6. 9. 2019

Souhrnné aktuality před Znojmo Burčák Tour Kooperativy 2019

Jeden z nejoblíbenějších, nejveselejších a nejpohodovějších závodů v celém seriálu Kolo pro život - Znojmo Burčák Tour Kooperativy uvítá účastníky a návštěvníky v sobotu 7. září. Všechno co by vás mohlo před odjezdem do Znojma zajímat, nabízí předstartovní aktuality.

Souhrnné aktuality před Znojmo Burčák Tour Kooperativy 2019

Cyklisté si uprostřed vinic v době, kdy vrcholí burčáková sezóna, jízdu určitě užijí. Těšit se můžete na tradiční závodníky seriálu, zajímavé osobnosti na startu a fantastický zážitek na všech trasách i nabitý doprovodný program v zázemí akce a v historickém centru města. Ze zajímavých osobností potvrdili účast prof. MUDr. Radek Hart (Více jsme psali ZDE), hokejista Peter Pucher (rozhovor najdete ZDE) nebo také Tomáš Paprstka – juniorský mistr světa v cyklokrosu 2010.

CESTA DO AREÁLU A PARKOVÁNÍ
Místem zázemí je prostorná travnatá plocha před Louckým klášterem ve Znojmě. Na příjezdu do města se řiďte velkými žlutočernými šipkami KPŽ, které vás navedou na potřebná místa ve Znojmě.

Parkování v den závodu bude organizováno pořadateli a městskou policií z obou hlavních směrů od Brna a od Prahy. Bude organizováno tak, aby byla postupně zaplněna parkoviště v blízkosti areálu Louckého kláštera a jeho nejbližším okolí, včetně všech travnatých ploch. Prosíme, dodržujte pokyny pořadatelské služby.

 

PŘIHLÁŠKY A PREZENCE
Kancelář závodu bude umístěna v prezenčním přívěsu KPŽ v barvách České spořitelny hned při vstupu do areálu závodu u Louckého kláštera.

Prezence bude otevřena v pátek 18:00 – 20:00 a v sobotu 8:00 – 11:00 pro trasu B. Účastníci trasy C a D - Family jízdy mají posunutý čas prezence až do 11:30. Děti, které se hlásí do závodů ČT :D Junior Trophy tak mohou učinit až do 11:40. Uzávěrka přihlášek pro dětské závody je vždy 30 minut před startem jednotlivých kategorií! Časy startů dětských kategorií najdete ZDE

Pokud jste se nepřihlásili předem, můžete tak učinit na všechny trasy rovněž na místě. Platit lze v hotovosti i kartou.

 

 

ČASOVÝ HARMONOGRAMHlavní trasa B startuje z centra Znojma na Masarykově náměstí v tradičním čase 11:30.
Z areálu zázemí je to na start cca 2 km pohodové jízdy na kole. Cesta bude značena šipkami. Doprovody mohou využít k cestě na start a zpět zdarma autobus přistavený u prezenčního přívěsu vedle Louckého kláštera. Autobus bude přistaven od 10:45, odjezd na start v 11:00. Výstup bude na autobusové stanici u divadla, kde se účastníci domluví s řidičem na času odjezdu zpět do zázemí (cca v 12:00).

Jezdci tras C a D (Family jízda) se nemusejí nikam přemísťovat, na své tratě vyrazí přímo ze zázemí u Louckého kláštera. Pozor, Family jízda startuje o 30 minut dříve než trasa C. Prosíme účastníky trasy C, aby v klidu vyčkali mimo startovní dráhu, až Family jízda odstartuje, a teprve poté se začali řadit do svých koridorů.

Dětské závody ČT: D Junior Trophy startují postupně od 9:00 do 11:50 dle věkových kategorií, od těch nejstarších. Start se uskuteční v parku pod stromy u zázemí akce.

 

 

MAPA AREÁLU


TRASY
Ředitel závodu Mirek Kučera
závodníkům vzkazuje: "Všichni jsme v optimistické náladě, zatím se práší za kočárem. Trasy jsou projeté a pečlivě označené. Hrozny, svatební koláčky a cukroví, víno i burčák už jsou na místě. Letos na rozdíl od předchozích ročníků bude trochu chladněji, hlavně poránu a dopoledne. Proto prosíme rodiče, aby dětem, které se zapojí do dopolední Junior Torphy přibalili teplé oblečení. Na všechny účastníky se moc těšíme a už se nemůžeme dočkat, až se svámi po roce uvidíme a trasy odstartujeme. Věříme, že se těšíte stejně jako my :). Startující na trase B by si měli dát obzvlášť pozor krátce po startu, kdy se celý peloton vydá za zaváděcím vozidlem Škoda na trať. Jede se po široké výpadovce z kopce vyšší rychlostí. Buďte v balíku opatrní, nechávejte si mezi sebou odstupy, abyste si nešktrli kolem nebo řidítkem o spoluúčastníka!"

Po startovním výstřelu na "Béčku" to bude kalup, jeďte opatrně!!!!

Mapa trasy B ZDE
Mapa trasy C ZDE
Mapa trasy D ZDE


POČASÍ
O víkendu nás čeká ve Znojmě oblačné počasí s denními teplotami do 18°C. Podrobnou předpověď počasí pro oblast Znojma od meteoroložky Aleny Zárybnické chystáme na našich webových stránkách dnes navečer.

 

DOPROVODNÝ PROGRAM
Znojmo Burčák Tour Kooperativy je spojena nejen se závodem, ale také s bohatým doprovodným programem. Začal čas burčáku, ochutnávek vína, okurek, lákají návštěvy zajímavých míst Znojemska, připravené jsou soutěže a zábava pro děti i dospělé. (Více ZDE, ZDE, ZDE, ZDE,ZDE a ZDE.)

 

OBČERSTVOVACÍ STANICE
Kromě sportovních produktů doplňkové výživy a tradičních traťovek je na občerstvovacích stanicích přichystaný burčák a víno i vinné hrozny a také sladkosti z místního cukrářství. Více o občerstvovacích stanicích jsme psali ZDENA CO NEZAPOMENOUT PŘED STARTEM
 


JEDEME PRO RADOST. CHRÁNÍME PŘÍRODU A CHOVÁME SE SLUŠNĚ

 

UBYTOVÁNÍ
Kdo jede do Znojma a nezajistil si předem ubytování, může využít i přenocování v místním kempu. Více ZDE.

 

Šťastnou cestu do Znojma přejí místní pořadatelé v čele s Mirkem Kučerou, tým Kolo pro život a titulární partner závodu – pojišťovna Kooperativa!

-----------------------------------------------------------------------------------

Kompletní předstartovní informace včetně rychlých výsledků po závodě najdete na našem CHATBOTU ZDE.

-----------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.