1. 9. 2019

Pozvánka na Znojmo Burčák Tour Kooperativy (7. 9. 2019)

Na nejoblíbenější závod seriálu Kolo pro život se můžete těšit hned na začátku září. Zveme vás na úžasné bikerské putování po vinicích a dalších krásách v okolí Znojma! Trasy pro celou rodinu, soutěže pro děti, skvělý doprovodný program, víno, burčák a srdečnost místních. Výhodnější on-line registrace do 4. 9. ZDE

Pozvánka na Znojmo Burčák Tour Kooperativy (7. 9. 2019)

Populární Burčák Tour je mnohem víc než jen cyklistický závod. Je to rituál. Ten často začíná cestou rodin, týmů a kamarádů ze vzdálených míst Čech do moravského Znojma. Delší cesty ale nikdo nelituje. Je to cesta na úrodnou Moravu za sluncem a skvělým zážitkem. Cestou těch, kterým srdce hoří pro cyklistiku a stejnou měrou pro místní přírodu, pamětihodnosti, sklípky, víno a burčák. Zkapalněné slunce je na zdejších vinařských stezkách povoleným dopingem a velkorysí pořadatelé ho účastníků všech tras dopřávají na občerstvovacích stanicích i v zázemí akce vrchovatou měrou.

Právě místní skvělý pořadatelský tým v čele s Miroslavem Kučerou je hybnou silou a neúnavným motorem celé akce.  Také pro letošní 6. ročník přichystal malebné a pečlivě značené trasy s kouzelnými výhledy, štědré a dary moravských vinic, sadů a cukrářských mistrů vybavené občerstvovací stanice, prostorné zázemí, nabitý doprovodný program a brigádníky ochotné pomoci na každém kroku. Centrem dění se opět stane areál Louckého kláštera, kam se vejde celé zázemí seriálu a skvělé služby pro závodníky seriálu Kolo pro život. Právě zde se také uskuteční starty všech závodních i nezávodních tras kromě nejdelší hlavní trasy. Sem se do cíle sjedou závodníci ze všech vypsaných tras. Na stejném místě se letos poprvé uskuteční také den před závodem páteční sportovně laděný program pro místní i přespolní děti s Cyklokroužky, jejichž náplní není jen jízda na kole, ale celková všestranná pohybová aktivita pro školní i předškolní děti.

Pokud jste v minulých ročnících sami na vlastní kůži nevyzkoušeli, jaké je to být účastníkem velkého moravského cyklistického svátku, pak vám prozradíme, proč byste letos ve Znojmě rozhodně neměli chybět:

  • Burčák Tour je podnik pro každého, kdo jezdí na kole. Nezáleží na tom, jestli je vám rok a jezdíte na odrážedle nebo jste sedmdesátiletý nadšenec, jestli jste začátečnice nebo profík, trasy jsou přichystané pro všechny výkonnostní a věkové kategorie.
  • Děti ve věku 1 – 13 let si to užijí v dopoledních dětských závodech (ČT :D Junior Trophy) na travnatém okruhu vyznačeném v parku u významné duchovní a historické památky -Louckého klášteru. Všechny děti dostanou v cíli na krk pamětní medaile, na medailisty jednotlivých kategorií čekají stupně vítězů a zasloužená odměna.

  • Vyloženě pohodovou záležitostí je nezávodní vyjížďka trasy D - Family jízdy na 21 km, která je určená rekreačním cyklistům a rodinným týmům, prostě všem, kteří jezdí na biku jen tak pro radost a ve svém tempu. Vede krásnou krajinou v těsné blízkosti Národního parku Podyjí. V Konicích na občerstvovací stanici u cukrárny rodiny Blahuškových jsou připraveny spousty sladkých překvapení nejen pro děti, ale i pro všechny zúčastněné. Pak trasa pokračuje vinicemi přes Kraví horu. Tady je pro změnu nachystaná ochutnávka sladkého hroznového vína několika místních odrůd. Určitě se taky zastavte a pokochejte překrásným výhledem na Znojmo a Pálavské vrchy.

  • Úplně z jiného soudku je hlavní, nejdelší trasa B na 57 kilometrů. Její slavnostní start se uskuteční v centru Znojma na diváky obsypaném náměstí T. G. Masaryka v 11:30. Nablýskané zaváděcí vozy a motorky provedou závodníky Vídeňskou ulicí, kde se pro tyto účely na chvíli zastaví doprava. Jezdci pak pokračují z města ven směrem na Oblekovice a Nesachleby přes Načeratický kopec a dále zamíří na Strachotice a Jaroslavice, kde je za rybníkem první bufet. Ani letos nebudou chybět finanční prémie Premium hotelu Znojmo na nečekaně prudkém stoupání za Jaroslavicemi. Převýšení celé trasy je ale jinak, ve srovnání s ostatními závody KPŽ, minimální - 486 metrů.

