6. 8. 2018

Pozvánka na závod Vysočina Arena Tour České spořitelny (11. – 12. 8. 2018)

Přijměte pozvánku na druhou celovíkendovou akci letošního ročníku seriálu Kolo pro život v Novém Městě na Moravě, kterou bude od pátku do neděle doprovázet 3. ročník cyklistického veletrhu Test & Expo a v sobotu a neděli partnerský závod na gravelbikách.

Pozvánka na závod Vysočina Arena Tour České spořitelny (11. – 12. 8. 2018)

Kolo pro život a Vysočina Arena

Desátý závod termínové listiny Kolo pro život 2018 nabídne príma letní cyklistický fesťák ve slavné novoměstské Areně. Pro jednu ze svých nejzajímavějších lokalit si seriál zvolil nové atraktivnější prázdninové datum. K organizátorům bikerských závodů pro celou rodinu se také již potřetí připojili ostřílení pořadatelé cyklistického veletrhu a dali dohromady víkend doslova nabitý nevšedními sportovními zážitky pro návštěvníky všech věkových kategorií. Novinkou KPŽ na Vysočině je možnost zapojit se do nezávodní Fitness jízdy po oba víkendové dny, dětské závody ČT :D Junior Trophy se jedou v NMNM premiérově jako mistrovský závod. V rámci veletrhu Test & Expo 2018 budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si a otestovat novinky z kolekcí 2018/2019 předních cyklistických značek.

Test & Expo 2018 - plné stánků s koly a cyklistickým zbožím

Sobotní závodní program patří tradičním maratonům Kola pro život na 33 km (trasa C) a 50 km (trasa B). Obě vzdálenosti se letos pojedou po stejných tratích jako loni. Účastníky provedou nejatraktivnějšími místy Žďárských Vrchů, jako jsou Žákova hora nebo nejvyšší vrchol Devět skal (836 m.n.m.). Ještě před startem hlavních kategorií v 10:00 na svoji dětskou 16 km dlouhou maratonskou trasu vyrazí mládež (8 - 16 let) v ČD Cargo Junior Trophy Marathonu. Po startech B (v 11:00) a C (v 12:00), kdykoliv mezi 12:15 – 13:15 šlápnou do pedálů účastníci pohodové nezávodní Fitness jízdy na trase D a mohou si dokonce nově vybrat ze dvou délek tras 12 km nebo 20 km. Večer bude patřit zájemcům o noční prolog na gravelbikách, těšit se můžete na oheň s opékáním vuřtů.

Nedělní program otevřou od 9:00 děti. V bezprostřední blízkosti areálu se uskuteční další díl dětského cyklistického seriálu ČT Déčko Junior Trophy pro děti od 0 – 13 let. Boje budou dramatické, protože závod se jede poprvé jako mistrovský dvojboj (děti budou závodit dopoledne i odpoledne) a právě za tento závod získají větší počet bodů, než na ostatních závodech „Jétéčka“. Společně s Junior Trophy v 10:00 odstartuje partnerský závod KPŽ - Gravel Blinduro Vysočina (závod terénních silničních kol) na 50 km, který bude na trati kombinovat asfaltové úseky s lehčím terénem. Více o závodě se dozvíte ZDE.

Také v neděli mají malí bikeři společně s rodiči a kamarády nebo s dalšími pohodáři možnost zapojit se do nezávodní vyjížďky pro radost na trase trase D - Fitness jízdě (12/20 km). Zvolit si mohou mezi dvěma variantami trasy podle toho, jak silní se budou cítit. Trasa měří 20 km (s možností kratší varianty na 12 km)Start není hromadný, můžete vyrazit z Vysočina Areny kdykoliv mezi 11:00 a 12:00. Čeká vás krásná trať po lesních pěšinách na hřeben nad Vlachovicemi, dolů se spustíte po stezkách Cyklo Arény Vysočina. Volný start jezdcům zajistí vyšší komfort na trati, kde je připravena dobře vybavená občerstvovací stanice Vojenských lesů a statků. Vítězem je každý, kdo trať dokončí ve stanoveném limitu. Děti, které startují v dětských závodech ČT :D JT mají startovné na obě Fitness jízdy (sobotní i nedělní) zdarma, to samé platí opačně v případě úhrady startovného na Fitness jízdu. Za jedno startovné tak můžete zvládnout hned 3 trasy :)

Po oba víkendové dny doplní závody nejen cyklistický veletrh, ale také nabitý doprovodný program pro děti i dospělé. Hlavní partner závodu Česká spořitelna připravila pro všechny Modrou zónu s prostornou jídelnou, kavárnou a dětským koutkem, speciálně nejmenším je určená Modrá zóna pro děti s mnoha atrakcemi a soutěžním programem, ve kterém mohou při závěrečném losování vyhrát dětské kolo Specialized. Děti si užijí další radovánky v Dětském klubu, na Pumptracku Chupa Chups nebo se mohou zdokonalit v jízdě na kole pod odborným vedením profesionálů v Česká spořitelna Specialized Bike Academy KPŽ. Dospělé určitě zlákají prodejní stánky partnerů seriálu a vystavovatelů. Nezapomeňte si vhodit slosovací lístek do tombolového boxu a využijte všechny služby pro závodníky, které jsou součástí startovného (mechanické depo, úschovna kol, sprchy, mycí boxy na kola, prádelna Whirlpool...)

Pokud jste se rozhodli strávit s námi víkend 11. – 12. 8. 2018 na Vysočině, nezapomeňte si včas rezervovat ubytování. Nabídku, penzionů a hotelů v okolí najdete na Booking.com. Ubytování v karavanech a ve stanech v kempu na místě bude možné pouze v omezené kapacitě.

On-line přihlašování do všech závodů končí ve středu 8. 8. 2018, přihlásit se ale můžete i na místě. Cenově nejvýhodnější startovné pořídíte do 14. 7. 2018.

Více informací k závodu  a přihlášení najdete na webu Kolo pro život ZDE  

 

Těšíme se na Vás ve sportu fandící Vysočina Areně!

 

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Partner záchranného systému

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.