12. 9. 2018

Genius loci závodu KPŽ v Odrách

Ne všechny závody se mohou pochlubit takovou specifickou atmosférou místa konání, jako má právě Oderská Mlýnice České spořitelny. Zjevení Panny Marie, zázračná uzdravení či záhadné zmizení. To vše charakterizuje zvláštní místo na Odersku, zvané Mariastein neboli Panna Marie ve Skále.

 

Genius loci závodu KPŽ v Odrách

Důstojnost a nádhera okolní krajiny je cítit široko daleko. A právě toto staré poutní místo najdete hned na druhé straně mostu nedaleko parkoviště.

 

Podle pověsti byl v tomto místě při třicetileté válce zachráněn před žízní a ohněm voják. Po vroucí modlitbě se mu zjevila Panna Marie. Tato příhoda se roznesla po kraji a zázrak byl na světě.  Mlynář z blízkého Spálovského mlýna pořídil prý do jeskyňky obraz Panny Marie a jeho chromý "mlynářčík" z téhož mlýna o toto místo vzorně pečoval a chodil se sem pravidelně modlit. Postupem času se k milostivému obrazu přicházelo modlit a prosit o pomoc v nemocech a strastech stále více a více poutníků z celého okolí. Dál pověst vypravuje, že obraz byl později třikrát přenesen na oltář do kostela ve Spálově. Pokaždé ale záhadně zmizel i z uzamčeného kostela a byl vždy opět nalezen ve Skále u Odry. To bylo považováno za přání Bohorodičky a od té doby byl již obraz ponechán trvale na původním místě. Dnes už ho zde sice nenajdeme, ale na stejném místě ve skále je vystavená soška Panny Marie a také udržovaný pramen čisté přírodní vody. Ten mnozí považují za zázračný a pro ledovou vodu se sjíždějí i lidé z dalekého okolí. 

 

Pokud vám vyjde chvilka, určitě se na toto poutní místo, které se nachází jen kousek od zázemí závodu Oderská mlýnice, zajděte podívat a nasát úžasnou atmosféru a krásnou energii. A nezapomeňte se osvěžit zázračnou vodou.  Třeba si potom o to více užijete závod a budete mít hezký den.

Stejně jako pořadatelé z Oder, kteří už kouzlo tohoto místa dávno objevili :)

 

 

 Foto: Archiv pořadatelů Oderské Mlýnice

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.