22. 5. 2019

Hustopeče dětem: závody na kolech a odrážedlech, dětský maraton, jedinečný doprovodný program

Třetí závod seriálu Kolo pro život 2019 - Hustopeče AGROTEC Tour ŠKODA AUTO (25. 5. 2019) si tradičně připravil nabitý sportovní i další program pro děti. Kromě dětských závodů Junior Trophy a Family jízdy se závodně naladěná mládež už určitě těší na letošní první Junior Trophy Marathon a netradiční program s divadlem, bagry a další zemědělskou technikou.

Hustopeče dětem: závody na kolech a odrážedlech, dětský maraton, jedinečný doprovodný program

DĚTSKÉ ZÁVODY ČT DÉČKO JUNIOR TROPHY
Děti ve věku 1 – 13 let mohou porovnat svoje dovednosti na kole nebo se v tempu projet s kamarády na okruhu vyznačeném na travičce v zázemí areálu AGROTEC. Soutěží se v sobotu dopoledne v 6 věkových kategoriích, od nejstarších až po mrňouse na odrážedlech. Holky a kluci závodí zvlášť. Všechny děti dostanou v cíli dřevěnou medaili na památku. Nejlepší tři z každé kategorie 6 – 13 let jsou slavnostně vyhlášeni na pódiu a převezmou zasloužené ceny, děti do 5 let převezmou na pódiu diplom všechny.
Časy startů dětských kategoriích ZDE

ČD CARGO JUNIOR TROPHY MARATHON
Dětské závody pro závoďáky a závoďačky ve věku 8 - 16 let, které se už třetím rokem jezdí v rámci vybraných akcí seriálu Kolo pro život, čeká letošní premiéra na parádní dětské maratonské trati v Hustopečích. Tady můžou starší kluci a holky naplno změřit síly a zabojovat o nejvyšší stupně mezi sebou. Čas startu je stanovený tak, aby děti stihly jak dopolední závody ČT :D Junior Trophy na okruhu v zázemí akce, tak svůj odpolední maraton.
Účastníci vystartují po trase D (22 km, převýšení 475 m) v první vlně před startem vlastní Fitness jízdy z Dukelského náměstí v 12:30.  Trasy jsou značené a zabezpečené pořadatelskou službou.
Body získané za umístění v jednotlivých závodech JTM se nesčítají. Na každém závodě, kde je vypsaný závod JTM budou vyhlášeni a odměněni na stupních první tři kluci a holky ve všech 4 vypsaných kategoriích. 

 

Kategorie ČD Cargo JTM 2019
Kluci/děvčata   8 - 9 (ročníky 2010 - 2011)
Kluci/děvčata 10–11 (ročníky 2008 - 2009)
Kluci/děvčata 12–13 (ročníky 2006 - 2007)
Kluci/děvčata 14–16 (ročníky 2003 - 2005)

ČD Cargo JTM 2019 se v roce 2019 dále uskuteční na závodech:
Orlík Tour Kooperativy (1. 6.)
Bikemaraton Drásal České spořitelny (29. 6.)
Šumavský MTB maraton České spořitelny (27. 7.)
Vysočina Arena Tour České spořitelny (10. – 11. 8.)
Plzeňská MTB 50 Kooperativy (31. 8.)
Oderská Mlýnice České spořitelny (21. 9.)
Ralsko MTB Tour České spořitelny (28. 9.)

Startovné
Startovné na JTM činí 150 Kč
Účastníci dopoledních závodů ČT Déčko Junior Trophy hradí za JTM pouze 100 Kč. Celkem tedy 100 Kč za JT + 100 Kč za JTM = 200 Kč

Zájemci se hlásí do závodu buď on-line na webu Kolo pro život, nebo na místě. Na prezenci si vyplní přihlášku a hlásí se u okénka Junior Trophy. V případě, že se hlásíte na místě na dětské závody ČT :D Junior Trophy i na JTM, stačí vyplnit jednu přihlášku na ČT :D JT a nahlásit u okénka, že se chcete zúčastnit i JTM.

Startovní číslo
Na závody JTM dostanete u prezenčního okénka, označeného „Junior Trophy“, speciální startovní číslo pro závod JTM + polepku s názvem konkrétního závodu. Jede-li malý závodník/závodnice dopoledne dětské závody a odpoledne JTM, musí si číslo z dětských závodů ČT :D JT před odpoledním startem vyměnit za bílé číslo JTM s růžovým písmenkem M a popiskem ČD Cargo Junior Trophy Marathon!

TRASA D – FAMILY JÍZDA
Jedinečnou možností, jak strávit na akcích Kola pro život den v sedle kola s celou rodinou, je Family jízda. V Hustopečích měří 22 km a má minimální převýšení 300 m. Účastníci této nezávodní vyjížďky šlápnou do pedálů v pohodovém tempu z Dukelského náměstí v 12:30. Vyjížďka vede po cestách vinohrady směrem na Velké Pavlovice a dále až na rozhlednu s poetickým názvem Vyhlídka U Obrázku pod vrcholem Soudný. V druhé části trasy se rodinky a ostaní pohodáři dostanou mezi vinohrady viniční trati Růženy, odkud budou mít Hustopeče a Pálavu jako na dlani.
Většina trati vede po asfaltu nebo zpevněných dvoustopých polních cestách. Na trati je jedna občerstvovací stanice, kde si můžete odpočinout a načerpat síly. Doporučený věk dětí je od 7 let. 

DOPROVODNÝ PROGRAM
V zázemí areálu se můžete těšit na celodenní našlapaný program pro celou rodinu. Nejmenší děti si pohrají s hračkami v Dětském klubu, kde nechybí úplně nová kuchyňka, kočárek, puzzle, domino, stolní hry, líný tenis, létající talíře, různá skákadla a také soutěž v kreslení na téma „S rodinou na cyklovýletě“. V dětské zóně určitě zaujmou zorbingové koule, v Bike Academy se děti můžou naučit správně jezdit na kole pod vedením zkušených asistentů, na dřevené pumptrackové dráze Chupa Chups se zase naučí správnému posedu a využití celého těla k plynulé jízdě na kole. A to není všechno! Právě na závodě v Hustopečích se nejmenší mohou těšit na divadelní představení souboru Koráb a především na jízdu na opravdovém bagru nebo kombajnu!!! Také vyhlášení dětských závodů je zde velkolepé, na krásném velkém pódiu s blikající obrazovkou, sportovní den vyvrcholí slosováním tomboly.

Generální partner

Hlavní partneři

PARTNEŘI

DODAVATELÉ

CYKLISTICKÁ SEKCE

Generální mediální partner

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Mediální partneři

Institucionální partneři

Realizaci podporuje

MARKETINGOVÝ PARTNER

Za podpory

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.