5. 9. 2019

Bikerský zážitek na hrádečku

Ani sobotní závod KPŽ ve Znojmě nezapomněl na značený Birell segment s mimořádným zážitkem pro účastníky závodní trasy. Není jednoduché vybrat jedno jediné krásné místo na zdejší malebné trati, ale nakonec padla volba pořadatelů na vyvýšené místo s hrádkem Lampelberg uprostřed vinohradů.

Bikerský zážitek na hrádečku

Lampelberk - jeden z nejvýše položených bodů hlavní trasy Znojmo Burčák Tour Kooperativy 2019 s jedinečným výhledem do jihomoravské krajiny s typickými vinicemi se nachází na hranici Moravy a Dolních Rakous. Bikeři hrádeček obkrouží, projedou z kopce dolů kolem vinohradu a budou mít šanci se na bufetu osvěžit a okoštovat místní vínko. Určitě skvělý zážitek, že?!

Miniaturní hrad ve viniční oblasti Ječmeniště na česko-rakouských hranicích, který je hojně využívaný jako místo svateb a jiných slavnostních událostí, nebyl vystavěn v době feudalismu, jak by se snad mohlo z dálky zdát, ale až v roce 1860, úmyslně na nejvyšším pahorku v lokalitě. Právě na tomto místě se před návštěvníky rozevře překrásné panorama. Nachází se zde kulatá věž, pod níž je místnost pro hotaře (ostrahu vinic před nálety špačků) a bývalá maštal pro koně.

 

Birell segment na Lamplbergu, jehož tvar připomíná nohu krávy, si může projet ZDE

Generální partner

Hlavní partneři

Generální mediální partner

Hlavní mediální partneři

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.