12. 6. 2019

Medaile na Karlovarském AM bikemaratonu předá cyklistická legenda

Svoji účast na vyhlašovacím ceremoniálu Kola pro život v Karlových Varech i letos potvrdil karlovarský rodák a bývalý úspěšný reprezentant Československa Antonín Bartoníček. Radují se všichni padesátníci a starší, kteří skvělou silniční éru kudrnatého silničáře s jiskrou v oku dobře pamatují, ti mladší mají šanci seznámit se s legendou populárního Závodu míru, která letos oslavila 70. narozeniny a upsala duši cyklistice na celý život.

Medaile na Karlovarském AM bikemaratonu předá cyklistická legenda

ANTONÍN BARTONÍČEK
Narozen: 20. února 1949
Sportovní kariéra: Slávia Karlovy Vary, RH Plzeň, SKP Plzeň, v letech 1978 - 1990 trenér SKP Plzeň a státní reprezentace.

Úspěchy: mistr republiky v závodě družstev na 100 km (1973 a 1977), druhý na MR v silničním závodě jednotlivců (1976), vítěz závodů Okolo Slovenska 1972, šestkrát první v etapách Závodu míru, vítěz v etapách Okolo Slovenska, Kolem Skotska, Kolem Anglie, Kolem Bulharska.

Za to, že se na celý život upsal cyklistice, mohl zpočátku hlavně Závod míru. Ani dnes si nemůže stěžovat na nedostatek práce. Stal se úspěšným podnikatelem v oblasti cyklistiky a jeho obchody Cyklo Bartoníček znají obchodníci a fandové nejen z Plzně a celé republiky, ale také evropští výrobci. Když na současném trhu uvidíte na pultech například odpružené vidlice Matzocchi, přilby Cratoni nebo italské tretry Vittoria, pak vězte, že je za nimi právě Antonín Bartoníček - dvojnásobný mistr republiky v silničním závodě družstev na 100 km, který v Karlových Varech bydlel hned vedle stadiónu, na němž končívaly etapy Závodu míru a ještě nedávno zde zažívali krásné chvíle také závodníci seriálu Kolo pro život.

 

Generální partner

Hlavní partneři

PARTNEŘI

DODAVATELÉ

CYKLISTICKÁ SEKCE

Generální mediální partner

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Mediální partneři

Institucionální partneři

Realizaci podporuje

MARKETINGOVÝ PARTNER

Za podpory

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.