4. 6. 2019

Pozvánka na Karlovarský AM bikemaraton České spořitelny (15. 6. 2019)

Start závodních tras jen kousek od nejznámějšího českého lázeňského vřídla, jedinečné bikerské trasy, přívětivé zázemí u řeky Ohře, nezávodní Family jízda po cyklostezce a dětské závody s nabitým doprovodným programem pro děti - to je program pátého podniku seriálu Kolo pro život 2019.

Pozvánka na Karlovarský AM bikemaraton České spořitelny (15. 6. 2019)

První třetinu termínové listiny Kolo pro život 2019 uzavře jeden z nejkrásnějších a nejoblíbenějších městský bikemaratů v ČR. Karlovarský AM bikemaraton letos slaví 20. narozeniny stejně jako seriál, do kterého od roku 2004 neodmyslitelně patří. Závod se po loňské dobré zkušenosti usadil v termínu na sklonku jara, proto se dá předpokládat, že počasí bude pro jízdu na kole ideální.  Bikeři se opět mohou těšit na léty ověřené, technicky i fyzicky poctivé terény se všemi druhy oblíbených povrchů, s krásnými výhledy na proslulé lázně a jejich okolí, ani letos nebude chybět slavnostní zaváděcí okruh hlavní trasy městem. Děti si kolo a další sportovní aktivity užijí už v pátek v Meandru, v rámci celorepublikového projektu Cyklokroužky, v sobotu roztočí kola v dětském seriálu ČT Déčko Junior Trophy, výukové Bike Academy, na dřevěné pumtrackové dráze Chupa Chups a na rodinné nezávodní vyjížďce pod názvem Family jízda, která je kromě rodin s dětmi určená také všem svátečním jezdcům. Realizace bikerské lahůdky se opět spolu s organizátory z KPŽ ujal místní pořadatel z A. M. bike, z. s. v čele s Josefem Kolářem.  Akce se koná s podporou města Karlovy Vary, Karlovarského kraje a pod záštitou primátorky města Karlovy Vary, Ing. Andrey Pfeffer Ferklové. Roli čestného hosta i v letošním jubilejním ročníku přijala legenda české cyklistiky, šestinásobný vítěz etap Závodu míru - Antonín Bartoníček.

Zázemí závodu se během dvacetileté historie několikrát stěhovalo, až v posledních pěti letech zakotvilo v nádherném přírodním parku Meandr Ohře. Také díky tomu je akce přitažlivá pro všechny věkové i výkonnostní kategorie cyklistů i jejich doprovod.  Na své si na jednom místě přijdou rodiny s dětmi, začátečníci, hobíci a samozřejmě také zkušení závodníci. Na dopolední dětské soutěže na kolech v 6 věkových kategoriích po okruhu namotaném přímo v areálu navážou závodní trasy pro dospělé závodníky a příjemná nezávodní projížďka pro pohodáře po okolí Karlových Varů.

Závodní trasy Karlovarského AM bikemaratonu jsou opravdu unikátní. Nezapomenutelným zážitkem pro závodníky a domácí fanoušky i zahraniční turisty je strat na Divadelním náměstí uprostřed historického centra největšího lázeňského města v ČR. Kolonádou, po které se o 14 dní později budou procházet hvězdy 54. Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, se prožene několikasethlavý barevný peloton nedočkavých bikerů!

Po slavnostním startu (hlavní trasa B v 11:00, kratší trasa C v 12:00) a zhruba 1 km měřícím zaváděcím okruhem po kočičích hlavách čeká na účastníky hlavní trasy 58 km s převýšením 1500 m. Ti, co si na tak velkou porci kilometrů a nastoupených metrů netroufají, mohou volit kratší závodní trasu C o délce 35 km s převýšením 1140 m. Po zdolání Jánského mostu přes říčku Teplou a strmého Zámeckého vrchu, najedou bikeři na známou Sovovu stezku. Dále trasa pokračuje nejkrásnějšími zákoutími lázeňský lesů a bezprostředním okolím města, které proslavily léčivé prameny, porcelán, oplatky a Becherovka. Místní terény se vyznačují pestrými povrchy, výrazným převýšením, dynamičností a romantickými panoramaty. Charakteristické jsou také palouky s vřesovišti a keříky brusinek, brod u tenisového areálu Gejzírpark. Nebude chybět průjezd kolem rozhledny Diana, hravá pasáž kolem Jeleního skoku, serpentiny zvané „lanýžovka“, nejstrmější stoupání po „Hadí stezce“, rybník Linfart se starodávným kostelíkem a dřevěná vyhlídka nad Doubským lomem.

Nezávodní trasa D - Family jízda na 22 km s nepatrným převýšením 370 m startuje v 12:10 přímo z areálu Meandr Ohře. Kromě jednoho kopečku vede po rovinatých cyklotrasách, kouzelnými přírodními zákoutími s pěknými vyhlídkami. Poklidným tempem provede výletníky podél Ohře až ke Svatošským skalám v okolí královského města Lokte. Jedinou změnou proti loňské vyjížďce je úsek u Doubského mostu, kde trať odbočuje doprava od řeky, aby most objela, a po cca 200 m se vrací zpět na svou trasu. Na trase D je k dispozici také jedna dobře vybavená občerstvovací stanice, kde se jezdci osvěží. 

Největším lákadlem, kvůli kterému stojí za to do Karlových Varů přijet s horským kolem, je skvěle vybavené zázemí v kouzelném přírodním zákoutí Meandr Ohře o rozloze 8,7 hektarů. Kromě tradičního nadstandardně vybaveného zázemí KPŽ se skvělými službami pro závodníky i jejich doprovod zde můžete využít dětské hřiště a sportoviště, stezku pro kolečkové brusle, umělé vodní nádrže, písčité plážičky a vkusně upravená vegetační pásma. Rozhodně se vyplatí vzít s sebou kromě kola a cyklistické helmy i plavky, opalovací krém a ručník 

On-line a levněji se můžete na všechny trasy přihlásit do středy 12. 6., přihlášení je možné také na místě v pátek nevečer a v sobotu dopoledne.
Veškeré informace k závodu včetně propozic a mapek najdete v kartě závodu ZDE

 

 

 

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

PARTNEŘI

DODAVATELÉ

CYKLISTICKÁ SEKCE

Generální mediální partner

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Mediální partneři

Institucionální partneři

Realizaci podporuje

MARKETINGOVÝ PARTNER

Za podpory

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.