3. 9. 2018

Pozvánka na Znojmo Burčák Tour Kooperativy (8. 9. 2018)

Vydejte se s Kolem pro život na bikerské putování po vinicích a dalších krásách Znojma! Připravené jsou nenáročné překrásné trasy pro celou rodinu, soutěže pro děti, skvělý doprovodný program, víno, burčák a vřelá atmosféra Jižní Moravy.

Pozvánka na Znojmo Burčák Tour Kooperativy (8. 9. 2018)

Nejoblíbenější závod seriálu Kolo pro život se uskuteční již nadcházející sobotu 8. září ve Znojmě. Pořadatelé neusnuli po předchozích veleúspěšných dílech na vavřínech a pro letošní 5. ročník opět přichystali nádherné, malebné a pečlivě značené trasy, nezapomenutelné, dary moravských vinic, sadů a produkty šikovných rukou přetékající občerstvovací stanice, prostorné zázemí, nabitý doprovodný program a pořadatele ochotné pomoci na každém kroku. Centrem dění se opět stane areál Louckého kláštera, kam se vejde celé zázemí seriálu a skvělé služby pro závodníky seriálu Kolo pro život. Právě zde se také uskuteční starty všech závodních i nezávodních tras kromě nejdelší prestižní trasy B. Sem se do cíle sjedou závodníci ze všech vypsaných tras. Pokud jste již v minulých ročnících sami na vlastní kůži nevyzkoušeli, jaké je to být účastníkem velkého závodu, pak vám společně s ředitelem závodu a šéfem party nadšených pořadatelů, Miroslavem Kučerou, prozradíme, proč nesmíte letos ani náhodou chybět.

Miroslav Kučera v červeném uprostřed na stratu loňského ročníku Burčák Tour spolu s bývalým starostou Znojma Vlastimilem Gabrhelem (vlevo) a ředitelem produkce seriálu Kolo pro život, Jiřím Adamem.

Pro koho je tento závod určený a jaké menu letošní Burčák Tour připravila?
„Úplně pro každého cyklistu. Nezáleží na tom, jestli jsou vám 2 roky a sedláte odrážedlo nebo jste sedmdesátiletý nadšenec, jestli jste začátečník nebo profík, máme trasy pro všechny výkonnostní kategorie, a dokonce speciální seriál pro děti se závody od těch nejmenších až po mládež do 13 let. Svoji speciální kategorii mají i kadeti a kadetky.

Další pohodovou záležitostí je nezávodní krátká vyjížďka trasy D, tzv. Fitness jízda na 17 – 21 km, která je určená rekreačním cyklistům a rodinným týmům, prostě všem, kteří jezdí na biku pohodovou rychlostí pro radost. právě tato trasa je hodně populární, vede krásnou krajinou v těsné blízkosti Národního parku Podyjí. V Konicích na občerstvovací stanici u cukrárny rodiny Blahuškových je připraveno spousty sladkých překvapení nejen pro děti, ale i pro jejich doprovod a všechny zúčastněné. Dále trasa pokračuje vinicemi přes Kraví horu. Tady je pro změnu nachystaná ochutnávka sladkého hroznového vína několika místních odrůd. Při začínajícím klesání pak určitě stojí za povšimnutí překrásný výhled na Znojmo a Pálavské vrchy. Během jízdy se navíc  sami můžete rozhodnout, jestli pojedete kratší nebo delší verzi.

Úplně z jiného soudku je hlavní, nejdelší trasa B na 57 kilometrů. Její slavnostní start se uskuteční v centru Znojma na fanoušky obsypaném náměstí T. G. Masaryka v 11:30. Nablýskaný zaváděcí vůz ŠKODA a motorky provedou závodníky Vídeňskou ulicí, kde se pro tyto účely na chvíli zastaví doprava. Jezdci pak pokračují z města ven směrem na Oblekovice a  Nesachleby přes Načeratický kopec. Letošní novinkou je úprava trasy okolo kamenolomu v Tasovicích, kde docházelo k nemilým setkáním s nákladními auty, jedoucími z lomu. Po výjezdu na silnici směřující na Tasovice bikeři nově odbočí asi po sto metrech vpravo na Derflice a dále zamíří na Strachotice a Jaroslavice, kde je za rybníkem první bufet. Ani letos nebudou chybět finanční prémie Premium hotelu Znojmo na nečekaně prudkém stoupání za Jaroslavicemi. Převýšení celé trasy je ale jinak, ve srovnání s ostatními závody KPŽ, minimální - cca 480 metrů.

Zkrácená verze závodní trasy měří 32 km (převýšení 348 m). Startuje v 12:30 z areálu Louckého kláštera. Až do Strachotic vede po totožné trase jako Béčko, zde uhne doprava, mine Strachotický vrch, aby se opět u Vrdbovce napojila na závěrečné kilometry delší trasy a přes Sedlešovice se vrátila do cíle.

