7. 10. 2019

Ethic Sport Cycling Team – největší překvapení soutěže Prestige Trophy 2019

Na startu letošní sezóny KPŽ se objevil zčista jasna úplně nový MTB tým Ethic Sport Cycling a všem vytřel zrak. Přečtěte si rozhovor s Jiřím Křivánkem, majitelem a manažerem znojemského týmu, který zvítězil v letošní Team Prestige Trophy Race.

Ethic Sport Cycling Team – největší překvapení soutěže Prestige Trophy 2019

Jak vznikl váš tým a kdo jsou jeho členové?
S myšlenkou založení týmu jsem si pohrával na konci roku 2014 spolu s Lubošem Petrušem, bývalým mistrem Evropy v cyklokrosu. Vracel se po angažmá v Belgii zpět do České republiky. Tehdy jsme se spolu bavili o zaměření týmu na cyklokros a MTB. Navíc jsem ve stejném roce navázal spolupráci s Meridou Czech a založil první obchod Cyklopoint. Všechny tyto impulzy nakonec vedly k založení týmu na jaře 2015. Postupně jsme se zaměřili na MTB s cílem být co nejvíce konkurenceschopní v rámci České republice. To se nám, zdá se podařilo, proto se v dalších sezónách chceme zaměřit i na kvalitní závody mimo ČR.
Lídrem týmu je Pavel Boudný, dalšími členy jsou Lubomír Petruš, Dominik Prudek, potom Honza Strož a v průběhu sezóny jsme ještě přibrali Honzu Rajcharta, mladé členy doplnil Marek Bartůněk, Jan Rainer a nejmladší biker Jakub Zemene. 

Jiří Křívánek se svým týmem na startu letoční Burčák Tour

Premiérová účast na KPŽ, premiérové vítězství v nejprestižnější týmové soutěži Prestige Trophy a stříbro Pavla Boudného mezi muži v individuální soutěži, co víc si přát? Je snad něco, s čím jste nebyli spokojeni?
Jsem maximálně spokojen s vystoupením týmu v letošním roce. Věděl jsem, že máme silný tým, celkové vítězství hned v prvním roce je ale nad očekávání, ale také trošku závazek do dalších let, zejména směrem ke sponzorům. Skvělé je i Pavlovo druhé místo v individuální soutěži, osobně si myslím, že měl i na vítězství. Některé závody jsme vzhledem ke sponzorským aktivitám nemohli absolvovat, a tím možná Pavel o celkové vítězství přišel. 

Pavel Boudný s týmovými kolegy před startem znojemského závodu KPŽ

Do sezóny jste vstoupili jako nováčci a nově také s Pavlem Boudným, bývalým členem formace České spořitelny. Co říkáte na jeho výkon a přístup k tréninku a stanoveným cílům?
Cíle byly nejvyšší, ale věděl jsem, že to bude první sezóna, sezona kdy se budeme všechno učit. Pavel se sžil s novým týmem a zejména s kolem nad očekávání rychle a dobře, ač byl některými už na konci loňské sezóny odepisován. Myslím, že má velký potenciál do dalších let nejen jako závodník, ale je rovněž velkým vzorem a přínosem pro mladší závodníky, kterým umí poradit a ukázat, jak se vyhrává. A co se týče Pavlova tréninku… myslím, že dlouhé roky nebyl tak často na soustředěních v zahraničí, jako letos. :)))

Pochvalu určitě zaslouží i další členové znojemské MTB formace, díky kterým se podařilo absolutní titul vyjet. Co všechno jste pro to udělali, jak závodníky motivujete?
Jsem moc rád, že se dařilo i našim mladým závodníkům, kteří se snaží, protože jak my, tak i oni máme k závodění profesionální přístup. Velkou zásluhou na výsledcích a výkonech kluků má naše výživa Ethic Sport. Dále se musím zmínit o zázemí k přípravě, kde se koná většina týmových soustředění v Česku, a tím je jeden z našich hlavních partnerů Transport Word hotel Sawanah. Rád bych zmínil i support v podobě kol Merida, vozového parku od Autodružstva a oblečení od Aperu. 

Jak tým funguje?
Rozpočet týmu není malý. Část týmu jsou profesionálové a potřebují finance na svoje živobytí. V dalších letech musíme rozpočet navýšit, pokud se budeme chtít účastnit zahraničních závodů a doplnit tým o kvalitní závodníky. Chceme sbírat body jak na domácí tak zahraniční scéně.
Podporují nás již jmenovaní Ethic Sport, Merida, Aper, Mitas a další. Tímto bych jim chtěl poděkovat a věřím, že byli s našimi letošními výsledky spokojeni a zůstanou s námi i dál.

Jezdíte vy osobně se závodníky na trénink nebo se dokonce zúčastňujete závodů?
Ano, na většinu soustředění jezdím s klukama. A závody občas také stihnu, i když už na to bohužel moc času nezbývá. :)

Co bylo pro vítězství rozhodující a jak úspěch oslavíte?
Stoprocentní práce celého týmu! Vítězství oslavíme v listopadu na společném soustředění na Sawanahu. 

Co uděláte s částkou, kterou tým na Finálovém večeru převezme?
Částku, kterou kluci dostanou, si po zásluze mezi sebou rozdělí!

Snová sezóna KPŽ skončila, jaké máte další plány?
Plány na příští sezonu máme velké, jak už jsem řekl, pojedeme vybrané závody v zahraničí, ale samozřejmě budeme chtít také obhájit titul v soutěži Prestige Trophy a nadále budeme posilovat tým novými mladými talenty. V neposlední řadě máme na příští rok podepsaného jednoho z předních českých bikerů, který bude k ruce Pavlovi a věřím, že se také umístí v TOP3 celkového pořadí Prestige Trophy Marathon.

Vítěz Znojmo Burčák Tour Kooperativy 2019 Jan Strož přijímá gratuleci od  týmového parťáka Pavla Boudného

 

Text: Zora Čermáková, Jiří Křivánek
Foto: Miloš Lubas, Ethic Sport Cycling 

Generální partner

Hlavní partneři

Generální mediální partner

Hlavní mediální partneři

Partneři

Realizaci podporuje

Oficiální dodavatelé cen

Oficiální dodavatelé

Mediální partneři

Institucionální partneři

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.