12. 10. 2018

Jana Pichlíková: Byla to jízda!

Závodnici týmu Erste Premier Petr Čech MTB, Janě Pichlíkové se podařilo obhájit loňské absolutoriu v individuální soutěži KPŽ,  Prestige Trophy Marathon - Ženy. A podle výkonů a výsledků, které po celou sezónu bez jakýchkoliv výkyvů předváděla, to vypadalo, že jí titul královny KPŽ nedal ani moc práce…

Jana Pichlíková: Byla to jízda!

Na rozdíl od vítěze v mužské kategorii PTM, Pavla Boudného, je 33letá Jana Pichlíková zaměstnaná na plný úvazek. Už 7 let pracuje na katastrálním úřadu v rodných Strakonicích a stejně dlouho jezdí na kole. Ve svém volném času. Jako MTB závodnice zraje jako víno, rok od roku je lepší a lepší a často hravě strčí do kapsy i mnohem mladší kolegyně. Janu jsme s otázkami zastihli na letišti, když se právě vracela z etapového závodu v Izraeli. 

Jak jsi spokojená s letošní cyklistickou sezónou?
Byla skvělá, opravdu povedená. Hlavně mě těší, že jsem neměla žádný vážný pád nebo úraz a tělo tu velkou dávku závodů zvládlo. Největší letošní výzvy přicházely postupně – Mistrovství Evropy v maratonu ve Spillimbergu, poprvé účast v závodu Světového poháru XCO v Novém Městě na Moravě, obhájení titulu mistryně ČR v XCM v Klatovech, nominace a reprezentovaní České republiky na Mistrovství světa XCM a na samotný závěr etapový závod dvojic Epic Izrael s Katkou Drhovou. Do toho hodně závodů seriálu Kolo pro život, kde se mi podařilo obhájit loňské vítězství v individuální soutěži žen a také další menší závody.

Na KPŽ jsi letos mnohokrát stála na nejvyšším stupni. Chyběla jsi někde?
Spočítané to popravdě nemám… cyklistika mě baví a čísla moc neřeším, důležitý je dobrý pocit ze závodu a cíl protnutý s úsměvem. Když tak přemýšlím, na Drásalovi na 117 km jsem byla druhá a v Ralsku také. Nejela jsem Brdy, které se kryly s ME XCM, Orlík se kryl se svěťákem XCO v NMNM a v terminu Vrchlabí jsem trénovala v Livignu společně se studenty týmu Česká spořitelna Specialized Junior MTB. Na ostatních závodech KPŽ jsem stála na stupních vítězů úplně nahoře.

Které závody KPŽ ti sedly a kde se naopak nepodařilo zajet podle tvých představ?
Do každého závodu jsem šla naplno, nejen za sebe ale i kvůli bodům do týmové soutěže. Hodně mě bavily Karlovy Vary, Drásal, Vysočina, Chrudim, Plzeň. Odry zase pro skvělou atmosféru fanoušků. V Chrudimi mě zhruba 4 km před cílem závodu trochu dost potrápily křeče.

A co premiéra závodu KPŽ v Ralsku?
Byla to moc pěkná tečka za sezónou KPŽ. Některé pasáže závodu překvapily krásným a hravým terénem nebo výhledem a dvěma výživnějšími výjezdy. Z mého pohledu šlo už hlavně o to si jízdu užít a rozloučit se tak s parádní sezónou v seriálu.

Jakým způsobem stíháš při práci trénovat?
Je to občas náročné, ale dá se to. Kolo je relax od počítače a skvělý únik do přírody. Hlavně té dovolené by člověk potřeboval víc, ale zatím to vždy vyšlo tip ťop. Naštěstí mi v práci vycházejí celkem vstříc, mám pružnou pracovní dobu. Praktikuji jeden den volna v týdnu, zbytek věnuji buď tréninku, nebo závodům.

Co tě teď na podzim čeká? Vypustíš úplně?
Příští týden ještě Jizerky a pak chvíli od kola volno, aspoň na tři týdny. Jen se třeba jednou týdně svézt. A pak už zase začne podzimní a zimní příprava. Těším se. 

A cíle pro příští rok? Máš nějaká nesplněná sportovní přání?Uvidíme, jak se vše vyvine, i ohledně týmu. Odpověď na otázku je v tuto chvíli trochu předčasná… když teprve končí letošní rok. Určitě bych ale ráda měla sezónu pestrou jako letos. Přáním by bylo jet na MS v XCM a vyzkoušet další etapový závod. Do budoucna mě láká i terénní triatlon.
Chtěla bych také využít této příležitosti a poděkovat za podporu týmu Erste Premier Petr Čech MTB, Česká spořitelna Specialized Junior MTB teamu a partnerovi Pavlovi Skálovi…byla to jízda!

 

Text: Zora Čermáková, Jana Pichlíková
Foto: Miloš Lubas

Generální partner

Hlavní partneři

Generální mediální partner

Hlavní mediální partneři

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.