10. 4. 2019

Tým Česká spořitelna Specialized Junior MTB zahájil sezonu úspěšně

O víkendu 6. - 7. dubna se v Kutné Hoře konal první ze závodů Českého poháru horských kol 2019. Po absolvování přípravného závodu v rakouském Langenlois se ho zúčastnili i mladíci a slečny z juniorského MTB týmu České spořitelny pod vedením trenéra Jiřího Lutovského.

Tým Česká spořitelna Specialized Junior MTB zahájil sezonu úspěšně
PARTNEREM ČLÁNKU JE

Z týmu Česká spořitelna Specialized Junior se na start postavilo na 30 závodníků. Ve starších žákyních vybojovala 3. místo Monika Nárovcová.

Při svém prvním startu v nové kategori, dojel mezi juniory na výborném 5. místě Jan Sáska. Do první desítky se podařilo probojovat také Oskaru Marekovi.

V kategorii Ženy se poprvé představila Tereza Sásková, loňská juniorská vicemistryně světa. V těžkém, dlouhém závodě se neztratila a dojela na 5. místě celkově a 2. v kategorii U 23. V juniorkách dojela rovněž na 5. místě Zuzana Šafářová.

Tereza Sásková

V elitním závodě mužů předvedl solidní výkon David Zadák, kterého na začátku sezony trápily nemoci, a nemohl absolvovat kompletní přípravu. Hned po startu se pohyboval na 12. příčce, v závěru mu ale již trochu docházely síly. Přesto proťal cíl na 15. místě a získal bod do mezinárodního žebříčku UCI.

 David Zadák

Týden předtím absolvovali závodníci týmu přípravné závody v rakouském Langenlois, kde dojela nejlépe Zuzana Šafářová v juniorkách na 5. místě, a ve francouzském Marseille, tam startovala Tereza Sásková a dojela 16. v celkovém pořadí elitních žen a Jan Sáska , který dojel 26. ve světové juniorské serii.

Příští víkend čekají vybrané závodníky týmu mezinárodní závody kategorie HC v jihotyrolském Nalles.

Foto: Michal Červený

Generální partner

Hlavní partner

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.