1. 9. 2019

Dvanáctka na Sahaře

Přečtěte si reportáž ze včerejších dětských závodů ČT :D Junior Trophy v Plzni. Děti jezdily v městě piva po poušti!

Dvanáctka na Sahaře

Již dvanáctý díl letošní Junior Trophy se konal v Plzni za pravých tropických teplot. A k pořádnému vedru patří i největší poušť světa Sahara. Tu pořadatelé zakomponovali do 900 metrů dlouhého závodního okruhu dětských závodů Plzeňské MTB 50 Kooperativy. Zrádný písek tak dokonale prověřil technické dovednosti všech mladých závodníků.

Původně úsek Sahara měli projíždět pouze ti nejstarší závodníci a závodnice, ale nakonec i mladší kategorie projevily zájem prubnout si jízdu písečnými dunami a potrénovat na podobné úseky Family jízdy na finálovém podniku seriálu Kolo pro život v Ralsku. Kdo se do písečku neodvážil, mohl využít objížďku, ale většina bikerů si nestabilní podklad nenechala ujít. Nevadil ani pád, přistání do žluté hromady bylo parádně měkké.

Nejen písek, ale také další typicky plzeňská překážka dala některým malým účastníkům zabrat. Ihned po klasicky mega širokém startu čekal závodníky přejezd asfaltové cesty, kterou lemují záludné obrubníky.

Vyvýšený obrubník některým pilotům dokázal, že takové vodítko řetězu není špatná věc. Spousta bikerů totiž muselo nahazovat spadlý řetěz. Na jízdu přes obrubníky ale bohužel nejsou hlavně některé starší modely kol moc uzpůsobeny, a tak rodiče -mechanici měli plné ruce práce. Taková rozsypaná převodovka za červenou kapotáží dá zabrat i nejšikovnějšímu mechanikovi :)

Plzeňská módní policie nelenila a bedlivě sledovala oblečky dívek i kluků. Nejvíc ji zaujala vtipná trička dvou sester Nely a Beáty, které jasně detekovala, která z nich je ta velká a která ta menší. No prostě Big and Little sisters duo na jedničku.

Nejprestižnější kategorie dětiček na odrážedlech si to rozdala ve stínu korun stromů. Díky tomu nehrozilo přehřátí jejich tělesných schránek ani hlaviček pod helmami a mrňousci předvedli pekelné závodní tempo.

Poslední prázdninové Jétéčko skončilo. Medaile pro ty nejrychlejší už znají své majitele a my se klasickým pohledem na ně s vámi loučíme, ale jen na týden. Uvidíme se už příští víkend v městě okurek a vína – ve Znojmě, kde na děti čeká parádní parkový závodní okruh, Family jízda s do brotami na občerstvovačkách a opravdu nabitý doprovodný program, včetně Ninja dráhy, pumptracku, Bike Academy, Dětské zóny, malování na obličej, zkoušky jízdy na drezíně a také přehlídky zajímavých historických uniforem. Tak přijeďte. Moc se na vás těšíme :)

Text a foto: Bohdana a Martin Půlpánovi

Generální partner

Hlavní partneři

Generální mediální partner

Hlavní mediální partneři

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.