9. 9. 2018

Duatlonistka Ela, prima sourozenci a sympatická tetovačka

Přečtěte si reportáž ze znojemských dětských závodů ČT Déčko Junior Trophy, kterých se zúčastnílo více než 400 malých bikerů a bikerek!

                 
                 
                 
                 
                 
                 
Duatlonistka Ela, prima sourozenci a sympatická tetovačka

Konec prázdnin a začátek školy byl znát i na účastnících třináctého dílu dětských závodů na horských kolech ČT :D Junior Trophy, které se konaly v sobotu 8. září ve městě okurek, tedy ve Znojmě. Školou povinní závodníci už během prvního týdne docházky ozdobili své ruce taháky, které jim mají pomoci při školních prověrkách. K našemu překvapení se místo probírané školní látky na rukách jasně vyjímalo něco úplně jiného! Inu, do školy s tahákem a na Juniorku s vyznáním.

Nahoru, dolů a znovu nahoru. Tak začínala přísná trať v parčíku vedle Louckého kláštera. Závoďáci tak museli prokázat nejen dostatek sil na dvojitý výšlap v jednom kole, ale i sjezdové schopnosti při fičáku směrem dolů. Těžiště dozadu, nožkama tlumit případné nerovnosti a pevně držet řídítka. Přesně tak to dělala i Nela Faltysová, majitelka výše zmíněného propiskového tetování. Nela to kolo asi opravdu miluje :).

Někdo má na závodech tetovačku, jiný zase brášku. Když na Juniorku dorazí duo David & Laura od Svobodových, je téměř jisté, kdo je největším adeptem na zisk zlatých placek. Je také hezké pozorovat, jak starší brašule po svých závodech jde povzbuzovat a radit sestřičce. „Tady to už koukej pustit,“ hlasí David směrem k projíždějící Lauře, která si to upaluje do cíle.

Bojovnice s velkým Bé, tak to je Ela Gotthardová, sympaťačka s krásnými copany. Tahle závodnice s číslem 6494 bude ve sportování jistě pokračovat i v budoucnu a tipujeme, že její doménou se stane duatlon. Ela totiž hravě vyšlápla první stoupaní, ale pak ve sjezdu jí spadl řetěz.

 Co dělat? Kolo nejede a žádný šikovný mechanik na obzoru. Ela tak nechala kolo kolem a vzala nohy na ramena. Přesněji odložila kolo a během pokračovala v závodě. Běžela, seč jí síly stačily a v pohodě stíhala soupeřkám jedoucích na kolech. Mezitím jí mamimka kolo opravila a přistavila k trati. Ela tak po běžecké vložce znovu hupla do sedla a zbytek závodu absolvovala již na svém kole.

V cíli pak Ela s radostí přebrala všechny dárečky, které pro závoďáky pořadatelé připravili. A že jich tentokrát bylo! Usměvavé dámy předávaly dětem nejprve pamětní medaili s datem závodu, následně BIO přesnídávku od Efka s možností výběru ze dvou příchutí, pak pardubický perník a na závěr ještě sladký koláč s tvarohem a mákem. Nadílka jak na Mikuláše. A právě koláč od Fr. Odkolka byl většinou tím prvním, do kterého se vyčerpaní závodníci s chutí zakousli.

Na závěr závodního dopoledne přišel zlatý hřeb Juniorky. Tím jsou závody bezšlapátkové kategorie, tedy odrážedla. Ty vloni jely regulérní downhill, až některé výrobní linky (rodiče) trnuly hrůzou a obavou, jestli to dole jejich drobečkové ubrzdí. Letos pořadatelé přistoupili ke změně a sjezdový úsek byl výrazně zkrácen právě s ohledem na bezpečnost malých bombarďáků. Nikdo netrnul, všichni se usmívali.

I v kategorii odrážedel je poslední dobou k vidění spousta zajímavých modelů závodních strojů. Najdeme tu dřevěná odrážedla či duralové krasavce i s brzdami. Na co však pořizovat odrážedlo, když stačí z malého kola pouze odmontovat pedály. Přesně tak to udělal Honza Mikeš, nejrychlejší pilot mezi odrážedly ve Znojmě. Za dobrý nápad od nás dostává pochvalu jeho mechanik a Honzíka zase chválíme za radostný výraz ve tváři, který nasadil na toto prestižní klání.

Ze sluníčkem zalitého a pohodového Znojma všichni odjížděli neradi. Teď nás čeká jeden víkend volna a pak hurá do Klokočůvku u Oder, kde se 22. 9. pojede předposlední podnik letošní Junior Trophy.  Počasí cyklistů nadále přeje, tak jezděte, trénujte a přijeďte!
Na 14 dní se s vámi loučíme pohledem na majitele cenných znojemských kovových medailí.

 

Text a foto: Bohdana a Martin Půlpánovi

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.