamte se s důležitými informacemi před závodem.

Aktuality před závodem Plzeňská MTB 50 Kooperativy 2019

PŘÍJEZD DO AREÁLU, PARKOVÁNÍ
Areál zázemí závodu se nachází v parku za OC Plaza u Lochotínské ulice. Ať přijedete do Plzně z jakéhokoliv směru, hledejte typicky hnědé cedule městského informačního systému s nápisem ZOO. Právě ZOO je jen kousek od areálu zázemí závodu a účastníci určitě využijí zlevněné vstupy. Na důležitých místech silnic a křižovatek v Plzni vás navíc budou k areálu navádět tradiční žlutočerné informační tabule KPŽ.

Plzeňská MTB 50 Kooperativy patří k nejnavštěvovanějším akcím seriálu Kolo pro život. Pořadatelé proto včas nabízí hned několik možností, kde zaparkovat auta. (viz. mapka)

Pro karavany platí přísný zákaz vjezdu do areálu. Parkování pro ně bude připraveno na louce u dojezdu trasy D - Family jízdy.

Prosíme závodníky a jejich doprovod, aby dodržovali pokyny pořadatelské služby. Děkujeme.

 

ČASOVÝ HARMONOGRAM
Pozor! Start všech vypsaných tras, včetně tras B a C se letos výjimečně uskuteční ze zázemí závodu. Důvodem je rekonstrukce Rooseveltova mostu v centru Plzně.

Dětské závody ČT :D Junior Trophy (JT) se konají přímo v parku areálu zázemí od 9:00 do 12:00. Časy startů jednotlivých kategorií JT jsou pouze orientační, buďte s dětmi ve startovním prostoru o něco dříve!

 

 

PREZENCE
Prezenční kancelář najdete u vstupu do areálu zázemí. Bude otevřena v pátek od 18:00 – 20:00. V sobotu od 8:00 do 10:30 (trasa B), do 11:20 (trasa C) a 11:30 (trasa D).
Kdo se nepřihlásil předem, může tak učinit na místě. Platba je možná v hotovosti i kartou.

 


PLÁN AREÁLU ZÁZEMÍ

 

 

PÁTEČNÍ PROGRAM PRO DĚTI
Již dnes v pátek 30. 8. od 14:00 můžete v areálu závodu navštívit s dětmi akci projektu Cyklokroužky. Více jsme psali ZDE.

 

 

ZNAČENÍ TRAS
Kromě tradičního žlutočerného značení seriálu Kolo pro život a plastových pásem („mlíka“) je v Plzni použito speciální doplňkové značení. Více jsme psali ZDE

 

OBČERSTVOVACÍ STANICE
Organizátoři KPŽ a místní pořadatelé přichystali na trasách občerstvení pro závodníky. Kromě tradičních traťovek, ovoce a profesionální výživy od společnosti NUTREND využijte iontové nápoje a další tekutiny.

 

POČASÍ
Chtělo by se nahlas zvolat: “Konečně super počasí!“. Poslední 2 ročníky totiž zkrápěl malé i velké bikery vytrvalý déšť. Letos si to konečně zase užijeme se sluníček v zádech. Podrobnou předpověď pro všechny účastníky Plzeňské 50 připravila meteoroložka Alena Zárybnická:

V sobotu bude parádně – slunce, bezvětří a teploty do 29 °C. Oproti středečním předpokladům modely na sobotu lehce ubraly na teplotách. A co je hlavní – potvrdily do nejdůležitější, tedy fakt, že by se případné přeháňky a bouřky měly Plzeňsku vyhnout.

To všechno díky tlakové výši, která se bude posouvat ze střední Evropy dál k severovýchodu. Brzo ráno bude kolem 16 °C, pak se bude rychle oteplovat. Už v  poledne se teploty dostanou nad 25 °C, odpoledne bude maximálně 29 či na chvíli i 30 °C. Obloha vydrží jasná či polojasná, bez přeháněk a bez bouřek. Vítr bude foukat jen proměnlivý nebo jihovýchodní do 4 m/s. Tak si tu poslední prázdninovou sobotu užijte!

 

 NABITÝ DOPROVODNÝ PROGRAM, SLEVY NA VSTUPY DO ZOO, DINOTPARKU, MUZEA
V Plzni se můžete těšit i na další doprovodný a sportovní program, včetně 50% slev na vstupy na atraktivní místa nebo stánek Techmanie s jízdou na segwayi v zázemí parku. (Více ZDE). Přichystaná bude tradičně i Bike Academy a pumptracková dráha, hřiště v parku a Dětská zóna se spoustou hraček a soutěží. Nebude chbět ani hit letošní sezóny Ninja Factor od České spořitelny. Titulární partner závodu - pojišťovna Kooperativa si přichystal kromě skvělých služeb v DEPU dárek navíc. Více jsme psali ZDE

 

NA CO NEZAPOMENOUT PŘED STARTEM

 

CHRÁNÍME PŘÍRODU A CHOVÁME SE SLUŠNĚ. ETICKÝ KODEX KPŽ

 

-----------------------------------------------------------------------------------

Veškeré další informace k závodu, trasám, převýšení… pro závod Plzeňská MTB 50 Kooperativy najdete na našem CHATBOTU ZDE.

 ----------------------------------------------------------------------------------

Šťastnou cestu do Plzně vám přejí místní pořadatelé ze společnosti Šerák a organizační tým Kolo pro život!

 

 

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

Generální mediální partner

Hlavní mediální partneři

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.