20. 8. 2019

Sportmanie: Plzeň nabízí možnost strávit konec prázdnin sportovně. KPŽ bude u toho

Park za OC Plzeň Plaza se koncem srpna stal již tradičně na devět dní sportovním centrem Plzně. Od 17. do 25. srpna zde probíhá již počtvrté Sportmanie Plzeň. Přístup na akci je pro všechny návštěvníky zcela zdarma, součástí programu je i letos zóna Kola pro život, kde se mohou vydovádět především děti.

Sportmanie: Plzeň nabízí možnost strávit konec prázdnin sportovně. KPŽ bude u toho

„Plzeň chce nabídnout dětem, mládeži, ale i občanům a návštěvníkům města možnost sportovně trávit prázdninové dny a seznámit se s jednotlivými druhy sportů," říká vedoucí Odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání Magistrátu města Plzně Přemysl Švarc. Zahajovací ceremoniál se 17. srpna uskutečnil v duchu oslav výročí 100 let narození slavného cestovatele a plzeňského rodáka Miroslava Zikmunda. Mezi hlavní atrakce letošního ročníku patří lezecká stěna, obrovská vodní skluzavka, lanový park v korunách stromů, pumptrack, lidský stolní fotbal nebo originální autodráha CARRERA.

Malí i velcí návštěvníci budou mít šanci poznat různé sportovní kluby města Plzně a Plzeňského kraje a zkusit si na vlastní kůži a pod odborným dohledem různé druhy sportů. Konat se budou také besedy se známými sportovci nebo přednášky o zdravém životním stylu. A 24. srpna se budou moci zúčastnit rodinného běhu plného zábavy nazvaného Letní párty běh. „Součástí Sportmanie Plzeň 2019 bude znovu soutěž o medaile. Každé 3 dny bude možné získat jinou medaili. Dále Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje, kdy se snažíme myšlenku akce rozšířit mezi sportovní kluby v celém regionu, a to opět ve městech Rokycany, Klatovy, Domažlice, Tachov. Snažíme se tak rozšířit myšlenky akce a propojit sportovní kluby s dětmi a mládeží v celém regionu," dodává Přemysl Švarc.

Zóna a stánek Kolo pro život (viz mapka) nabízí tyto aktivity:
Pumptracková dráha
Překážky z Bike Academy
Slalomová dráha - jízda zručnosti
Z těchto atrakcí je vytvořena dráha, kterou děti absolvují na zapůjčených kolech pod vedením Tomáše Homolky, kterého znáte z letošní sezóny z KPŽ jako autora vtipných videí. Po úspěšném zdolání tratě dostanou děti razítko do kartičky a malou odměnu.
Sportovní aktivity doprovází pozvánka na Plzeňskou MTB 50 Kooperativy fotmou výstavky.

 

Akce navazuje na předchozí úspěšné ročníky Sportmanie Plzeň a na Olympijský park Plzeň 2016 s celkovou návštěvností přes 200 tisíc lidí za tři roky.

Otevírací doba parku
všední dny: 13:00 – 20:00
víkendy: 10:00 – 20:00
neděle 25. 8. 10:00 – 16:00

Přijeďte si do Plzně zasportovat! Víc informací o Sportmanii 2019 ZDE

Generální partner

Hlavní partneři

Generální mediální partner

Hlavní mediální partneři

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.