21. 5. 2019

Pozvánka na Hustopeče AGROTEC Tour ŠKODA AUTO 2019

Moravský otvírák jubilejní 20. sezóny Kola pro život zve velké i malé cyklisty na krásné zvlněné trasy v okolí města Hustopeče, seriál dětských závodů, dětský maraton, pohodovou nezávodní vyjížďku a nabitý doprovodný program v zázemí.

Pozvánka na Hustopeče AGROTEC Tour ŠKODA AUTO 2019

Jarní závod Hustopeče AGROTEC Toru ŠKODA AUTO je již pátým rokem nedílnou součástí termínové listiny Kola pro život.  Loňský velký nárůst účasti, kdy se na některou z tratí vydalo přes 1600 bikerů a bikerek všech výkonnostních a věkových kategorií, svědčí o stoupající oblibě této cyklistické akce a je nejlepší pozvánkou na jihomoravský závod. Třetí podnik seriálu Kola pro život 2019 slavnostně odstartuje 25. května na Dukelském náměstí.

Pořadatelé spolu s organizátory a partnery akce letos naváží na zbrusu nové loňské trasy. Díky tomu se cyklisté v rámci 5. ročníku mohou opět těšit na vyjížďku a závod směrem na Velké Pavlovice, Němčičky a Brumovice. Malebná krajina Hustopečska a Kloboucka je z hlediska cyklistiky sice méně známá než nedaleká Pálava nebo Lednicko-valtický areál, ale o to více stojí za vyzkoušení. Ve zvlněné krajině se střídají pole s vinohrady a listnatými lesy. Do mysli se natrvalo vryjí i prosluněné stepní stráně se světlými háji na úbočích a vrcholcích kopců. Nebudou chybět průjezdy jarními rozkvetlými vinicemi a ovocnými sady, které jsou právě uprostřed máje s Jižní Moravou neoddělitelně spjaty.

Na závodních trasách B (56 km) s převýšením 1408 m a C (35km / 825 m) nebudou chybět nádherné výhledy na kopce Pálavy, dosyta si užijete nevšední pohledy na místní pečlivě udržované vinohrady. Zajímavým zpestřením a vzpomínkou na zimní radovánky bude průjezd nejníže položeným skiareálem v ČR, který se nachází v obci Němčičky. Obě závodní trasy nabídnou hravý, jezdivý profil. Oproti prvním třem letům se hustopečský závod vydá dál na východ, směrem na obec Brumovice. Pořadatelé si již loni ověřili, že tuto novou trasu bikeři vítají a plně je uspokojí díky své variabilitě. Jistě, nikoho nemine několik stoupání typických pro místní kopcovitou krajinu, ale odměna - úchvatné panoramatické výhledy na jedinečnou přírodní lokalitu s dominantou Pálavy na pozadí – určitě za tu námahu stojí.

 

Pro všechny cyklistické nadšence, kteří se chtějí na kole spíš kochat a nevyhledávají adrenalin závodního pelotonu, je naplánovaná líbivá trasa pro pohodáře, rodiny s dětmi, seniory, začátečníky, zkrátka pro všechny. Délka nezávodní trasy D – Family jízdy je 22 km, také převýšení trati je minimální – pouhých 300 m, takže ji ujede každý. Vyjížďka vede ze začátku po cestách vinohrady směrem na Velké Pavlovice, kde výletníky dovede až na rozhlednu s poetickým názvem Vyhlídka U Obrázku pod vrcholem Soudný. V druhé části trasy zavítají jezdci na viniční trať Růžená, odkud budou mít Hustopeče a Pálavu jako na dlani. K cíli je protáhne stezka podél dálnice, takže se vyhnou náročnému stoupání na Starý vrch, které v minulosti bylo až příliš náročné pro ty, kteří na trasu vyrazili s menšími dětmi. Většina tratí vede po asfaltu nebo zpevněných dvoustopých polních cestách a stejně jako na závodních trasách, ani zde nechybí občerstvovací stanice a v cíli voda Rajec. Po trase D vystartuje v první vlně před účastníky Family jízdy také letošní první závod malých maratonců na kole (ve věku 8 – 16 let) v rámci ČD Cargo Junior Trophy Marthonu. Ti naopak šlápnou do pedálů a pojedou o medaile, jak nejrychleji dovedou.

 

Hustopečský závod je rovněž unikátní díky dobře vybavenému zázemí přímo v sídle společnosti AGROTEC, kde nebudou vedle tradičních služeb KPŽ chybět další atrakce pro děti i dospělé návštěvníky. Divadelní vystoupení souboru Koráb s pohádkou pro děti, nafukovací kombajn, možnost bagrování na cvičném polygonu nebo ochutnávky místních skvělých produktů. Tady v areálu AGROTEC si to budou po celé dopoledne na zelené travičce rozdávat na svých kolech a odrážedlech nejmenší bikeři (1 – 13 let) v rámci dětského seriálu ČT :D Junior Trophy. Odměna v cíli – pamětní medaile - je přichystaná pro každého malého účastníka.

Přes webové stránky KPŽ se „na Hustopeče“ můžete přihlásit až do 22. května. Další možnost je přihlásit se na prezenci v zázemí závodu v pátek odpoledne před závodem nebo v den závodu dopoledne.

Dorazte za námi do Hustopečí, i pokud neplánujete závodit na kole. Bude to určitě stát za to! Na akci vás zvou pořadatelé a titulární partneři závodu AGROTEC a ŠKODA AUTO a Jihomoravský kraj.

Veškeré informace k závodu, včetně podrobných propozic, mapek vypsaných tras a možnosti registrovat se on-line najdete ZDE

 

 

 

                             

 

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

Generální mediální partner

Hlavní mediální partneři

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.