Úspěch Davida Zadáka na Českém poháru horských kol v Peci pod Sněžkou

Autor

Tým České spořitelny Specialized Junior absolvoval o víkendu 12. - 13. května třetí závod Českého poháru horských kol 2019. Seznamte se s výsledky.

Za velice nepříznivého počasí, v dešti sněhu a blátě, dosáhl největšího úspěchu David Zadák, který v elitním závodě mužů vybojoval skvělé čtvrté místo. David se v první polovině závodu pohyboval dokonce na třetím místě, ale v závěru mu docházely síly. I tak je to jeho nejlepší výsledek mezi muži. David Zadák získal za svůj výsledek 25 bodů do UCI žebříčku a ty ho posunuly do čtvrté stovky světového žebříčku mužů. Samuel Jirouš dojel ve stejném závodě na 17. místě.

Další stupně vítězů vybojovala Zuzana Šafářová mezi juniorkami. V závodě juniorů dojel na 12. místě Jan Sáska, 16. byl Štěpán Vytlačil a 17. Jakub Hanák.

V kadetech dojel na 13. místě Antonín Honsa.

V sobotu pak vybojoval Jára Vondráček 3. místo v expetrech, Monika Nárovocová 4. místo ve starších žákyních pár vteřin od bronzu. Emma Mánková si vyjela 16. místo v mladších žákyních a David Chalupný 27. místo ve starších žácích, když byl poprvé v top 30.

O nadcházejícím víkendu startují nejlepší závodníci z týmu na Světovém poháru horských kol v německém Albstatu.

Tým Kolo pro život

Autor Tým Kolo pro život

Jsme bikeři, od roku 2000 se věnujeme organizaci největšího a nejoblíbenějšího amatérského cyklistického MTB seriálu u nás. Rádi tě uvidíme na startu!