9. 9. 2020

Tipy na výlety v Mladé Boleslavi a jejím okolí

V sobotu 12. září je na pořadu seriálu Kolo pro život už 10. podnik letošní sezóny. Pokud jste se rozhodli do Mladé Boleslavi s kolem zavítat, využijte naše tipy na další výlety a návštěvy v okolí, které jsme pro vás připravili ve spolupráci s agenturou Czech Tourism a jejím projektem #světovéČesko.

Tipy na výlety v Mladé Boleslavi a jejím okolí

Agentura CzechTourism spustila v letošním roce mimořádnou kampaň #světovéČesko. Jejím cílem je motivovat české obyvatele, aby objevovali i méně známá místa v regionech naší země, která se podobají světoznámým protějškům. Kampaň na internetu běží na sociálních sítích a na cestovatelském portálu agentury Kudyznudy.cz. 

#Světové Česko

Mladá Boleslav
Mladá Boleslav není jen město automobilů, ale má také pohledné historické centrum. Prohlédněte si mohutný hrad s muzejními expozicemi, Staroměstské náměstí lemované malebným podloubím, navštivte Škoda Auto Muzeum a zajděte si na výlet ke zřícenině hradu Michalovice s nakloněnou věží zvanou Putna.

Co musíte vidět ve městě automobilů
Kolem všech zajímavých míst Mladé Boleslavi vás provede Metalová cesta s audiovizuálními panely, zdobenými kovanými artefakty Davida Szalaye. Vedle Boleslavského hradu s Muzeem Mladoboleslavska a dalších známých památek nahlédnete i do zákoutí, o kterých často turisté nemají tušení.

Koho byste měli znát ze zakladatelů Škodovky
Život Mladé Boleslavi výrazně ovlivnili zakladatelé automobilky Škoda, knihkupec, schopný organizátor a manažer Václav Klement (1868–1938) a talentovaný mechanik a konstruktér Václav Laurin (1869-1930). V roce 1895 začali vyrábět a opravovat jízdní kola, postupně rozšířili sortiment o motocykly a pak došlo i na automobily. Sto let nepřerušené výroby oslavila automobilka otevřením Škoda Auto Muzea, a to právě v rekonstruovaných objektech původního závodu Laurin & Klement.

Cestovatelská potěšení pro romantiky i odvážlivce
Pokud cestujete s dětmi, můžete vyrazit na vyhlídkovou věž u radnice, do Minizoo anebo na letní koupaliště, starší a odvážnější cestovatelé mohou proniknout do tajů volného potápění nebo přecházení žhavého uhlí bosýma nohama. 

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/kam-pojedete/cesky-raj/cesky-raj/mlada-boleslav


Oldtimer Bohemia Rally 2020 v Mladé Boleslavi (10. - 12. 9. 2020)
11. ročník setkání automobilových veteránů bude přehlídkou technické dovednosti našich předků, řemeslné zručnosti a láskyplnosti současných majitelů starých vozidel, sportovním soupeřením i společenskou událostí s doprovodným kulturním programem. Akci tradičně pořádá Klub historických vozidel Mladá Boleslav společně s městem. Trať je již vybrána a její celková délka je zhruba 420 km.

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/akce/oldtimer-bohemia-rally-2011-v-mlade-boleslavi

Michalovická putna - Máchova romantika nad řekou Jizerou

Oblíbený gotický hrad Karla Hynka Máchy nad romantickým údolím Jizery, s krásnou vyhlídkou z rozložité věže zvané Putna, která je dnes díky hledačům pokladů a stavbě železnice pod hradem viditelně nakloněná. První zmínka o hradu, který je dnes zachovalou zříceninou nedaleko Mladé Boleslavi, pochází ze 13. století.

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/michalovicka-putna

Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi
Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi nabízí návštěvníkům nevšední podívanou na historii letectví. Sbírka více než 25 letadel se skládá z historických i současných strojů. Unikátnost muzea spočívá v tom, že se jedná o "živé muzeum" s interaktivními prvky. Neuvidíte zde jen "mrtvé" exponáty jako v běžném muzeu, ale živá historická letadla a jejich repliky. Můžete být při jejich startování, nastupování pilotů do kokpitů a nebudou chybět ani ukázky létání.

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/letecke-muzeum-metodeje-vlacha-v-mlade-boleslavi

Zříceniny zámku Zvířetice u Bakova nad Jizerou
Na pravém břehu řeky Jizery nedaleko dnešního nádraží v Bakově nad Jizerou se vypínají malebné zříceniny zámku Zvířetice. Hrad byl cílem mnoha poutníků a výletníků romantického 19. století, včetně barda Karla Hynka Máchy, který dokonce stav hradu ze 30. let zachoval na své kresbě. Je také jedním z cílů účastníků trasy závodu KPŽ – Mladá Boleslav Tour ŠKODA AUTO. Z bývalého hradu a pozdějšího zámku po požárech na přelomu 17. a 18. století do dnešní doby vydržely jen zdi paláců, část věže a zbytky hradeb. Z hradní věže je nádherný výhled na vrch Baba a na opačné straně až na hrad Bezděz.

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/zriceniny-hradu-zviretice?gclid=CjwKCAjwkdL6BRAREiwA-kiczK7KptX6LYmF2SvA_n5EcDlakcNorksvKxZA1NJFVBNzui4VRYYCXxoCaygQAvD_BwE

 

Generální partner

Hlavní partneři

PARTNEŘI

DODAVATELÉ

CYKLISTICKÁ SEKCE

Generální mediální partner

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Mediální partneři

Institucionální partneři

Realizaci podporuje

MARKETINGOVÝ PARTNER

Za podpory

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.