24. 10. 2019

Tisková zpráva - Kolo pro život 2019

Přečtěte si, jak hodnotí letošní jubilejní 20. sezónu seriálu Kolo pro život organizátoři...

Tisková zpráva - Kolo pro život 2019

Praha, 24. října 2019 - Největší český seriál závodů na horských kolech pro širokou veřejnost Kolo pro život (KPŽ) má za sebou dvacátou sezonu. A velmi úspěšnou: jubilejního ročníku a jeho patnácti cyklistických akcí se zúčastnilo celkem 23 834 bikerů všech věkových a výkonnostních kategorií. Čtvrtinu z tohoto počtu tvořily děti mladší 14 let.

„Rok 2019 pro nás byl velmi úspěšný. V celkovém počtu účastníků jsme se dostali na čísla, která přesáhla plán, zároveň se nám podařilo zvýšit podíl rodin s dětmi, což nás opravdu hodně těší, protože to je směr, kterým chceme jít. Řekli jsme si, že se maximálně otevřeme veřejnosti, také se chceme podílet na propagaci cyklistiky obecně a přispět svým dílem i k výchově nových sportovních nadějí,“ říká David Trávníček, ředitel společnosti Petr Čech Sport, která seriál KPŽ organizuje. „Patnáct závodů našeho seriálu se jede v patnácti různých lokalitách, čímž je dostupný pro všechny bikery z České republiky. Jsme pyšní na to, že se Kolo pro život může představit ve všech koutech republiky a už teď pracujeme na nových místech, kde by se v budoucnosti mohly závody konat.“

V sezoně 2019 účastníci i organizátoři nejprve často bojovali s výkyvy počasí, vysokými teplotami, suchem a prachem, v oblíbeném Znojmě naopak závod zkropil prudký déšť a cyklisté na trase zápolili s nečekaným množstvím bahna. Ani teploty atakující čtyřicet stupňů, ani deštivé lázně, však nadšené cyklisty neodradily. „Počasí má samozřejmě na účast během jednotlivých závodů velký vliv. V tomto roce nám počasí moc nepřálo, i přesto jsou finální čísla perfektní, což ukazuje, že lidé mají Kolo pro život rádi a jsou ochotní se závodů účastnit i při nepříznivém počasí, protože vědí, že všechno bude zařízeno na úrovni. Potvrdilo se nám, že jsme top sportovní projekt v Česku,“ pokračuje Trávníček. „V tomto ročníku jsme také zavedli několik nových prvků, které měly velmi pozitivní ohlasy.“

Hlavní novinkou, která se podařila v rámci seriálu KPŽ aplikovat, byl komunikační kanál Chatbot, kde si každý z účastníků mohl nastavit a přizpůsobit svůj profil, aby dostával informace, o které opravdu stojí. „Chatbot se nám hodně osvědčil. Měli jsme na něj jen kladné ohlasy. Před další sezonou ladíme drobné detaily, aby byl úplně dokonalý. Navíc jsme tento způsob komunikace spustili jako první sportovní projekt v ČR,“ říká Tomáš Pravenec, ředitel komunikace Petr Čech Sport.

Velmi pozitivní ohlasy měla i videa od expertky na předpověď počasí Aleny Zárybnické, která před většinou z patnácti závodů zpracovala předpověď počasí přímo pro danou lokalitu. Velký důraz pořadatelé tradičně kladli i na třídění odpadů během této masivní akce. „Pro někoho je to okrajová záležitost, ale jako pořadatel velké série závodů cítíme v tomto směru i společenskou odpovědnost. Vedle toho, že umožňujeme amatérským cyklistům, aby se účastnili závodů s profesionálním zázemím, chceme šířit pozitivní vztah k cyklistice a sportu obecně mezi širokou veřejnost. Také chceme, aby se účastníci našich závodů chovali šetrně k přírodě, takže koše na tříděný odpad najdete v našich areálech na každém kroku,“ říká Pravenec.

Během seriálu, který začínal 27. dubna v Dobřichovicích a končil o pět měsíců později v Ralsku, pořadatelé oproti předchozím ročníkům ve spolupráci s projektem Cyklokoužky ještě vylepšili už tak nabitý doprovodný program pro děti. „Spustili jsme ještě ve větší míře nezávodní aktivity. Pořádali jsme speciální dětské vyjížďky, dětské dny, na každém závodě byl pro děti ve speciálních zónách velmi pestrý doprovodný program, kterým jsme chtěli k cyklistice hravou formou přivést děti z místních základních škol, ale i ostatní zájemce. Kromě samotných závodů jsme v rámci Kola pro život uspořádali 36 doprovodných akcí, kterých se zúčastnilo přes 45 tisíc dětí. Z tohoto čísla máme ohromnou radost,“ uvedl Trávníček.

V pátek 18. října pak historický 20. ročník uzavřel velkolepý Finálový večer v pražském Centru pohybové medicíny, kde byly předány ceny vítězům jednotlivých kategorií. „Úspěšný rok 2019 nás zavazuje k tomu, abychom se kvalitu a úroveň v roce 2020 snažili zase o kousek posunout, protože naši účastníci jsou zvyklí na jistou úroveň, ze které určitě nechceme a nebudeme slevovat,“ dodal Trávníček.

Děkujeme partnerům seriálu Kolo pro život 2019
 

 

Generální partner

Hlavní partneři

Generální mediální partner

Hlavní mediální partneři

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.