3. 5. 2019

Mladá Boleslav Tour ŠKODA AUTO slaví 10. narozeniny

Přijeďte 11. května s celou rodinou do města, které proslavila značka ŠKODA. Značka, která je úzce spjata nejen s výrobou automobilů, ale také s cyklistikou a seriálem Kolo pro život. Určitě si proto do Mladé Boleslavi nezapomeňte vzít kolo, abyste vyzkoušeli některou ze závodních tras pro dospělé a děti, nebo nezávodní vyjížďku druhého podniku série Kolo pro život 2019!

Mladá Boleslav Tour ŠKODA AUTO slaví 10. narozeniny

Od roku 2010, kdy se Mladá Boleslav Tour konala poprvé, najdete zázemí oblíbené cyklistické akce stále na stejném místě, v prostorném a bezpečném přírodním areálu se symbolickým názvem Krásná louka. A je tu opravdu krásně, zvlášť uprostřed jara. Prostranství zdobí pečlivě posekaný zelený pažit, nad vysokým valem občas projede vláček, u Jizery v těsné blízkosti zázemí čechrá větřík nové sytě zelené lístečky keřů! Tady najdete úhledně vystavěné stanové městečko Kola pro život s barevnými stánky partnerů i všemi užitečnými službami pro závodníky, hobíky i další návštěvníky, včetně prezence, cateringu, jídelny, nepostradatelného DEPa Kooperativy se sprchami, mycími boxy pro kola, úschovnou kol a technickým servisem kol, ale třeba také pojízdnou prádelnu nebo kavárnu s vynikající kávou.  Centrem odpoledního vyhlašování vítězů a slosování tomboly je velké pódium s moderátorem, po celý den funguje skvěle vybavené zázemí pro děti s nabitým celodenním doprovodným programem.


 

Zde na zelené travičce Krásné louky proběhnou za mohutného fandění diváků a rodičů dopolední dětské závody na kolech a odrážedlech seriálu ČT Déčko Junior Trophy v 6 věkových kategoriích, v pravé poledne odtud odstartuje kratší závodní trasa C na 31 km a pohodová nezávodní vyjížďka trasy D – Family jízda na 20 km. Celou akci uvede již v pátek 10. 5. celodenní sportovní program pro děti s Cyklokroužky i večerní cyklistický závod pro děti s rozsvícenými čelovkami a následné opékání vuřtů.

 

Krása všech zdejších tras spočívá v pravém opaku horských tratí s velikým převýšením. Tady se sjedou všichni milovníci rychlých, technicky nenáročných povrchů. A ruku na srdce, takových bikerů, kteří rádi a bez větších překážek uhání kupředu příjemně zvlněnou krajinou jako formule, je u nás čím dál tím víc… Jedinou bikerskou „třešinkou“ na trati, kde se jezdci, a to pouze ti na hlavní trase B (54 km, 784 m převýšení), více zapotí, je stoupání na zříceninu Zvířetice. Odměnou jim za to bude průjezd hradním příkopem a pohled na monumentální ruiny hradu. Navíc májový termín, kdy příroda ukazuje svoji neuvěřitelnou sílu a doslova před očima zdobí pole, louky a sady svěží zelení a barevnou harmonií prvních jarních květů, je dalším přitažlivým faktorem, který každý rok přiláká na startovní čáru populárního závodu stovky a možná opět tisíce velkých a malých příznivců horských kol. Vždyť loňská rekordní účast se zastavila na celkovém čísle 2172 startujících!

 

Jeden z nejstylovějších startů v celém seriálu KPŽ zažijí účastníci hlavní trasy B na 54 km. Peloton vyrazí z centra od Zákaznického centra ŠKODA AUTO a městem ho protáhne nablýskaný škodovácký vůz.  Po průjezdu Boleslaví rozjetý dav ještě zavítá na Krásnou louku, kde ho čeká pořádný fanouškovský kotel a teprve potom následuje ostrý start do terénu. 

 

Na oslavu 10. narozenin MTB akce pro všechny kategorie cyklistů zvou pořadatelé ze sdružení Spinning MB, organizátoři z Petr Čech Sport, titulární partner závodu a hlavní partner celé série KPŽ – společnost ŠKODA AUTO, Středočeský kraj a město Mladá Boleslav. Josef Hladík, který stojí v čele pořadatelského týmu od prvního ročníku, má v těchto dnech napilno: „Všechny trasy jsou totožné s těmi loňskými, to ale neznamená, že nebudou novinky. Ve spolupráci s Cyklokroužky  jsme letos přichystali v pátek před závodem skvělý sportovní den plný pohybu, jehož součástí bude i výuka a trénink na dopravním hřišti a další spousta sportovních aktivit. Páteční bezplatný program startuje v 10:00 a zváni jsou všichni předškoláci i školou povinní.  Poslední dva roky jsme pro cyklistický potěr přichystali také večerní vyjížďku s čelovkami a oheň s kytarou. Věříme, že nám bude počasí přát a akce se vydaří i do třetice na jedničku. Moc se na děcka s rodiči těšíme.“

 

Přihlaste se na tu trasu, která vám nejvíc vyhovuje, přijeďte si užít nabitou cyklistickou akci pro celou rodinu a oslavte s námi kulaté jubileum závodu!  A nezapomeňte, na nezávodní trasu D – Family jízdu můžete vyjet kromě horského kola i na kole trekovém, elektrokole, s přívěsným kočárkem, na handbiku, sami, s partou kamarádů nebo s rodinou. E-biky mohou nově vyrazit také na trasu B, ovšem pouze nesoutěžně. 

On-line se můžete na všechny trasy hlásit přes webové stránky Kolo pro život až do 8. 5. Další přihlášení je možné také na místě v pátek navečer a v sobotu dopoledne.

Více informací o závodě včetně propozic a mapek tras najdete na webu KPŽ ZDE

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.