28. 2. 2018

Jsme s vámi na startu i v cíli

Vaše sportovní výkony jsou pro nás inspirativní a zaslouží si uznání bez ohledu na výsledek. V České spořitelně rádi podporujeme sportovní akce, které jsou přístupné všem. Věříme v dobré věci a seriál Kolo pro život takový je. Otvírá dětem i celým rodinám cestu k pohybu a dává našim životům nový rozměr.

Jsme s vámi na startu i v cíli
PARTNEREM ČLÁNKU JE

Jsme rádi, že jsme u toho jako generální partner seriálu už od jeho založení v roce 2000. Také letos nás najdete na startu i v cíli každého závodu.

Modrá zóna

Zajděte si během závodního dne do jídelny, kavárny nebo si oddechněte v odpočinkové zóně. Klienti České spořitelny si mohou vychutnat výběrovou italskou kávu Trombetta zdarma – stačí ukázat platební kartu ČS.

Výhody pro klienty České spořitelny

Dětská Modrá zóna

V našem modrém městečku letos oslavíme 100 let od založení Československa. A tak se s námi na všech závodech můžete v dětských Modrých zónách vydat do historie hraček. Navíc budeme znovu soutěžit i o skvělé ceny – tou hlavní bude na každém závodě dětské kolo Specialized.

Bike Academy

Naučte se ovládat kolo, zdolávejte překážky, zlepšete stabilitu a rytmus jízdy a zameťte se svými cyklistickými zlozvyky. Česká spořitelna Specialized Bike Academy je přitom pro všechny děti i dospělé zdarma. Vzhledem k velkému zájmu je nejlepší rezervovat si svou lekci s předními bikery ještě před závodem. On-line formulář najdete v detailu každého závodu na webu www.kolopro.cz pod záložkou Program – Bike Academy.

Navrhni si svůj dres

Dětském klubu mohou vaše ratolesti na každém závodě namalovat cyklistický dres podle svých představ. A vyhrát ten opravdový, který bude vycházet přímo z jejich návrhu. Zúčastnit se samozřejmě mohou i děti, které nezávodí.

Zázemí

Kromě místa pro prezenci a výdeje startovních čísel vyvedeného v barvách České spořitelny nás najdete i na startu – připravili jsme pro vás mechanické depo, kde můžete s mechaniky na poslední chvíli vyřešit jakýkoliv technický problém.

Generální partner seriálu Kolo pro život

Byli jsme u zrodu popularity horských kol

Závody na horských kolech vyžadují technickou zručnost a špičkovou výkonnost. Třešinkou na dortu je to, že se odehrávají v krásných přírodních terénech. V Česku patří k naprosté bikerské špičce Česká spořitelna Accolade Cycling Team. Tým vznikl už v roce 1994, kdy byla horská kola v tuzemsku ještě v „plenkách“. Od té doby se ale „bajky“ i s přispěním České spořitelny proměnily v novodobý fenomén.

Hodně se o to vždy staraly skvělé osobnosti profesionálního týmu – byli to především olympijští reprezentanti Pavel Camrda, Kateřina Neumannová, Radim Kořínek nebo Tereza Huříková. Současnými hvězdami jsou Pavel Boudný s Matoušem Ulmanem. Doplňují je mladíci Tomáš Višnovský a Jan Strož.

Členové týmu nám zapózovali při jednom ze společných tréninků. Zleva: Pavel Boudný, Matouš Ulman, Tomáš Višňovský a Jan Stož.

Erste Premier Petr Čech MTB Team

Česká spořitelna podporuje i další cyklistický tým – tým tvořený závodníky i nadšenci, pro něž je cyklistika takovou srdeční záležitostí, že jsou jí ochotní obětovat veškerý svůj volný čas. Tým vznikl před více než 10 lety a jeho členy jsou pravidelní účastníci seriálu Kolo pro život.

V roce 2015 při své premiéře pod názvem Petr Čech Sport MTB vybojoval třetí místo v týmové soutěži Kola pro život, rok nato vstoupil do sezony v barvách Erste Premier a obhájil bronzovou pozici. Tu potvrdil i v roce 2017. Porvat se o co nejlepší sportovní výsledek a nepřestat se při tom bavit – to chtějí členové týmu i v letošním ročníku Kola pro život.

Kolo pro život nabízí víc než jen závody

Žijeme v hektické době, kdy je stále méně času na společné zážitky. „A právě proto máme tak rádi cyklistiku, protože tu může celá rodina provozovat společně,“ říká marketingová ředitelka České spořitelny Monika Hovorková.

Horská kola se stala obrovským fenoménem. Jak cyklistický boom hodnotíte?

Na kole mohou jezdit lidé všech věkových, výkonnostních i sociálních skupin, nejspíš proto je cyklistika nejoblíbenějším a nejčastěji provozovaným sportem v Česku. Navíc je to jeden z mála sportů, který může dělat celá rodina společně. Když jsme v roce 1994 začínali podporovat cyklistiku, horská kola si teprve získávala svou popularitu. Dnes je Kolo pro život jedním z největších evropských seriálů na horských kolech. Jsme na to pyšní. Věřím, že jsme k rozšíření cyklistiky svým dílem přispěli i my.

V čem podle vás spočívá obliba Kola pro život?

Všichni z Kola pro život do toho dávají srdce, proto se lidé pořád vracejí. Je to totiž něco víc než jen závody. Celý seriál dýchá neuvěřitelnou atmosférou, kterou zkrátka musíte zažít. Mě okouzlila hned po příjezdu, okamžitě jsem se na místě cítila jako doma. Stejně jako moje pětiletá dcera, která jinak odmítá veškeré „masovky“, ale na Kolo pro život se vždy těší. Ostatně právě Česká spořitelna stála v roce 2006 u zrodu dětských závodů – tehdy se ještě jezdily pod hlavičkou ČS. Podpořili jsme tak zapojení dětí a následně celých rodin do programu seriálu v rámci fitness jízd.

Česká spořitelna stála v roce 2006 u zrodu i dnes velmi oblíbených dětských závodů seriálu Kolo pro život.

V Kole pro život je hodně vidět i váš elitní tým. Co pro vás znamená?

Profesionální tým, který podporujeme od roku 1994, skvěle doplňuje naše působení v Kole pro život. Týmové zázemí přitom slouží nejen elitním závodníkům, ale i zaměstnancům finanční skupiny České spořitelny a našim klientům, kteří díky němu mohou zažít skutečnou závodní atmosféru, být nablízku profíkům a poměřit s nimi síly v závodech.

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Partner záchranného systému

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.