8. 9. 2020

Ohlasy z trati ze závodu Znojmo Burčák Tour České spořitelny

Další zastávkou seriálu Kola pro život byla Znojmo Burčák Tour České spořitelny, která proběhla tuto sobotu a těžko si představit, co už mohlo vyjít lépe. Krásné slunečné počasí dosahující letních teplot, pohodová atmosféra jižní Moravy, stylové zázemí ve znojemském klášteře, kde celý den probíhaly nejrůznější atrakce doprovodného programu. Byla to zkrátka paráda!

Ohlasy z trati ze závodu Znojmo Burčák Tour České spořitelny

Na hlavní trase A zvítězil po závěrečném souboji ve spurtu Matouš Ulman z Česká spořitelna – Accolade cycling teamu, který proťal pomyslnou cílovou pásku v čase 1:41:29, což vypovídá o brutálním tempu, které se na rovinaté znojemské trati dlouhé 58 kilometrů jelo. Průměrná rychlost prvních závodníků přesahovala 34 km/h. Druhým nejrychlejším byl Jaromír Skála z Rouvy Specialized Cycling Teamu a třetí skončil Marek Rauchfuss z domácí sestavy ETHIC SPORT CYCLING TEAM. 

Z žen si s nejdelší tratí nejlépe poradila kolegyně Matouše Ulmana z Česká spořitelna – Accolade Cycling Teamu Tereza Neumanová, která zvítězila v čase 1:51:22 před druhou Klárou Pavelkovou ze Supgirls, jenž na ní ztratila necelé čtyři minuty. Pro bronz si dojela se ztrátou deseti minut na vítězku Michaela Nevrkalová hájící barvy ETHIC SPORT CYCLING TEAMu.

Na trase C se domácí ETHIC SPORT CYCLING TEAM dočkal vítězství. To jim přivezl Daniel Štula, který s časem 1:02:13 porazil o 11 sekund druhého Jana Dřevojánka, za nímž o vteřinu později dojel Robert Landsman z Gepard Finance Cycling Teamu a obsadil tak bronzovou příčku.

 

Jak se s trasami popasovali někteří závodníci si můžete přečíst níže v rámci pravidelné rubriky Ohlasy z trati:

Šimon Souček – Trasa B
„Osobně si ze Znojma odvážím dost smíšené pocity, kdy jsem poprvé v letošním roce byl spokojený se svou výkoností a prvních deset kilometrů absolvoval v těsném kontaktu s čelem závodu. Potom mi ovšem spadl řetěz, a tak jsem se propadl o skupinu níž, v které se nás postupně sjelo asi pětadvacet, přičemž na tempu jsme se podíleli tak možná tři, nebo čtyři. Nepříjemná chvíle nastala asi na 35. kilometru, kdy závodník přede mnou zničehonic upadl. Těžko říct, jestli to bylo zapříčiněno defektem, nebo si přeložil o jezdce před ním, každopádně šel v poměrně vysoké rychlosti k zemi a já přes něj. Nicméně poměrně brzy se mi podařilo skupinu dojet a dál jsem se snažil podílet na jejím tempu, až v posledním kopci, kdy se začalo závodit o finální umístění mi znovu při záběru spadl řetěz. Nahodil jsem ho, ale nepodřadil na kazetě, takže spadl znovu a celou proceduru jsem pro jistotu ještě dvakrát zopakoval. Každopádně to byl slušný polet, pomalu se ve Znojmě opravdu nejelo.“

 

Alena Urbanová – ACTIVE TOUR - STAMIMAX TEAM 
V sobotu 5.9.2020 jsem si musela přivstat, protože jsem jela přes půl republiky na svůj oblíbený závod ve Znojmě...
Stále jsem měla v hlavě vzpomínky na minulý ročník – závod, jaký jsem ještě nikdy nezažila, kdy se za vytrvalého deště na kola lepilo bahno tak, že se kola netočila a kolo bylo nutné tlačit.
Naštěstí jsem věděla, že organizátoři jsou už na tuto eventualitu připraveni "mokrou" trasou. Na startu Céčka mě tentokráte čekal blok 2051-2100, což bylo pro mě příznivé. Odbyla jsem si dokonce i předstartovní vyprávění do kamery. Trasu už jsem znala, a tak jsem věděla že to bude hodně o rychlosti.

Po startu jsem se snažila, seč mi síly stačily, udržet si svou pozici, ale oproti na silnici rychlým mužům to šlo těžko. Avšak našla jsem si tam svou skupinku a té jsem se co nejdéle držela. Zanedlouho začalo mírné a krátké stoupání, kde jsem se snažila předjet ještě nějaké závodníky a vybudovat si tak ještě lepší pozici. Po krátkém stoupání jsem vjela do polí, která se střídala s prosluněnými vinicemi. Zde už jsem jela ve skupině a snažila se dojet svou soupeřku, která mi na mezičase ujela. Čím více jsem se blížila k cíli, tím urputněji jsem se snažila stahovat cenné vteřiny. Jenže do cíle už to bylo příliš blízko, a tak jsem svou soupeřku nedostihla. Odměnou za mé úsilí na trati mi byl druhý flek v kategorii a celkově pátý v ženách. Díky tomu jsem si mohla užít překrásnou znojemskou atmosféru při čekání na vyhlášení. Už se těším na příští Znojmo, kde se mi hodně líbí a cyklisticky také daří.

 

Generální partner

Hlavní partneři

PARTNEŘI

DODAVATELÉ

CYKLISTICKÁ SEKCE

Generální mediální partner

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Mediální partneři

Institucionální partneři

Realizaci podporuje

MARKETINGOVÝ PARTNER

Za podpory

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.