10. 10. 2019

Team Skibikecentrum.cz: Jsme super parta a z ničeho si neděláme hlavu

Seznamte se prostřednictvím rozhovoru s kapitánem formace SKIBIKECENTRUM.CZ TEAM 1 Jakubem Mokrým s týmem, které se letos blýsknul skvělými výkony a po loňském 3. a 5. místě poskočily na zlatou a bronzovou příčku Team Prestige Trophy Hobby.

Team Skibikecentrum.cz: Jsme super parta a z ničeho si neděláme hlavu

Představte nám tým vítězů a jeho jednotlivé členy:
To udělám moc rád! Náš tým byl finálně sestavován až v průběhu sezóny. Už na začátku roku jsme se rozhodli, že tentokrát nebudeme soutěžit v kategorii Race a přihlásili jsme se aspoň do té hobby. Od začátku jsme měli na soupisce 4 lidi:
Viktor Klos – náš parťák z Ostravy a skvělý třídní učitel
Petr Kubelka - zatím ještě student, ale ostřílený závoďák, který dokáže prověřit i elitní závodníky
Ondra Paur (Lampík) – navrátilec mezi závodníky, ale bylo vidět, že se to fakt nezapomíná
Kuba Mokrý – to jsem já, reportingový specialista v T-Mobilu.
Na soupisku byl ještě dopsán Víťa Kočí, kterému se povedl výborně závod v Brdech.

Jak vznikl název týmu? Na první pohled je jasné, že se věnujete dvěma různým sportovním disciplínám, které se navzájem skvěle doplňují…
Název týmu je odvozen od našeho hlavního sponzora a tím je právě SKIBIKECENTRUM.CZ, který nám zajišťuje kola a ano právě i například lyže. Sice většina z nás aktivně závodí na kole, ale v zimě si najdeme čas třeba na běžky, ovšem sortiment Skibikecentrum má ve své nabídce pouze lyže sjezdové a na těch se nám tedy konkurovat opravdu nechce :) Myslím si, že kolo nám jde o kousek líp, takže i tuto zimu bude většina z nás raději sedět na trenažeru a posouvat své morální hodnoty zase o kousek dál.  

Je pro vás vítězství v kategorii Hobby překvapením nebo jste na výsledku usilovně makali celou sezónu?
Člověk nikdy neví, co a jak se stane, sezona je dlouhá. Věřil jsem, že pokud vymyslíme dobrou strategii, tak nám bude stačit objet důležitých 5 závodů, a soutěž tak ovládnout. O výkonosti kluků jsem ani na vteřinu nepochyboval. Jsou to borci, co jdou do závodů vždycky naplno, občas sice někdo z nás při závodě jezdil dokonce po zadním kole (Lampík), ale i tak to dalo v pohodě na to první místo, za což jsem moc rád.Na kterém závodě se vám dařilo, který se nepovedl? Kde se rozhodlo o konečném umístění.
Myslím, že se nám povedlo všechno :). Jsme šikovní kluci. To je pochopitelně nadsázka :D. Určitě se nám povedl závod v partnerské Úpici a na KPŽ v Holešově, Brdech, Novém Městě na Moravě a Chrudimi. Takže všude tam se rozhodovalo :).Kdekoliv vidím fotku s jezdci Skibikecentrum.cz, jste vysmátí. Máte nějaký recept na dobrou náladu, potažmo na výsledky?
Je to tak, jak říkáte, už před startem si ze všeho děláme „srandu“ a udržujeme se v dobré náladě. To se pak odráží i při závodě, i když to někomu ten den třeba nejde. Při závodě se povzbudíme, trošku na sebe zakřičíme, zasmějeme se a jedeme dál. Recept je jednoduchý, z ničeho si nedělejte těžkou hlavu. Sport byl měl být o radosti. Sice je to tvrdá práce, ale berme to s nadsázkou. 

Znáte se se svými konkurenty z dalších Hobby teamů? Jaké jsou vztahy?
S většinou kluků a holek se známe. Když spolu trávíte každý druhý víkend přes jarní a letní měsíce, tak ať chcete nebo ne, poznat se musíte :D. Je to vidět i na trati, nikdo z nás nechce škodit druhému a občas je vidět i pomoc. Je to o vzájemném respektu, a tak by to mělo být.

Jakým způsobem trénujete? Scházíte se i mimo trénink v soukromí?
Na jaře spolu strávíme pár nocí na Mallorce nebo „Kanárech“. Jinak je většina z nás roztroušena po celé republice, takže se občas nějaké lokální skupinky sejdou, ale trénink probíhá spíš individuálně. Kluci i holky jsou u nás na tom po tréninkové stránce výborně. Snaží se kombinovat sport a rodinu a myslím, že se to poměrně daří. Proto jsme i taková super parta. Vlastně příští víkend spolu jedeme hromadně na 3 dny na Rychleby si odpočinout a trošku oslavit tuto sezónu, pak se už budeme těšit na vyhlášení KPŽ!!! Který závod KPŽ se vám letos nejvíc líbil?
Pro nás je srdcovka všechno. Krásný závod byl Drásal a pak Jestřebí hory a Chrudim. Manitou je opravdu hezký bajkový závod…

Určitě se tedy uvidíme na Finálovém večeru KPŽ a doufáme, že také na startu příštího ročníku…
Díky moc, určitě se uvidíme. Připravte prosím dortíčky, chlebíčky a my na 100% dorazíme :).

 

 

Text: Zorka Čermáková, Jakub Mokrý
Foto: Skibikecentrum.cz, Viktor Klos, Miloš Lubas

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.