26. 6. 2020

Kolo pro život upravuje strategii v přihlašování na závody

Již tento víkend se po vynucené pauze rozběhne letošní ročník cyklistických závodů Kolo pro život. Největší sportovní seriál pro veřejnost v Česku přivítá letos poprvé sportovní nadšence všech věkových stupínků na Orlíku, tradiční lokalita nabídne zábavu na oba víkendové dny.

Kolo pro život upravuje strategii v přihlašování na závody

I letos je vedle fantastické organizace a skvělých tratí k dispozici také několik novinek. Všichni účastníci rodinné Family jízdy se mohou na všech závodech těšit na povedené pamětní medaile, pro kompletní startovní pole všech závodů (včetně dětských) pak bude k dispozici fotografická vzpomínka. Během závodů totiž bude každý účastník hned několikrát vyfocen profesionálními fotografy, ihned po víkendovém klání pak na základě svého startovacího čísla najde na stránkách www.captainsnap.com/cs své snímky. Testováno bude také vyhledávání fotek podle obličeje – tzn. kamera na počítači či telefonu si ´přečte´ tvář účastníka a automaticky v systému vyhledá snímky této tváře z víkendu.

Vedle popsaných novinek přicházejí organizátoři také se změnou v cenové strategii přihlašování na jednotlivé závody. „Zásadní informace je taková, že základní cena startovného se nemění. Přestože investujeme nadále velké prostředky do neustálého vylepšování zázemí, veškerých doplňkových služeb a v neposlední řadě také do aktuálních hygienických opatření, chceme našim příznivcům umožnit účast za stávajících finančních podmínek,“ uvádí informace ředitel komunikace pořádající agentury Petr Čech Sport Tomáš Pravenec: „Úprava startovného se bude týkat pouze většího odstupňování cen v závislosti na čase zbývajícím do závodu.“

Stěžejním datumem platným pro 12 z 15 závodů této sezony se stává středa 15. července. Veškeré startovné pořízené do tohoto dne pro jakýkoliv závod ročníku (Trans Brdy a další) 2020 bude v nejnižší cenové hladině, tedy za 600 Kč. Druhá zvýhodněná cena bude platná vždy do středeční půlnoci před samotným víkendovým eventem. Nejdražší cenu bude mít přihlášení v den konání akce přímo na místě.

S platností od 25. června 2020 dochází k této úpravě cen:

 • Trasy B, C
  • Platí pro všechny závody s výjimkou Orlíku, Drásala a Berouna
  • Nejlevnější startovné 600 Kč – nutnost objednání do 15.7.2020
  • Zvýhodněná varianta 800 Kč – v případě přihlášení dopředu online vždy do středeční půlnoci před daným závodem
  • Startovné na místě 1000 Kč – platba v místě závodu
  • Pro Trasy A (Brdy a Nové Město na Moravě) platí stejná pravidla
 • Trasa D – Family jízda
  • Platí pro všechny závody s výjimkou Orlíku, Drásala a Berouna
  • Nejlevnější startovné 200 Kč pro dospělého – nutnost objednání do 15.7. 2020
  • Základní cena 350 Kč – platba online po 15.7. 2020 i v místě závodu
  • Dětské startovné zůstává beze změny 100 Kč (v případě startu též na dětských závodech zůstává startovné na Family jízdě pro děti zdarma)
 • Dětské závody
  • Startovné na dětských závodech zůstává beze změny 100 Kč

„Jsme samozřejmě velmi rádi za všechny účastníky bez rozdílu toho, kdy se k účasti na akci rozhodnou. Na druhou stranu je realitou, že nutnost zajištění veškerého servisu a služeb pro stovky účastníků nahlášených až v den konání závodu je velmi organizačně a také finančně náročné. Právě proto bychom chtěli všechny naše fanoušky poprosit o možné využití online rezervací v časovém předstihu, cenové zvýhodnění je ideální motivací a zároveň poděkováním z naší strany. Tento systém vývoje ceny v závislosti na blížícím se konání akce je standardem při pořádání jakýchkoliv sportovních či kulturních eventů, pevně tak věříme, že bude pochopitelný a přijatelný pro všechny příznivce a účastníky Kola pro život,“ vysvětluje postup týmu Tomáš Pravenec, který vzápětí dodává: „Zdaleka nejvýhodnější variantou nadále zůstávají permanentky, u kterých také zůstává cena zachována, a navíc není třeba sledovat výše nastíněné termíny. Vzhledem k šíři všech nabízených možností nákupu startovného pevně věřím, že si každý zájemce vybere tu ideální.“

Popsaný systém nabíhá platnosti od pátku 25. června, nicméně prvním závodem s nově uplatněnými pravidly bude závod Trans Brdy (25. července). Předcházející závody na Orlíku, Drásal a v Berouně se uskuteční dle původních pravidel známých z předchozích let.

Přehled startovného KPŽ

1) Nejlevnější startovné 600 Kč = od 25. června do 15.7. na všechny trasy B a C

2) Zvýhodněné startovné 800 Kč = od 15.7. do středeční půlnoci před každým závodem

3) Startovné na místě 1000 Kč = v místě závodu (pátek večer nebo sobota ráno)

Při koupi permanentek není třeba sledovat tyto termíny, cena startovného zůstává zachována.

Permice KPŽ lze koupit zde:

https://eshop.sportprozivot.cz/kategorie/kolo-pro-zivot/

Generální partner

Hlavní partneři

PARTNEŘI

DODAVATELÉ

CYKLISTICKÁ SEKCE

Generální mediální partner

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Mediální partneři

Institucionální partneři

Realizaci podporuje

MARKETINGOVÝ PARTNER

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.