Z bezpečnostních důvodů jsme letos změnili dojezd obou závodů v těsné blízkosti před cílem. Na všech třech občerstvovacích stanicích bude k radosti všech účastníků nachystaná ochutnávka burčáku a vína Znovínu Znojmo a moštu z AGRO Stošíkovice. Žízeň nikdo mít nebude. :)“ 

K tak velké akci je asi připravený i zajímavý doprovodný program?
„Určitě! Kromě mnoha lákadel pro děti, jako je např. skákací hrad, trampolína a dovednostní soutěže v Modré zóně České spořitelny, hračky a hry v Dětském klubu, pumptracková dráha Chupa Chups a zábavná výuka jízdy na kole v Bike Academy je pro rodiny přichystaná tradiční znojemská soutěž ve vyřezávání dýní, v dalších soutěžích si na své přijdou i dospělí cyklisté a jejich doprovod.

Chybět nebude ani přehlídka historických vojenských a četnických, uniforem včetně historických zbraní v akci. Závodu se již tradičně zúčastní Ivan Křivánek na své historické dřevěné drezíně. Znovín Znojmo má připravenou přehlídku všech svých vín a ostatního sortimentu včetně burčáku. AGRO Stošíkovice ve své prodejně i ve stánku v areálu závodu přijede s nabídkou ovoce a ostatních produktů v zaručeně české kvalitě. Firma EFKO Veselí nad Lužnicí věnuje každému účastníkovi hlavního závodu jeden ze svých mnoha produktů – vynikající „Moravské okurky“. Také titulární partner závodu, pojišťovna Kooperativa a město Znojmo chystá pro všechny návštěvníky akce překvapení. Ale nechci všechno prozrazovat, potom už by to žádné překvapení nebylo… “

Jak se na jednotlivé trasy přihlásit?
„Do 5. září se můžete registrovat do závodů přes webové stránky www.kolopro.cz, přímo na stránce závodu Znojmo Burčák Tour Kooperativy. Pokud chcete levnější startovné, doporučuji přihlásit se do soboty 11. srpna, ušetříte až 150 Kč! Přihlášenému on-line přijde potvrzená registrace. Přihlásit se dá i na místě v předvečer závodu v Louckém klášteře nebo v den závodu nejpozději půl hodiny před startem. Strop zatím daný nemáme, uvidíme, na jakém čísle se letos účast zastaví. Těšíme se na každého, kdo miluje kolo a má chuť si to na něm krásně užít. Naše sehraná parta pořadatelů pro spokojenost závodníků i jejich doprovodu udělá maximum.“

A my jedním dechem dodáváme: Udělejte si čas na celý víkend. Vždyť Znojmo je nejen městem okurek, vína a burčáku, ale také vzácných historických památek, kaváren a cukráren a v okolí najdete spoustu hezkých cyklotras a vinných sklípků. Teprve po dvou dnech máte šanci vidět Znojmo dvojmo :).

Akci podpořilo město Znojmo, finanční podporu poskytl Jihomoravský kraj.

 

PROGRAM ZNOJMO BURČÁK TOUR KOOPERATIVY 8. 9. 2018

PÁTEK 7. 9. 2018
18:00 – 20:00 Prezence na všechny dětské závody a trasy pro dospělé

SOBOTA 8. 9. 2018
8:00 – 11:00 Prezence na trasu B
8:00 – 11:30 Prezence na trasu C a D (Fitness jízdu)
8:00 – 11:40 Prezence na dětské závody ČT :D Junior Trophy. Prezence pro jednotlivé dětské kategorie končí vždy 30 minut před startem dané kategorie závodníka.
Přehled časů startů jednotlivých dětských kategorií ZDE

Dětské závody ČT :D Junior Trophy - park u Louckého kláštera
9:00 – 11:50 Starty dětských závodů po kategoriích od nejstarších dětí až po odrážedla
15:00 – 16:00 Vyhlášení vítězů dětských kategorií, dětská tombola

Hlavní trasa B (57 km /486 m)
11:00 – Start  na Náměstí T. G. M.
16:30 – Časový limit
16:30 – Vyhlášení vítězů
17:00 – Tombola
Mapa trasy ZDE

Kratší závodní trasa C (32 km/348 m)
12:30 - Start  v areálu Louckého kláštera
16:30 – Časový limit
16:30 – Vyhlášení vítězů
17:00 – Tombola
Mapa trasy ZDE

Nezávodní trasa D Fitness jízda (17 – 22 km/173 m)
12:00 – Start v areálu Louckého kláštera
16:00 – Časový limit
Vítězové se nevyhlašují, výsledky najdete na stránkách Kolo pro život
17:00 – Tombola
Mapa trasy ZDE

Akce se uskuteční ve spolupráci s Jihomoravským krajem, Městem Znojmo a za finanční podpory Nadace ČEZ, partnera seriálu Kolo pro život 2018. 

Na vypsané trasy závodu Znojmo Burčák Tour Kooperativy se můžete hlásit on-line do 5. 9. 2018 ZDEText: Zorka Čermáková
Foto: Miloš Lubas, Martin Půlpán

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Partner záchranného systému

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.