19. 6. 2018

Přijďte do Dětského klubu ve Vrchlabí vyzkoušet malování na kameny

Kromě pátečního sportovního předkrmu pro děti s Cyklokroužky (informovali jsme ZDE) se v rámci závodu Vrchlabí – Špindl Tour České spořitelny chystá další netradiční aktivita pro všechny přítomné děti, tentokrát v Dětském klubu.

Přijďte do Dětského klubu ve Vrchlabí vyzkoušet malování na kameny


To, že je stan a ohraničené travnaté prostranství Dětského klubu součástí všech závodů Kolo pro život, už asi ví každý malý kluk a holka z našeho dětského seriálu závodů ČT Déčko Junior Trophy. Ve velikém fialovo-růžovo-žlutém jehlanu probíhá po celý den pro nejmenší účastníky akcí KPŽ doprovodný program, na soutěž v kreslení „Namaluj si svůj dres“ si sem ale rádi odskočí i ti z druhého stupně základních škol. Stan je vybavený dětským hracím kobercem, takže se tu drobotina prohání po čtyřech s autíčky po imaginárních ulicích, holčičky vozí panenky v kočárku, mrňata se mazlí s vycpanými zvířátky, další šikulové skládají u stolků puzzle a jiné skládačky, nebo staví z kostek věže, k dispozici jsou míče, badminton, létající talíře a spousta dalších hraček a kreativních her. Maminky s dětmi v kočárku určitě ocení přebalovací pult a WC s umývadlem, rozdováděné děti zase pitíčka a malé sladké občerstvení. 

Věčně usměvavé asistentky každému rády poradí, zapojí se do hry a navíc se snaží vymýšlet na jednotlivé MTB zastávky KPŽ po naší vlasti ještě něco navíc. Ve Znojmě se dlabou dýně, na podzimních závodech se vyrábí zvířátka z kaštanů, jinde si děti mohou zhotovit svoji originální záložku do knížky, ozdobu do květináče nebo větrník.

A protože právě ve Vrchlabí jsou děvčata z Dětského klubu doma, rozhodla se na sobotu 23. června překvapit děti i jejich rodiče úplně novou výtvarnou činností. Při výletech po Krkonoších nasbírala spoustu vhodných kamenů s hladkým povrchem, aby se na něj dobře malovalo. Po kupě jsou očištěné kamínky různé velikosti, tvaru a barvy. Potom vzaly holky útokem papírnictví, kde pořídily temperové barvy a štětce různé tloušťky, k dispozici bude tužka na předkreslení, nádobky na vodu a hadřík a určitě nezapomeneme ani na „ubrus“ na stolky, aby se při kouzlení dětí s barvami nikdo nemusel bát, že se zničí vybavení Dětského klubu. Určitě nemusíme rodičům radit, aby děti oblékli přiměřeně. Nebudou potom nešťastní, že se na značkovém oblečku objevila barevná šmouha či otisky prstíků.

Vše bude přichystáno, na dětech je, aby pomalovaly na první pohled ničím zajímavý kámen podle své fantazie, inspirovat se můžou třeba tvarem kamene. Své výtvory si talentovaní autoři po oschnutí odvezou domů, aby se třeba jako těžítka stala veselou dekorací nebo milým dárkem pro kamarády či příbuzné. Výtvarná činnost přináší dětem samá pozitiva. Při malování se děti nejen odreagují, ale také dokonale zaměstnají své ruce, hlavu i fantazii. Výsledný výtvor jim potom může dlouho připomínat akci, které se zúčastnily.

Takže vzhůru do Dětského klubu! Těšíme se na kamenné berušky, kytičky, zvířátka, obličeje, abstraktní obrazce a další překvapivé nápady našich šikulů.

 

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.