17. 4. 2019

Tisková konference pootevřela 20. sezónu seriálu Kolo pro život

Kolo pro život slaví v letošním roce dvacetiny. Co nabídne? O novinkách se zástupci tisku i veřejnosti dozvěděli na dnešní tiskové konferenci v Praze.

Tisková konference pootevřela 20. sezónu seriálu Kolo pro život

V pavilonku hotelu Grand Mark Prague a přilehlé zahradě se dnes dopoledne sešli zástupci partnerů, médií a další pozvaní hosté při příležitosti tiskové konferenci k zahájení 20. ročníku série Kolo pro život, aby se seznámili se všemi novinkami jubilejní sezóny seriálu. Konferenci ozdobila svojí přítomností bývalá Miss World, ambasadorka OSN a nadace Krása pomoci Taťána Gregor Brzobohatá a ambasadoři seriálu: světovými tituly ověnčený skifař, Ondřej Synek a úspěšný český biker, Kristian Hynek.

 

Po úvodních slovech staronového moderátora seriálu, Tomáše Hauptvogela postupně převzali mikrofon zástupci generálního a hlavních partnerů projektu, organizátoři i patroni za předsednickým stolkem.

První slovo patřilo Davidu Trávníčkovi, statutárnímu řediteli pořádající společnosti Petr Čech Sport: „ Dvacátý ročník je milníkem a zároveň závazkem minimálně na dalších deset let. Novinek pro letošní rok je spousta, věříme, že je účastníci našich akcí ocení a že se osvědčí. Velké poděkování patří všem tradičním i novým partnerům, ale také dalším podporovatelům našeho projektu. Také díky nim jsme největší a nejlepší. Děkuji také Taťáně Gregor Brzobohaté a její nadaci Krása pomoci, že do toho letos půjdou s námi. Další díky patří našemu patronovi, Petrovi Čechovi.“

 

Fotbalový brankář Petr Čech sice nebyl osobně přítomen, ale pozdravil hosty z televizní obrazovky: „Letošní sezóna KPŽ bude jedinečná. Největší seriál závodů na horských kolech vstupuje do nové éry. Přeji všem fanouškům cyklistiky mnoho pohodových kilometrů. Ať se vám daří!“

 

Za generálního partnera projektu promluvil Radomil Štumpa, z Brand Activation Česká spořitelna. Vyzdvihl dvacetileté spojení nejoblíbenější české banky se seriálem KPŽ a zdůraznil hlavní poslání spořitelny – prosperitu, která zahrnuje zdraví, hmotné zabezpečení a svobodu. Právě kolonka zdraví je plně zastoupena v partnerství České spořitelny se závody na horských kolech. Je to skvělá šance rozpohybovat český národ.

Milan Káňa, tiskový mluvčí pojišťovny Kooperativa, která je již čtrnáctým rokem hlavním partnerem série, připomněl všechny služby, které Kooperativa prostřednictvím svého DEPa závodníkům na akcích KPŽ nabízí a připomněl možnost pojištění se prostřednictvím speciálních balíčků na závody KPŽ. Na závěr upozornil na novinku pro letošní ročník – zbrusu nové sprchy.

Vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika, Petr Janeba uvedl: „Jsme nejmladší z dlouholetých partnerů. Ale 11 let, i to je dobré, že :).“ Dále vyzdvihl skvělé spojení největší automobilky a největšího seriálu a seznámil přítomné s letošní škodováckou novinkou: „Chceme, aby si široká veřejnost, včetně dětí, užila jízdu na kole bezpečně. Právě proto bude součástí vybraných akcí v letošním roce dopravní hřiště.“

Zdeněk Löffelmann, zástupce značky BMC Switzerland, představil letošní novu značku kol pro Půjčovnu kol KPŽ, Radim Kořínek, šéf tým Česká spořitelna – Accolade, slíbil účast na všech letošních podnicích seriálu a vyslovil naději, že mladá krev nových závodníků týmu naváže na úspěchy Pavla Boudného z předchozích ročníků.

 

Také Taťána Gregor Brzobohatá se těší na kolo a na novou spolupráci své nadace s bikerským seriálem: „Osobně jsem velký fanoušek cyklistiky. Proto celu naši nadaci potěšil zájem a možnost propojit Krásu pomoci s Kolem pro život. V naší nadaci, která je zaměřena na pomoc a podporu seniorů vyznáváme aktivní přístup k životu. Je důležité aktivovat klienty v každém věku a Kolo pro život se svojí mezigenerační ideou do naší koncepce skvěle zapadá. Moc se těšíme na letošní spolupráci. Už v Mladé Boleslavi budeme s 30 klienty stát na startu!“

Na tato slova ihned navázal ambasador KPŽ Ondřej Synek: „Také nebudu v Boleslavi chybět a těším se na společnou autogramiádu s Taťánou. Ostatně i já už závodím v kategorii seniorů :)… Celou moji rodinu baví kolo, když chci syna k něčemu přimět a jemu se nechce, pohrozím zákazem kola. To vždycky zabere.“ Další ambasador projektu, Kristián Hanek se hned připojil k Ondrovým slovům: „Moji synové už taky pomalu závodí… A celá moje závodní kariéra je spojená s KPŽ, závodů se účastním každý rok a chystám se účastnit i letos. Navíc v letošním roce ve spolupráci s organizátory chystám společné vyjížďky mimo závodní den, ta první se koná už dnes v 17:00 z Dobřichovic, jede se po trase Karlštejn Tour.“

 

Nejvýznamnější novinky seriálu k příležitosti letošních kulatin představili Tomáš Pravenec, ředitel komunikace Petr Čech Sport a Jakub Mašata, Marketing manager KPŽ.  A je jich opravdu mnoho: mimozávodní aktivity, včetně pátečních akcí v místě závodů pro děti ve spolupráci s Cyklokroužky, road show, vyjížďky pod novým portálem DámeKolo.cz, výroční logo a Magazín Kolo pro život k 20. sezóně seriálu a především nový komunikační kanál pro účastníky seriálu -  Chatbot Kolo pro život a také speciální sekci na webových stránkách Kolo pro život – 20 let. Dále KPŽ přistoupilo v letošní sezóně k systematickému ekologickému třídění odpadu na všech akcích, s čímž souvisí i nové zálohované ekologické kelímky nicknack.

 

Závěr oficiální části tiskové konference patřil slavnostnímu předání šeku (finančního daru) na projekt „Doma bez obav“ v hodnotě 75 000 Kč. Ten Taťáně Brzobohaté za Kolo pro život, z. s. slavnostně předal David Trávníček. Sympatická ambasadorka Krásy pomoci potom rozkrojila dvoupatrový dort v desigunu KPŽ 20 let a všem přítomným dokázala, že to jako bývala „Taťána Kuchařová“ s nožem dokonala umí.

 

 

 

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

Generální mediální partner

Hlavní mediální partneři

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.