25. 4. 2019

KPŽ 2019: Chráníme přírodu. Systematicky třídíme odpad. Používáme zálohované kelímky

Seznamte se s dalšími skvělými novinkami 20. ročníku KPŽ, které se cíleně zaměřují na ochranu naší krásné přírody. Přidejte se k nám a chovejte se na trase všech letošních závodů Kolo pro život i v zázemí akcí ohleduplně a s pokorou k okolní fauně a flóře i k sobě navzájem. Odhazujte odpadky pouze tam, kam patří!

KPŽ 2019: Chráníme přírodu. Systematicky třídíme odpad. Používáme zálohované kelímky

Kolo pro život je unikátní projekt. V České republice existují celkem čtyři národní parky, nejstarším z nich, Krkonošským národním parkem a největším Národním parkem Šumava vedou některé z tras závodů Kola pro život 2019. Také další závody naší série jsou zasazeny do mnoha krásných míst Chráněné krajinné oblasti.  To s sebou kromě nezapomenutelných vjemů, panoramat a sportovních zážitků nese velký díl odpovědnosti k životnímu prostředí. 

My organizátoři si přejeme, abyste si na našich bikerských akcích užili pestrou paletu přírody a odvezli si domů ty nejhezčí dojmy a zážitky z trati. Snažíme se pro to udělat maximum a to je také důvod, proč jsme v letošní jubilejní sezóně přistoupili ke strategii systematického třídění odpadu na všech podnicích KPŽ. Strategické partnerství s mezinárodní společností zabývající se komplexním nakládáním s odpady posune seriál Kolo pro život opět o krok dál a podtrhuje filozofii, která je pro celý náš tým a věříme, že i pro vás účastníky, zcela zásadní: Užít si krásný víkend a neublížit.

V zázemí všech 15 podniků Kolo pro život 2019 proto najdete na viditelném místě hezky vedle sebe vyrovnané kontejnery třech různých barev: žluté, modré a černé. Prosíme všechny návštěvníky o součinnost! Do žlutých nádob patří plasty, do modrých papír a do černých směsný odpad. Umístění na jednom místě přímo vyzývá, abyste vše pečlivě roztřídili. Pozor, misky v cateringu KPŽ jsou vyrobené z povoskovaného papíru – patří tedy do černého kontejneru i se zbytky jídla. Firma po závodě vše odveze a ekologicky zlikviduje nebo spotřebuje jako druhotný odpad k další výrobě.

 

Na občerstvovacích stanicích a na trase závodu platí stejná pravidla jako v minulých ročnících. Dodržujte odhazování odpadků pouze v pečlivě cedulemi vyznačených odpadkových zónách v bezprostřední blízkosti občerstvovaček. Přímo na občerstvovacích stanicích jsou barevné pytle na odpad. Neodhazujte odpadky mimo zóny do přírody. Porušení pravidel se bude trestat diskvalifikací ze závodu. Pokud jste si tyčinky, gely a bidony byli schopní uložit do kapes a stojanů kol na startu, jistě vám nebude odlehčený obal a prázdný bidon překážet ani cestou do cíle, kde jsou připravené kontejnery na odpad. :)

 

Další šikovnou novinkou na závodech KPŽ, která bezprostředně souvisí s výše uvedenou strategií, je zálohovaný kelímek české firmy Nicknack v atraktivním designu KPŽ 20 let. Kolo pro život patří svým rozsahem k největším společenským událostem v ČR, proto se organizátoři rozhodli přistoupit k razantnímu omezení jednorázových plastových kelímků formou podávání veškerých nápojů ve znovu-použitelných, hygienicky nezávadných kelímcích. Hygieničnost kelímku spočívá ve vlastnosti materiálu, ze kterého je vyroben: znovu použitelný omyvatelný plast. Díky tomu se dá používat po umytí znovu a znovu. Hlavně pro jedinečný design si ho však žízniví zákazníci raději odváží domů jako suvenýr z akce.

Na originální design kelímků s tematikou 20 let KPŽ se mohou v letošním roce těšit všichni návštěvníci 15 závodů Kolo pro život. Záloha a zároveň cena, za který si můžete kelímek ponechat na památku, je 50 Kč.

Děkujeme, že chráníte naši přírodu a přispíváte k dobré pověsti seriálu Kolo pro život!

Generální partner

Hlavní partneři

Generální mediální partner

Hlavní mediální partneři

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.