26. 7. 2019

Aktuality před závodem Šumavský MTB maraton České spořitelny 2019

Pokud jedete zítra s kolem na Zadov na 9. podnik seriálu Kolo pro život - Šumavský MTB maraton České spořitelny, máme pro vás kompletní předstartovní informační servis.

Aktuality před závodem Šumavský MTB maraton České spořitelny 2019

„Přípravy na závod jsou v plném proudu. Vše probíhá, jak má, bez zásadních komplikací. I tady na Šumavě je sušší léto, jako všude jinde, ale v lese je příjemněji než někde dole pod kopcem ve městě a možná přijde nějaká přeháňka.“ vzkazuje Karel Hudeček z pořadatelského týmu bikerům a upozorňuje: „Závodníky a jejich doprovod žádáme o kázeň při příjezdu a parkování. Hlavní parkoviště u lyžařského areálu na Churáňově má omezenou kapacitu. Z tohoto důvodu nebudeme povolovat zabírat okolní místa vedle auta pro rozšířené zázemí závodníků. Kdo přijede později a místo by nenašel, může parkovat dole pod kopcem u sjezdovky Kobyla (Horská služba), kde se také uskuteční start hlavní trasy B. Rozhodně je ZAKÁZÁNO parkovat u krajnice na příjezdové silnici k areálu zázemí, kudy povede oboustranně trať závodu! Dále je na Churáňově a v jeho okolí (na loukách a v lese) zakázáno kempování! Děkujeme za pochopení, všechny tyto regule slouží k ochraně šumavské přírody. Velkým i malým závodníkům přeji hezký sportovní zážitek u nás na Šumavě."

JAK NA MÍSTO, PARKOVÁNÍ

 

 

 

PLÁNEK AREÁLU

INFORMACE O ZÁVODĚ A OKOLÍ, ZTRÁTY A NÁLEZY
Veškeré informace k akci, vytištěné mapky tras, výsledky ze závodu i ztráty a nálezy zde ve stanu Info Pointu umístěném při vstupu z parkoviště do zázemí.

 

ČASOVÝ HARMONOGRAM, PREZENCE
Prezenční kancelář najdete hned vedle parkoviště. Zde si vyzvednete svůj startovní balíček, a nebo se na místě zaregistrujete do závodu. Bude otevřena v pátek 26. 7.: 18:00 – 20:00 a v sobotu 27. 7.: 8:00 - 11:30, přihlásit se na svoji trasu můžete nejpozději půl hodinu před startem. Platbu můžete uskutečnit kartou i v hotovosti.

 

Slosování vítězů Tipovací soutěže KPŽ  - ŠKODA AUTO pro měsíc červenec proběhne na pódiu před vyhlašováním vítězů v 16:30.

 

START
Trasa B (11:00)
– jako jediná nestartuje ze zázemí Lyžařského areálu Zadov – Churáňov, ale z parkoviště areálu Kobyla. Závodníci po startu do kopce až do zázemí mají možnost postupně získat 4 prémie a fanoušci podél silnice jim pomůžou zdolat těžký úsek svým fanděním. (Více o vypsaných prémiích ZDE)

Trasa C (12:00) – startuje za zázemí závodu

Dětské závody ČT :D Junior Trophy (9:00 – 12:00) se uskuteční po jednotlivých kategoriích od nejstarších až po nejmladší uprostřed lesa v bezprostřední blízkosti zázemí. Děti si užijí úplně jiný charakter trasy, než na ostatních závodech – pojedou po jehličím vystlaných cestičkách mezi vysokými smrky. Časy startů JT jsou pouze orientační, buďte s dětmi ve startovním prostoru o něco dříve!

Trasa D – Family jízda a ČT Cargo Junior Trophy Marathon (12:30) absolvují stejnou trať, maratonci ve věku 8 – 16 let vyrazí na trasu v první vlně v závodním tempu, rodinky a další pohodáři si užijí Family jízdu v nezávodním tempu. (Popis trasy D a další info ZDE)

 

MAPY TRAS A PŘEVÝŠENÍ
Kompletní informace o trasách, včetně mapek, převýšení a umístění občerstvovacích stanic najdete na našem CHATBOTU ZDE

 

OBČERSTVOVACÍ STANICE
Občerstvovačky jsou zakresleny v mapkách tras (Viz CHATBOT KPŽ ZDE). Nezapomeňte je využít, zejména tu vimperskou před závěrečným stoupáním do cíle. Občerstvovací stanice Lesů ČR je k dispozici také účastníkům nezávodní trase D v polovině trasy.

ZNAČENÍ TRAS


POČASÍ
Šumava bude jedním z míst, kde by nás neměly sužovat nepříjemné tropické teploty. Vypadá to, že by dokonce mohlo přes poledne zapršet. V cíli na Zadově dostane každý závodník láhev vody Rajec, k využití je pro účastníky zdarma catering KPŽ a nabízené nápoje. Dnešní podrobná předpověď od meteoroložky Aleny Zárybnické ZDE

NA CO NEZAPOMENOUT PŘED STARTEM


DODRŽUJTE PRAVIDLA KPŽ a Národního parku Šumava. Děkujeme!


 

Šťastnou cestu na Zadov vám přejí pořadatelé ze SKI klubu Šumava a organizační tým Kolo pro život!

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

Generální mediální partner

Hlavní mediální partneři

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.