  • Zkrácená verze závodní trasy C měří 32 km (převýšení 348 m). Startuje v 12:30 z areálu Louckého kláštera. Až do Strachotic vede po totožné trase jako B, zde uhne doprava, mine Strachotický vrch, aby se opět u Vrdbovce napojila na závěrečné kilometry delší trasy a přes Sedlešovice se vrátila do cíle.

  • Svorně na všech třech občerstvovacích stanicích bude k radosti závodníků nachystaná ochutnávka burčáku a vína Znovínu Znojmo, vinařství Barabáš, Lahofer a ovocného moštu U tří dubů Stošíkovice. Žízeň nikdo mít nebude :)

  • Korunu celé akci nasadí nabitý doprovodný program v zázemí i možnosti využít zdarma vstupy do historických objektů Znojma v rámci Dnů evropského dědictví. Kromě mnoha lákadel pro děti: soutěž ve vyřezávání dýní, Dětská zóna 211, pumptracku Chupa Chups, Bike Academy a celé řady prodejních stánků partnerů nebude chybět přehlídka historických vojenských a četnických uniforem a zbraní a historických drezín Ivana Křivánka. Znovín Znojmo má připravenu přehlídku všech svých vín včetně burčáku. AGRO Stošíkovice ve své prodejně v areálu nabídne ovoce a ostatní produkty v zaručeně české kvalitě.

 

  • Firma EFKO Veselí nad Lužnicí věnuje i letos každému závodníkovi jeden ze svých mnoha produktů, vynikající „Moravské okurky“! O produkty místních společností nebude nouze ani na stupních vítězů!

 

13. závod seriálu Kolo pro život je jedním z největších sportovních podniků konaných ve Znojmě. Akci podpořilo i letos město Znojmo, finanční podporu poskytl Jihomoravský kraj. Titulárním partnerem Burčák Tour je tradičně hlavní partner seriálu Kolo pro život – pojišťovna Kooperativa. Ta účastníkům nabídne nepostradatelné DEPO s bezplatnou úschovnou kol, sprchami a mycí zónou pro kola i mechanickým servisem v zázemí. Za skvělou práci několika set obětavých, nadšených a schopných lidí patří předem velký dík místnímu pořadatelskému týmu.

Určitě si udělejte čas na celý víkend 7. – 8. září! Vždyť Znojmo je nejen městem okurek, ovoce, vína a burčáku, ale také vzácných památek, kaváren a cukráren a v okolí najdete spoustu kouzelných cyklotras a vinných sklípků. Teprve po dvou dnech strávených v největší vinařské oblasti republiky budete mít šanci slavné Znojmo vidět dvojmo :).

  

PROGRAM ZNOJMO BURČÁK TOUR KOOPERATIVY 7. 9. 2019

Pátek 6. 9. 2019
10:00 – 16:00 Sportovní den pro děti s Cyklokroužky
18:00 – 20:00 Prezence na všechny dětské závody a trasy pro dospělé

Sobota 7. 9. 2019
8:00 – 11:00 Prezence na trasu B
8:00 – 11:30 Prezence na trasu C a D (Family jízdu)
8:00 – 11:30 Prezence na dětské závody ČT :D Junior Trophy. Prezence pro jednotlivé dětské kategorie končí vždy 30 minut před startem dané kategorie závodníka.

Přehled časů startů jednotlivých dětských kategorií ZDE

Dětské závody ČT :D Junior Trophy
9:00 – 11:50 Starty dětských závodů po kategoriích od nejstarších dětí až po odrážedla v parku u Louckého klášteru
15:00 – 16:00 Vyhlášení vítězů dětských kategorií a slosování dětské tomboly

Hlavní trasa B (57 km /486 m)
11:30 – Start na Náměstí T. G. M.
16:30 – Časový limit
16:30 – Vyhlášení vítězů
17:00 – Tombola

Kratší závodní trasa C (32 km/348 m)
12:30 - Start v areálu Louckého kláštera
16:30 – Časový limit
16:30 – Vyhlášení vítězů
17:00 – Tombola

Nezávodní trasa D Family jízda (21 km/173 m)
12:00 – Start v areálu Louckého kláštera
16:00 – Časový limit
Vítězové se nevyhlašují, své časy ale najdete ve výsledcích
17:00 – Tombola

Na všechny vypsané trasy Znojmo Burčák Tour Kooperativy 2019 se můžete hlásit on-line do 4. 9. 2019 ZDE 
Přihlásit se můžete také na místě.
Veškeré další informace o závodě najdete ZDE

 

Text: Zora Čermáková
Foto: Miloš Lubas

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.