Úspěchy mladých bikerů České spořitelny na domácí půdě

Autor

Tým Česká spořitelna Specialized Junior MTB byl o víkendu spolu s Lyžařským areálem Zadov hlavním pořadatelem čtvrtého závodu Českého poháru horských kol 2019. Členové týmu, kteří se na stavbě tratě podíleli také pracovně, se na domácí půdě neztratili.

Nejvýraznějšího úspěchu dosáhli v závodě juniorů, kde Oskar Marek až do samého závěru bojoval o prvenství. Do cíle dojel nakonec na druhém místě. Na stupně vítězů ho doprovodil Jan Sáska, který drtivým závěrem dojel pro bronz.

V závodě žen se skvěle představila Tereza Sásková, která držela krok s vedoucími ženami, a výborným výkonem nakonec dokázala dojet na šestém místě, v pořadí žen do 23 let byla druhá.

Mezi kadety dojel na sedmém místě Antonín Honsa a v závodě juniorek byla pátá Zuzana Šafářová.

V elitním závodě mužů dojel na sedmnáctém místě David Zadák. Bohužel se týmu nevyhnuly pády a zranění. Monika Nárovcová byla hospitalizována s otřesem mozku a Sam Jirouš si vykloubil prst, když oba postihl pád v tréninku před hlavním závodem.

Za 14 dní čeká tým poslední ze závodů Českého poháru, tentokrát v Bedřichově v Jizerských horách.

Tým Kolo pro život

Autor Tým Kolo pro život

Jsme bikeři, od roku 2000 se věnujeme organizaci největšího a nejoblíbenějšího amatérského cyklistického MTB seriálu u nás. Rádi tě uvidíme na startu!