7. 8. 2019

Novoměstské „Áčko“ - trasa pro bikery, kteří si umí rozvrhnout síly a vydržet

V programu letošního celovíkendového podniku seriálu Kolo pro život: Vysočina Arena Tour České spořitelny (10. – 11. 8.) se v sobotu nově představí výzvy pro bikery maratonce. Trasa A se jede pod hlavičkou UCI a přihlásit se na ni on-line můžete do čtvrtka 8. 8. do 12:00 ZDE

Novoměstské „Áčko“ - trasa pro bikery, kteří si umí rozvrhnout síly a vydržet

Koncept letošní novinky KPŽ na Vysočině - trasy A - vychází z osvědčené půlmaratonské trasy B. Závodníci zdolají 85 km s převýšením 1637 metrů. Okruh přes Brožovu Skalku, Žákovu horu, Devět Skal a Křivý Javor absolvují borci, a věříme, že i odvážné borkyně, dvakrát. Startuje se 10. 8. v 9:30 pod tribunami a ze stejné startovní lajny Vysočina Areny jako nejrychlejší borci světa při Světovém poháru horských kol!

Trasa zavede bikery na nejatraktivnější místa Českomoravské vrchoviny - do Žďárských Vrchů, chráněné krajinné oblasti považované za jednu z posledních nedotčených oáz klidné a čisté přírody v srdci Česka. Navštívíte třeba Žákovu horu (výrazný vrchol v Devítiskalské vrchovině) nebo nejvyšší vrchol Devět skal (836 m.n.m.). Na téměř 90 kilometrech vás čeká spousta hravých technických pasáží, krásných sjezdů v singltrecích a nádherných výhledů do jedinečné krajiny Vysočiny. Zvlněný profil trasy s typickými brdky vás bude neustále držet ve vyšších tepech a opravdu vydechnout si budete moci až v závěrečném sjezdu malebným Medlovským údolím zpět do cíle v novoměstské Areně, kde vás přivítá skvělá fanouškovská atmosféra a ty nejrychlejší netradiční trofeje.

Pokud patříte mezi příznivce dálkových cyklojízd, není co řešit. A vy ostatní? Můžete si právě letos stanovit nový cíl a zkusit přidat ke klasické 54 km trase dalších 30. A i kdybyste to letos nedali až do Arény, vždycky si můžete na rozdíl od ostatních říci to McMurphyho: Aspoň jsem to zkusil!

Mapa UCI trasy A Vysočina Arena Tour České spořitelny 2019 ZDE

Generální partner

Hlavní partneři

PARTNEŘI

DODAVATELÉ

CYKLISTICKÁ SEKCE

Generální mediální partner

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Mediální partneři

Institucionální partneři

Realizaci podporuje

MARKETINGOVÝ PARTNER

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.