5. 4. 2018

Pozvánka na Hustopeče AGROTEC Tour ŠKODA AUTO 2018

Moravský otvírák seriálu Kolo pro život představí bikerům úplně nové závodní trasy i Fintness jízdu.

Pozvánka na Hustopeče AGROTEC Tour ŠKODA AUTO 2018

Pozvánka na Hustopeče AGROTEC Tour ŠKODA AUTO 2018

Moravský otvírák seriálu Kolo pro život představí bikerům nové závodní trasy i Fintness jízdu.

Jarní závod Hustopeče AGROTEC Toru ŠKODA AUTO už v termínovce KPŽ pevně zakotvil.  Dokazuje to loňská účast 1300 bikerů a bikerek všech výkonnostních a věkových kategorií. Letošní druhý podnik seriálu Kola pro život slavnostně odstartuje 28. dubna na Dukelském náměstí. A protože pořadatelé spolu s organizátory a partnery akce chtějí pro účastníky to nejlepší, připravili na 4. ročník závodu senzační překvapení: zbrusu nové trasy, které cyklisty zavedou směrem na Velké Pavlovice, Němčičky a Brumovice. Malebná krajina Hustopečska a Kloboučska je z hlediska cyklistiky zatím méně známá než nedaleká Pálava nebo Lednicko-valtický areál, proto určitě stojí za vyzkoušení. Ve zvlněné krajině se střídají pole s vinohrady a listnatými lesy. Do mysli se natrvalo vryjí i prosluněné stepní stráně se světlými háji na úbočích a vrcholcích kopců. Nebudou chybět průjezdy jarními rozkvetlými vinicemi a ovocnými sady, které jsou s Jižní Moravou v tomto období neoddělitelně spjaty. 

Nádhernou jihomoravskou krajinu v okolí Hustopečí lemují vinohrady a sady...

Na nových závodních trasách B (56 km) s převýšením 1408 m a C (35km / 825 m) nebudou chybět nádherné výhledy na kopce Pálavy, dosyta si užijete nevšedních pohledů na místní pečlivě udržované vinohrady. Zajímavým zpestřením a vzpomínkou na zimu bude průjezd nejníže položeným skiareálem v ČR, který se nachází v obci Němčičky. Obě závodní trasy nabídnou zvlněný jezdivý profil. Oproti minulým třem letům se v letošním ročníku hustopečský závod vydá dál na východ, směrem na obec Brumovice. Pořadatelé věří, že novou trasu bikeři uvítají a nadchne je díky své variabilitě. Jistě, nikoho nemine několik stoupání typických pro místní kopcovitou krajinu, ale odměna - úchvatné panoramatické výhledy na jedinečnou přírodní lokalitu s dominantou Pálavy na pozadí – určitě za tu námahu stojí.

Když už měnit, tak všechno. Pro rok 2018 je nově naplánovaná i trasa pro pohodáře, kteří se chtějí na kole spíše kochat, než aby vyhledávali adrenalin závodního pelotonu. Délka nezávodní trasy D – Fitness jízdy je 22 km s minimálním převýšením 300 m, kterou si méně zdatní jedinci mohou zkrátit na 10 km s převýšením 140 m. Vyjížďka vede nejprve po cestách vinohrady směrem na Velké Pavlovice, kde vystoupá na rozhlednu s poetickým názvem Vyhlídka U Obrázku pod vrcholem Soudný. V druhé části trasy zavítají jezdci na viniční trať Růžená, odkud budou mít Hustopeče a Pálavu jako na dlani. K cíli výletníky protáhne stezka podél dálnice, takže se vyhnou náročnému stoupání na Starý vrch, které v minulosti bylo až příliš náročné pro ty, kteří na trasu vyrazili s menšími dětmi. Většina tratí vede po asfaltu nebo zpevněných dvoustopých polních cestách a stejně jako na závodních trasách, ani zde nechybí občerstvovací stanice a voda Rajec v cíli. Na delší variantě trasy D se uskuteční také letošní první závod malých maratonců na kole (8 – 16 let) v rámci ČD Cargo Junior Trophy Marthonu.

Hustopečský závod je rovněž unikátní díky dobře vybavenému zázemí přímo v sídle společnosti AGROTEC, kde nebudou vedle tradičních služeb KPŽ chybět další atrakce pro děti i dospělé návštěvníky. Divadelní vystoupení souboru Koráb s pohádkou pro děti, nafukovací kombajn, možnost bagrování na cvičném polygonu nebo ochutnávky místních skvělých produktů. Tady v areálu AGROTEC si to budou po celé dopoledne na zelené travičce rozdávat na svých kolech a odrážedlech nejmenší bikeři (1 – 13 let) v rámci dětského seriálu ČT :D Junior Trophy.

Cenově nejvýhodnější registraci na všechny trasy pořídíte on-line do 31. 3. 2018. Přes webové stránky KPŽ se ale můžete „na Hustopeče“ přihlásit až do 25. 4. Další možnost je registrace na prezenci v zázemí závodu. Dorazte za námi do Hustopečí, i pokud neplánujete závodit na kole. Bude to určitě stát za to!

Těší se na vás pořadatelé a titulární partneři závodu AGROTEC a ŠKODA AUTO.

Dětský seriál ČT :D Junior Trophy zve na start v Hustopečích všechny malé bikery a bikerky od 1 do 13 let.

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Partner záchranného systému

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.