10. 3. 2020

Novinky z Česká spořitelna – Accolade cycling team

Tým letos slaví plných 27 let spolupráce s Českou spořitelnou jako generálním partnerem. V partě kolem loňského vítěze seriálu Kolo pro život Tomáše Višňovského nedochází pro letošek k žádným personálním změnám. ‚‚I když tu byl jednu dobu menší boj o setrvání Tomáše v týmu, nakonec vše dobře dopadlo a Tomáš s námi zůstává‘‘, říká Radim Kořínek, manažer týmu.

Novinky z Česká spořitelna – Accolade cycling team
PARTNEREM ČLÁNKU JE

Tomáše letos opět doplní zkušený Matouš Ulman a mladík Filip Rydval. Na plný úvazek bude také závodit talentovaná Tereza Neumanová, která je sice úřadující mistryní ČR v silničním závodě jednotlivců, ale letos chce svoje úsilí věnovat závodům horských kol jak v disciplíně Cross-country, tak XCM.

Příprava pro všechny začala už v prosinci na tréninkovém kempu ve Španělsku. Populární Malorku si už několik let v prosinci vybírají na najíždění prvních kilometrů. Další, už speciální přípravu absolvoval tým na Kanárských ostrovech. Tam počasí náramně přálo a vše se povedlo na jedničku.

Závodní program týmu letos začal hodně brzy, a i proto byl velký tlak na kvalitní přípravu. Už 25. 2. startovali závodníci na etapovém závodě Andalucía Bike Race ve Španělsku.

Letos byl tento šest etap dlouhý závod zařazen do série UCI HC, což přilákalo kompletní převážně maratonskou špičku. A jezdci ze stáje České spořitelny se v konkurenci neztratili. Matouš Ulman vyrovnanými výkony v etapách dojel pro celkové 11. místo a Tomáš Višňovský po smolných defektech v úvodu zaútočil ve čtvrté královské etapě a dokázal ji ovládnout. Hned na úvod sezony tak přišel významný úspěch týmu. Nyní jsou na řadě odpočinkovější tréninky a po menších startech v ČR se tým přesouvá do Chorvatska na etapový závod dvojic Mitas 4 Islands. V dalším průběhu sezóny se tým plánuje věnovat závodům v ČR a vybraným zahraničním startům. Snahu o nominaci na MS doplní významná účast v seriálu Kolo pro život, kde tým České spořitelny – Accolade načne sezonu svou účastí hned na druhém závodě seriálu a zároveň novince v termínové listině – Berounském bikemaratonu, který se jede 8. 5. ‚‚Těšíme se na souboje s dalšími týmy, jejichž výkony nás vždy nutí vydat ze sebe to nejlepší. V loňském ročníku jsme opanovali Prestige Trophy v individuální mužské kategorii, i letos je naším cílem toto prvenství v seriálu obhájit a také se pokusit zpět získat titul v Team Prestige Trophy," uzavírá náš rozhovor Radim Kořínek.

Generální partner

Hlavní partneři

Generální mediální partner

Hlavní mediální partneři

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.