17. 6. 2019

Pozvánka na Vrchlabí – Špindl Tour ŠKODA AUTO (22. 6. 2019)

Seriál Kolo pro život načne druhou třetinu termínové listiny ve Vrchlabí. Těšit se můžete na páteční odpoledne s Cyklokroužky a sobotní závody pro děti, jedinečnou nezávodní Family jízdu proloženou jízdou na lanovce a především na překrásné závodní trasy uprostřed panenské krkonošské přírody.ON-LINE REGISTRACE do středy 19. 6.

Pozvánka na Vrchlabí – Špindl Tour ŠKODA AUTO (22. 6. 2019)

Kalendářní léto otevřou příznivci horských kol a seriálu Kolo pro život předposlední červnovou sobotu na letišti Vrchlabí. Organizátoři 9. ročníku oblíbené bikerské akce Vrchlabí - Špindl Tour ŠKODA AUTO připravili výběr tras pro všechny věkové i výkonnostní kategorie cyklistů, od nejmenších dětí na odrážedlech až po elitní jezdce.
 

Víkend ve Vrchlabí je koncipován jako rodinná akce uprostřed přírody v jedné z nejnavštěvovanějších turistických destinací v Čechách. Rodiče s dětmi se mohou společně zúčastnit originální nezávodní vyjížďky po trase D – Family jízdě, zdatnější bikeři a bikerky vyrazí na závodní trasy B nebo C. Na děti čeká v zázemí dopolední dětský seriál závodů na horských kolech ČT Déčko Junior Trophy v šesti věkových kategoriích a nabitý celodenní doprovodný program na travnaté ploše letiště. Celorepublikový projekt Cyklokroužky navíc nabídne už v pátek (21. 6.) sportovní odpoledne plné pohybu a zábavy pro všechny děti z okolí i přespolní. Páteční aktivity i sobotní závod dětí na odrážedlech jsou bezplatné.

 

Rozlehlý areál vrchlabského letiště s výhledem do zelených kopců, vyfoukaného nebe a sympatická všudypřítomná travička s odpočívajícími letadélky poskytuje účastníkům i jejich doprovodu všechno, co na sportovní akci potřebují: prezenční přívěs, info stánek, teplé sprchy, wapky, hlídanou zónu pro kola, technický servis, vynikající catering, jídelnu, kavárnu a další oblíbené stánky partnerů, které tvoří veselé stanové městečko. Plochy pro zaparkování aut přijíždějících bikerů jsou komfortní, zájemci zde najdou také dostatek místa pro kempování zdarma.

 

Od 9:20 bude letištní plocha patřit nejmenším cyklistům. Dětskou sérii ČT Déčko Junior Trophy odstartuje nejstarší kategorie kluků 12 – 13 let a postupně budou následovat starty všech věkových kategorií dětí až po nejmenší kloučky a holčičky na odrážedlech. Po závodech čeká na děti skvělý program v Dětské zóně ZPMV ČR, kde je přichystána řada soutěží a atrakcí. Ve stanu Dětského klubu s hracím kobercem a spoustou hraček si zase vyhrají ti nejmenší, zúčastní se soutěže v kreslení nebo si pomalují přírodní kamínky. Speciální upozornění si zaslouží Bike Academy, kde se zkušení instruktoři z řad předních českých bikerů věnují dětem i dospělým při tréninku jízdy na kole, další cyklistické zkušenosti získáte třeba na pumptrackové dráze Chupa Chups, kde na každého čeká za odměnu oblíbené kulaté lízátko.

 

Chcete si společně s dětmi nebo přáteli užít nezapomenutelný výlet na kole? Pak zvolte ve Vrchlabí nezávodní trasu D - Family jízdu. 33 km dlouhá vyjížďka s převýšením 1415 m není vůbec náročná. Do délky i výšky jsou totiž započítány také všechny úseky vzhůru z Herlíkovic na Žalý a ze Svatého Petru na Pláně, které zdoláte pohodlně lanovkou i se svými koly. Jízdné lanovkou je započítané do ceny startovného. Ve výsledku to znamená, že výletníci a rodinky pojedou pouze po rovině nebo z kopce dolů a čeká je vyhlídková jízda s nezapomenutelným pokoukáním na běžně nepřístupné území Krkonošského národního parku.

 


Ryzí závodníci v rámci hlavní trasy B zdolají během 50 km převýšení 1801 m. To už je pěkná porce metrů a kilometrů určená především pro trénované bikery. Jezdci zdolají hned tři těžká stoupání a Krakonoš je za jejich námahu odmění překrásnými výhledy z horních partií svého revíru, osvěžující jízdou po hrázi přehrady Labská, organizátoři přidají tradičně štědré občerstvovací stanice (Rovinka, Strážné, Kotelské domky - pitná), které kromě tradičních traťovek a profesionálních produktů Nutrend nabídnou místní grilované dobrůtky, domácí pomazánku s čerstvým chlebem a chlazený Birell. Hlavní závod stejně jako loni povede do Krkonošského národního parku až k Tetřevím boudám.

 

Také na kratší závodní trasu C (35 km, převýšení 1192 m) by se měli vydat ti, kteří už mají na kole něco najeto a nevadí jim kopce. Závodníci se žlutým startovním číslem ovšem budou proti nejdelší trase ušetřeni patnácti kilometrů ze Strážného na Zlaté návrší, Tetřeví Boudy a Peklo.

 

Start všech tří vypsaných tras se po loňských rekonstrukcích města opět vrací do historického centra na půvabné náměstí T. G. Masaryka. Cesta z letiště na start bude pro cyklisty pečlivě značena, cíl všech tras je na letišti Vrchlabí. Trasa B startuje v 11:00, trasa C v 12:00 a trasa D individuálně od 11:00 - 12:30.

Závod se koná za podpory měst Vrchlabí a Špindlerův Mlýn, KRNAP, Siareálu Špindlerův Mlýn a Herlíkovice a Královehradeckého kraje. 

Podrobné informace k závodu, mapky tras a propozice najdete v kartě závodu ZDE
ON-LINE REGISTRACE do středy 19. 6.
Více informací, mapky tras, propozice, klikněte ZDE
 
Přihlášky je možné podat také na místě v pátek 21. 6. navečer a v den závodu 22. 6. dopoledne.

Generální partner

Hlavní partneři

PARTNEŘI

DODAVATELÉ

CYKLISTICKÁ SEKCE

Generální mediální partner

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Mediální partneři

Institucionální partneři

Realizaci podporuje

MARKETINGOVÝ PARTNER

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.