12. 9. 2018

Mlýnské kameny pro nejlepší z nejlepších

Oderská Mlýnice láká na svoji trasu všechny milovníky skvělého bikingu. Od prvního ročníku má také parta pořadatelů pro ty nejrychlejší v cíli připravenou originální trofej ve tvaru mlýnského kola. Chcete o ní vědět víc?

Mlýnské kameny pro nejlepší z nejlepších

Krásnou trofej nevyčíslitelné hodnoty dodává pořadatelům ze sdružení 2K-BIKE CLUB Odry pískovcový lom Krákorka.

Světlé pískovce z lomu společnosti Krákorka jsou jedinečnými stavebními materiály. Jejich jedinečnost, na rozdíl od jiných pískovců, spočívá v přirozené odlučnosti jednotlivých vrstev - desek, kde každá z jednotlivých vrstev je „utvořena“ otiskem triasového mořského dna, tzv. přírodní vrstvou. Aby byla uchována tato jedinečnost, jsou pískovcové desky z Krákorky těženy a opracovávány ručně, starými kamenickými postupy. Řemeslná zručnost kameníků předávaná po staletí dotváří unikátnost pískovcového produktu, který byl proto vždy používán na nejprestižnějších stavbách minulosti i současné moderní architektury.

Trofej ve tvaru mlýnského kola, kterou převezmou, a pokud budou mít dost síly po závodě, také pozvednou nad svoji hlavu, vítězové jednotlivých kategorií, je ručně vysekaná z odštípnuté pískovcové desky. Výroba sady mlýnských kol trvá v lomu několik dní. Podoba trofeje vychází z tvaru mlýnského kola, tedy je odvozena od názvu závodu, potažmo místa konání - Spálovský mlýn. Každý kus je přitom jedinečný originál, nikdo nemá úplně stejný kus. Dřevěný sokl, na kterém je mlýnské kolo posazeno, doplňuje vlepeným kožený pásek s reliéfní ražbou. A protože vítězství v prestižním oderském závodě má svoji váhu, vítězní cyklisté pocítí v rukou cenu, která váží poctivých 5 kg! 

Kteří bikeři a bikerky budou letos ti nejlepší z nejlepších a odvezou si domů ceněnou trofej? Zkuste se o ni porvat i vy už za 10 dnů na Oderské Mlýnici 2018!

 

Generální partner

Hlavní partneři

Generální mediální partner

Hlavní mediální partneři

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.