22. 6. 2018

Aktuality před závodem Vrchlabí - Špindl Tour ŠKODA AUTO

Již zítra zavítá Kolo pro život do Krkonoš. Na start vrchlabského závodu se postaví i olympionik, biker Ondřej Cink.

Aktuality před závodem Vrchlabí - Špindl Tour ŠKODA AUTO

Tradiční předstartovní koloproživotní aktuality začínáme upozorněním na největší změnu závodu Vrchlabí – Špindl Tour ŠKODA AUTO, kterou je nové místo startu tras B, C a D. Z důvodu stavebních úprav se startuje z Vrchlabí na parkovišti ve Vančurově ul.. Nové místo startu je nedaleko od centrálního vrchlabského náměstí T.G.M., se kterým je jinak spojen tento krkonošský závod.

Dnes v pátek na kolo s Cyklokroužky
Celorepublikový projekt Cyklokroužky nabízí v pátek (22. 6.) sportovní odpoledne plné pohybu a zábavy pro všechny děti z okolí i zájemce z Junior Trophy. Akce je bezplatná a více se o ní můžete dozvědět ZDE.

Jak do Vrchlabí
Zázemí vrchlabského závodu se nemění a zůstává na tradičním místě plochy letiště Vrchlabí – Lánov. Na hlavních příjezdových silnicích do Vrchlabí a křižovatkách budou umístěny velké žluto-černé šipky KPŽ, které vás spolehlivě navedou do areálu zázemí, jehož součástí je i velké parkoviště pro závodníky a jejich doprovod. Prosíme, dodržujte pokyny pořadatelské služby.

Propozice

Prezence
Prezenční kancelář bude otevřena v pátek od 18:00 – 20:00. V sobotu od 8:00 do 10:30 (trasa B), 11:30 (trasa C a D).
Kdo se nepřihlásil předem, může tak učinit ještě na místě. Platba je možná i kartou.

ČT :D Junior Trophy
Dětské závody startují v areálu zázemí letiště od 9:00 nejstarší věkovou kategorií 12 - 13 let. Dětské závody uzavřou v 12:00 nejmladší závodníci na odrážedlech. Pozor, časy startů jsou pouze orientační, buďte s dětmi ve startovní prostoru o něco dříve!

Start
Všechny trasy vrchlabského závodu mají start na novém místě na parkovišti u kulturního domu Střelnice ve Vančurově ul. Jako první se na start postaví závodníci trasy B v 11:00. Závod trasy C startuje o hodinu později v 12:00.
Pozor, nezávodní trasa D (Fitness jízda) má průběžný start od 11:00 (po odstartování „Béčka“) do 12:30. V tomto časovém rozmezí se stačí postavit do startovního bloku a vyrazit na trať. Průběžný start je ve Vrchlabí proto, aby se netvořily kolony u první nástupní stanice lanovky v Herlíkovicích.

Trasy závodu
Trasy všech závodů jsou označeny. Žádáme závodníky, aby při pohybu na trati dodržovali pravidla chování v Krkonošském národním parku! Děkujeme.

Značení tratí

Pravidla chování - Krkonošský národní park 

Občerstvovačky
Jednou ze specialit toho závodu jsou občerstvovací stanice, na kterých kromě tradičních doplňků sportovní výživy od Nutrendu, budete moci zakousnout i něco echt dobrého z krkonošského kraje. Více ZDE.

Osobnosti závodu
Na start hlavní trasy B se postaví biker, český reprezentant Ondřej Cink (Primaflor Mondraker Rotor), Mistr světa v XCO U23 a účastník olympiád v Londýně a Riu.

Ondřej Cink (vlevo) na Pražských schodech 2018

Počasí
Na víkend by se mělo ochladit. Ve Vrchlabí a jeho okolí čekáme teploty okolo 12°C a polojasné či zatažené nebe. Odpoledne se možná přidá déšť. Cyklisté nejsou z cukru, a tak je to při cestě do Vrchlabí určitě neodradí :) Prosíme rodiče dětí, které pojedou Fitness jízdu, aby pro jistotu do batůžku přibalili teplejší svršky, rukavice a pláštěnky. Na lanovkách nebo ve vrcholových partiích Krkonoš a při sjezdech z nich se dá lehce prochladnout.

Ubytování
Kdo z vás chce v Krkonoších strávit víkend a hledá ubytování, máme tip. Více ZDE.

 

Šťastnou cestu do Vrchlabí vám přeje organizační team Kolo pro život a Krakonoš!

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

Generální mediální partner

Hlavní mediální partneři

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.